Junak 902 czy Benzer Shaft?

heh mój niestety nie całe 5 ma ;p. Super to on nie jest ;P.

ZadS napisał:

heh mój niestety nie całe 5 ma ;p. Super to on nie jest ;P.

Pomyłka 3 tyś ma :P

Ale czy ta skrzynia jest awaryjna i czy naprawy nie będą kosztowały tyle co nowy???

Skrzynia raczej nie jest awaryjna. Koszty zależą od tego co się w niej stało jak ci ją całą zmieli to około 1000 trzeba liczyć ;]

Aha dzięki czyli biorę prawdopodobnie Kymco.

Ja moim junakiem 902 przejechałem juz 4500 km na razie nic sie nie stało jedyne na co moge narzekać to mała moc ale czego spodziewać sie po 50. Ale za to zamyka licznik podczas jazdy (jedzie około 85-90)

Czyli wybór zależy tylko od zasobności portfela.
Jeszcze jedno pytanie z ile można kupić jakąś dobrą kurtkę kupić i proszę o modele. Ewentualnie jakieś dobre rękawiczki.

Jaka najlepsza firma kasków i ewentualne modele.

Coś z Arai, potem Schuberth... modele według upodobań.

Wg mnie fajne kaski są z Astone'a :D

Ale zależy mi najbardziej na bezpieczeństwie i jakości.

No to popatrz na posty wyżej. Lepszych chyba nie znajdziesz! Arai wygrywa wszystkie testy jeśli chodzi o bezpieczeństwo...Tylko że zakup takiego kasku może podwoić wartość Twojego skutera :-)

Chciałbym jakiś kask do 300 - 400zł i jeszcze jakąś fajną kurtkę też w tej cenie.

A co powiecie o kaskach LS2.
Początkowo myślałem o Naxa ale dowiedziałem się że średnio z wykonaniem.
Czy da radę kupić w tym przedziale Jakiś dobry kask z blendą.

Może coś tego typu ponieważ nie będę jeździł tylko po asfalcie a typowego crossowego nie chcę.
http://ls2.sklep.pl/pl/p/Kask-LS2-MX-433.3-Batten-M-Visor-/69

Podobają mi się kaski Arai Tour (x2, x3, x4) ale cena zwłaszcza x3, x4 jest powalająca. Nie chcę mieć kasku droższego od motoroweru.
Czy ktoś zna kaski tego typu w bardziej przystępnej cenie. Na stronie Arai one się nazywają bodajże Adventure.

Albo jakość i bezpieczeństwo, albo tania jazda. Sam zdecyduj. Nikt Ci nie każe kupić garnka za 2tys. zł!
Podjedź do jakiegoś salonu motocyklowego (nie skuterowego - bo zazwyczaj w ofercie mają ze dwie tanie firmy...) pogadaj z gościem, coś Ci na pewno doradzi. Pamiętaj, że o ile noga i ręka się po wypadku zrośnie, to z głową może być gorzej - jak by nie patrzeć najbardziej trzeba chronić głowę - a no to nie należy żałować kasy.

No dobra a czy opłaca kupować się jakąś kurtkę a jeżeli tak to jakie firmy.

Czy to jadąc skuterem, czy motocyklem, jesteśmy tak samo narażeni na skutki ewentualnych wypadków. Dlatego nieodzowna jest odpowiednia ochrona naszego ciała. Odpowiedni ubiór i kask taką ochronę nam gwarantuje. Trzeba do sprawy podejść zdroworozsądkowo. Tak dobierać elementy naszego ubioru, by z jednej strony gwarantowały nam nasze bezpieczeństwo a z drugiej nie narażało nas na niepotrzebne zbyt duże wydatki. Dlatego wybór optymalnego ubioru jest takim samym wyborem jak zakup każdej innej rzeczy. Jeśli nas stać, to kupujemy bardziej markowe przedmioty, gdy jesteśmy mniej zamożni liczymy się z każdym groszem.
Moja rada - trzeba wybierać takie elementy ubioru, które gwarantują nam optymalny stosunek jakości do ceny.
Mówiąc odpowiedni ubiór, mam na myśli oprócz kurtki także rękawice, spodnie i odpowiednie buty. Każdemu z nas zdarza się widywać na naszych drogach ludzi, którzy ubrani w klapki, szorty podkoszulek popylają swoimi odblokowanymi rakietami i robią sobie slalom między autami - to taka nasz Polska norma, takie realia.

Ale może ktoś może polecić jakiś model który sam użytkuje z ceną za jaką kupił.

odświeżam