Jawa Delux 350 6v nie chce chodzić

Witam.
Mam problem z odpaleniem jawy delux 350. Nie chcę odpalać z kopniaka, na popych zapala ale chodzi chaotycznie i na wysokich obrotach a po wypaleniu paliwa z gaźnika gaśnie. Wydaje mi się że problem jest z paliwem, czy wie ktoś jak ustawić poziom paliwa w komorze pływakowej?Ale problem może też leżeć gdzie indziej. Proszę o pomoc i sugestię.

sugestia jest taka że za mało danych.
czy to jest motocykl który działał ostatnio czy też jest własnie wyjęty z szopy po 25 latach postoju?
Paliwo jest nowe? rurki drożne? układy szczelne? Kompresje mierzyłeś?

Motor długo stał w stodole wcześniej chodził. Gaźnik jest czysty, paliwo świeże , kranik kupiony nowy, iskra bardzo dobra, kompresji nie mierzyłem bo nie mam czym. Spróbuje jeszcze pokombinować z regulacją zapłonu.

czyli klasyka.
trzeba po takim czasie otworzyć gaźnik, przedmuchać wszystkie dysze bo tam sie kamień i osad zebrał.
Pytanie o kompresje jest zasadne bo mówi o tym jak bardzo w tej szopie korozja zżarła cylinder.
Nie zgaduj że może zapłon a może srapłon bo zmarnujesz czas. Skoro odpala i pracuje na paliwie zalanym w gaźnik to znaczy że ma zapłon i w dobrym miejscu
Jeżeli chodzi o regulacje gaźnika w Jawach to w internecie jest sporo instrukcji, forów…itd z opisaną taką regulacją np https://www.jawacz.pl/index.php?topic=154.25
google nie boli.