Junak 905F dla zielonego

Witam was. Jako że jestem nowym użytkownikiem i posiadaczem modelu z tematu mam do was kilka próśb o pomoc.
Jak docieram silnik to mam wg instrukcji nie przekraczać 80% obrotów silnika. (chyba jasne) a przy ilu obrotach zmieniacie biegi mniej więcej?
I jakie rady dalibyście żebym mógł bezpiecznie poruszać.

Przed zapaleniem motoroweru (po przekręceniu na zapłon) świeci mi się pomarańczowa ikona engina. Po odpaleniu znika. Czy to normalne?
Szarpanie to pewnie moja praca ze sprzęgłem i gazem.
Mam sporą górkę do domu i tu mam problem. Mogę wjechać na nią tylko na 1 biegu (czy nie katuje silnika około 10km/h 6tys obroty) kąt górki 14stopni,na 2 niestety obroty spadają aż zgaśnie.

Pewnie pytań będę miał dużo więcej bo dopiero wchodzę w tematy 50cc jak się na tym nauczę to będę uderzał w prawko kat A jako że marzenia dziecięce trzeba spełniać :slight_smile:

Z góry dziękuje wam za wszelkie informację i pomoc.

to z ikonką engine jest normalne w swoim skuterze też tak mam

Udało mi się gdzieś na obcojęzycznym yt i dowiedziałem się tego, ale bardzo dziękuje za odpowiedz na ważne dla mnie pytanie.

I mam kolejne pytanko :slight_smile: Czy brak mocy pod górkę opisaną w pierwszym poście może być tym spowodowany że motorek miał około 5km przejechane. Czas docierania.
Narazie staram się ominąć ją ale nadrabiam dużo drogi żeby jechać pod dłuższą pod mniejszym kątem góre :slight_smile: