jeżdżenie na "paliwach zastępczych"

Co myślicie o jeżdżeniu na skuterach używając “paliw zastępczych” (denaturat, metanol, etanol itp.) szczególnie ciekawi mnie denaturat, ponieważ mało kosztuje :).
Z tego co zdołałem poszukać na internecie to da radę jeździć na denaturacie, tylko większość denaturatów ciężko miesza się z olejem :/. Za to metanol podobno daje niezłego “kopa” (jest on jednym z głównych składników paliw modelarskich) tylko ciężko go dostać.
Wypowiadajcie się co myślicie na ten temat :smiley: .

Jeździć można (teoretycznie), dostanie kopa … tylko cylinder zajedzie się w chwile :slight_smile:
Jeden ode mnie ze wsi wlał do zwykłego Łośa 50ccm jakieś paliwo lotnicze to sypali nim trochę poniżej 100 :stuck_out_tongue: Tylko się potem zaraz zajechał :wink:

jezdzilem wsk na denaturacie, i powiem wam ze lipa, slaba byla, nie chciala się wkrecac tak jak na zwyklej benie, pod gorke co na 3 wyjezdzam musialem na 2 piłowac i to jeszcze nie chciala zabardzo isc

Co tu dużo mówić :smiley: wersja dla oszczędnych i dla tych, którzy nie zwracają uwagi bardzo na osiągi a żeby tylko jechać xD :smiley:

jak by na takich cudach dobrze chodziło to ludzie by jeździli na denaturacie itp. a nie na benie :stuck_out_tongue:

Osobiście nie wlałbym denaturatu zamiast benzyny. Lepszym wariantem chyba byłoby zmieszanie w proporcjach 50:50 ale nie wiem czy denaturat wymiećszałby się z benzyną, a potem jeszcze z olejem.

Chcecie eksperymentować, proszę bardzo. Bałbym się wlać cóś takiego do kosiarki…

denaturat to trochę zanieczyszczony alkohol etylowy, czyli powinien się nadawać, tylko trzeba trochę wymieszać z benzyną, bo teraz wchodzi paliwo E85 i jest to 85% etyl i 15% benzyny.
Z tym, że z tego co się dowiedziałem to etyl ma więcej oktanów, ale mniejszą wartość opałową, więc powinna być większa dysza trochę, ale i tak powinno być sporo taniej.
A co do mocy to z racji tego że ma więcej oktanów można zastosować większą kompresję, bez obawy o spalanie stukowe :). bynajmniej tyle znalazłem na necie na temat jeżdżenia na etylu. aha i przy takim czymś mogą się trochę szybciej gumowe uszczelki zużywać .

Simonell napisał:

teraz wchodzi paliwo E85



A możesz coś więcej powiedzieć? To jest już w sprzedaży? Bałbym się to wlać, ale ciekawy jestem, bo ostatni raz czytałem o E85 jakieś dwa lata.

Jeśli wlejesz e85 do zwykłego silnika on po prostu zacznie się TOPIC z racji zbyt wysokiej temperatury od spalania E85 :wink: Powodzenia podczas użytkowania :wink:

Podobno na rozpuszczalnikach maluchy osiągały rekordowe prędkości. kiedyś spróbuje simkiem pośmigać na rozpuszczalniku jak będę miał do zatarcia.

http://www.e-biopaliwa.pl/biosprzedaz/detal_stacje.html - tutaj jest baza stacji orlen na których są dostępne biopaliwa czyli z tego co rozumiem także e85.
Niewiem o co ci chodzi z tą większą temperaturą spalania, z tego co wyczytałem to może mieć minimalnie zły wpływ na uszczelki gumowe. Dużo ludzi miesza spiryt lub e85 pół na pół z benzyną i jeżdżą na tym zwykłymi nie przystosowanymi autami, więc teoretycznie skuterem pewnie też by dało radę, a e85 jest około złotówkę tańszę od zwykłej pb95 więc chyba opłacalne, a jeżeli denaturat też by dało radę to już wgl :smiley: .

a tak poza tym to i przecież na stacjach na pewno dolewają różnych świństw do paliw typu rozpuszczalnik, tylko w umiarkowanej dawce…

ja raz na ropie takiej co się do ciągnika wlewa jechałem i ok tylko trochę miał muła pod górke i oczywiscie trochę benzyny do tego było… nie na samej ropie :smiley:

“Chytry dwa razy traci…”
szkoda silnika na takie experymenty i tyle…

marecki ! ! ! Patrz na daty ! To już Twoja druga taka wpadka przez ostatni czas …

RudY napisał:

marecki ! ! ! Patrz na daty ! To już Twoja druga taka wpadka przez ostatni czas ...



No tak racja ...przepraszam... ale to nie moja wina że tu się nic nie dzieje i może w ten sposób coś się rozrusza..
A i jeszcze jedno...skoro jesteś moderatorem i odtatni post był bardzo dawno to nie lepiej by było go zamknąć??? w ten sposób uniknieli byśmy takich wpadek jak moja że nie zwróciłem uwagi na datę posta....
to taka moja propozycja...
pozdrawiam

marecki1981i napisał:

A i jeszcze jedno...skoro jesteś moderatorem i odtatni post był bardzo dawno to nie lepiej by było go zamknąć??? w ten sposób uniknieli byśmy takich wpadek jak moja że nie zwróciłem uwagi na datę posta....


Musielibyśmy (moderatorzy) przeglądać i zamykać każdy temat ...
Poza tym - nie ma określonej granicy "starości" tematu więc jeśli coś jest stare to się po prostu nie pisze w nim :)
Zamykamy przeważnie jeśli użytkownik poprosi lub robi się nadmierny spam.
A tak to tematy umierają śmiećrcią naturalną :)

marecki1981i, chcesz se popisać? rusz jakiś temat w warklogu/maszyny użytkowników i tam możesz pisać :stuck_out_tongue: tylko nie odkopuj tam też takich tematów w których kto wie kiedy było ostatni raz pisane :mrgreen:

marecki1981i napisał:

.skoro jesteś moderatorem i odtatni post był bardzo dawno to nie lepiej by było go zamknąć???


sorry ale to twoim zasranym obowiązkiem jest , trzymać się zasad forum , a nie że moderator ma się ustawiać pod nowych bo jescze przyjdzie im do głowy odkopać ,
przedewszystkim nie zamyka się starych tematów bo może ktoś ze chce napisać coś na ten sam temat bądź wnieść coś WARTOŚCIOWEGO do owego topicu.
warna nie dostajesz bo jestes nowy i wieże że to ostatnia tego typu twoja wpadka , ale pamiętaj , nie można traktować ulgowo nowych całe życie, bo zrobi się burdel jak na wieślochu. Co z tego że tam jest 10 razy więcej userów niż tu , skoro tam jest taki bajzel że nie idzie nad tym zapanować , a gonią tam wszystkie dzieci neo , bo mogą pisać co chcą , zadawać pytania na jaki kolor pomalować ich wilgi itp , to forum mam mniej użytkowników ale przynajmniej trzyma jakiś poziom.

Teraz temat można zamknąć