junak 902 czy opłaca się go kupić ?

benekpe z twojego linku jest co czytać :)

Życzę Ci, byś na spokojnie przemyślał zakup motorowera. Nie zakładaj z góry, że on ma Ci służyć tylko na dwa trzy sezony. Nie po to wydajesz w końcu nie małą kasę, by za chwilę rozglądać się za innym sprzętem.
Ja wiem, że chciałbyś jeździć motorkiem, który postrzegany jest jako rasowa maszyna. Wygląd jest również ważnym aspektem przy zakupie motorka. Ja sam pamiętam, jak usiadłem na Zippie Pro i poczułem się jak na rasowej sportowej maszynie. Ale przemówił zdrowy rozsądek i podpowiedzi kolegów z tego forum. Ważne, byś sam wyrobił sobie zdanie na temat tego, czego tak naprawdę oczekujesz od motorka.

benek ma 100% racje, lecz moim zdaniem jazda takim Kymco ( chodzi mi tutaj tylko i wyłacznie o jego wygląd) w Twoim wieku mi jakoś nie pasuje. Wygląda on jak taczka na kółkach.

Celowałbym w coś sportowego, markowego = używanego. Do sezonu jeszcze hoho, a więc w twoim regionie trafi się nie jedna znakomita oferta nie przekraczająca twojego budżetu. Do 4,5tyś kupisz dobrą Sendę, DT'ke, TZR'ke czy RS'ke, GPR'a. Wybór jest duży, a te motorowery, z silnikiem AM6 biją wszystkie inne na głowę, to moje zdanie.

Pytałeś się ile go mam , mam go od początku wiosny ( wiem , że to nie dużo ) i jak na razie nie mam z nim problemów. Chciałeś ekonomicznego i taki jest , ma szeroką oponę , więc świetnie sprawdza się w terenie. Ale przede wszystkim zadaj sobie pytanie , na czym będziesz chciał jeździć w przyszłości , jeśli to będzie jakiś chopper czy jakiś naked to jest to według mnie dobry start . No i jeszcze uwielbiam jego dźwięk silnika :)

Benekpe masz racje i dlatego polscy dystrybutorzy, obserwująco trendy, takie sprzęty składają. Przekładanie formy nad treść jest typowa dla młodych ludzi, dlatego niezbyt urodziwy Nexxon nie zdobędzie w tej grupie specjalnego uznania. Rozumiem, że ktoś może nie mieć funduszy, dlatego wybiera tańsze sprzęty, ale te chińskie ścigacze i omawiane Kymco cenowo wyglądają podobnie.

Zauważyłem też dziwną prawidłowość. Młodzi ludzie na tym forum używając wielu nicków, prowadzą swoisty monolog sami ze sobą, wychwalając zakupione przez siebie sprzęty. Zapewne chcą w ten sposób siebie dowartościować i utwierdzić się w przekonaniu o dobrze podjętej decyzji zakupu... Nie trudno takie osoby zidentyfikować, szkoda tylko że w ten sposób zaśmiecają forum, nic konstruktywnego nie wnosząc do dyskusji... Ich nachalność jest łagodnie rzecz ujmując nieco irytująca.

A możecie mi przypuszczalnie powiedzieć czy w przełomie kwietnia/maja stanieje ten model ? I ile gdzieś w tedy będzie kosztował ? bo jak na chinczyka na tą porę jest dla mnie za drogi a chciałbym na start z motoryzacją kupić sobie ten motorek za trochę taniej i uzbierać sobie na coś lepszego w przyszłości :)

Przypuszczalnie nie stanieje, a nawet zdrożeje.

to jednak się sprawdzi prognoza że produkcja z chin wraca do polski i będzie kosztował dużo więcej. z jednej strony dobrze bo lepszej jakości sprzęty będą produkować ale z drugiej gorzej bo za jakość będzie trzeba płacić ;)

Zawsze tak było , że się płaciło za jakość i za markę ( głównie się płaci za markę ) .

W Polsce już dawno składają te motorki i tak już pozostanie. Z Chin będą przychodziły nadal zestawy "złóż to sam i nazwij po swojemu". W Chinach jest największa fabryka takich części na świecie - fabryka miasto - ludzie tam zarabiają na miskę ryżu. Nikt nigdy tej produkcji nie przeniesie poza Chiny. Ty byś pracował za miskę ryżu?

co ty ci ludzie mają przejebane że muszą tam pracować i jeszcze prawie za nic :( ale ile tych sztuk tych chinskich motorków rozprowadzają do różnych krajów :) ale coś mi się wydaje że już trochę lepsze mają części chodź też nie można ich porównywać z naszymi

amator napisał:

ale coś mi się wydaje że już trochę lepsze mają części chodź też nie można ich porównywać z naszymi

Ale my w Polsce nie produkujemy części do skuterów! One w kontenerach przypływają statkami z CRL do UE, potem je rozwożą na kraje UE, najwięcej chyba do Polski.

mi chodziło o jakościowo ;) że nie dorównają naszym w różnych kategoriach :)

Nie rozumiem Twojego toku rozumowania - ich części nie dorównują naszym? Jakim naszym częściom do skuterów one nie dorównują? Ja już się poddaję, idę spać, jutro to znowu przeczytam...

No wiesz jak chciałbyś coś spieprzy. to i w Polsce to zrobisz . A chinczyki po prostu robią tanio , a jakoś to głównie zależy ile chcesz włożyć w produkcję pieniędzy .

szymOoN90 święta prawda :) ja pochodzę z Wrocławia i znalazłem stronkę ze sklepem o tym junaku 902 http://www.junak-wroclaw.pl/index.php?p=1_37_902 i jak z tym sklepem można im zaufać ? a i jeszcze jedno jak byście znali jakieś sklepy we Wrocławiu gdzie można nabyć ten model to podawajcie :)

Ja go kupiłem na targu :) Co do tego sklepu to nie wiem , ale widzę , że to jest chyba jakaś siedziba Junaka w Wrocławiu . A mam pytanko , jakiego koloru bierzesz ( ja mam grafitowy :) )

bardziej mi się podoba grafitowy i chyba grafitowego wezmę ale tak pacząc kolor nie jeździ :) a ty jesteś z Wrocławia bo jak tak to za ile na tym targu kupiłeś ?

benekpe napisał:

Nie rozumiem Twojego toku rozumowania - ich części nie dorównują naszym? Jakim naszym częściom do skuterów one nie dorównują? Ja już się poddaję, idę spać, jutro to znowu przeczytam...

On chyba myśli że jak Polak złoży to będzie lepszy :-)