Jaki wał do Airsal Sport 70cc ?

Witam tak jak w temacie szukam najtańszego dobrego wału, który da rade z tym cylkiem w Minarelli Am6. Obawiam się że seryjny wał za długo nie podoła… i co się stanie jak będę jeździł na seryjnym wale i dostanie w d… co może się zapsuć tylko wał czy cylinder też?

gumispro napisał:

może się zapsuć tylko wał czy cylinder też


praktycznie cały silnik się rozdupczy ;-) remont kapitalny potem trzeba

Do airsla to raczej wystarczy że łożyska zmienisz.

nie chce mi się szukać ale na pewno jest jakiś lekko wzmacniany RMS albo coś w tym stylu :wink: łożyska wystarczą ale jak chcesz mieć spokój ducha to dozbieraj trochę $$ i kup wał :->

Kowal napisał:

Do airsla to raczej wystarczy że łożyska zmienisz.

na co lozyskaż jak ma dobre to nie trzeba. Airsal to jest sport taki ze na full seri daje sobie rade :) wiem bo sam mialem i airsala racinga i sporta ale racing to gowno sport lepszy jest. Walu nie kupuj tylko sam cylinder a jezeli masz jakieś luzy na wale to lozyska i koniec. A i poszukac airsala z tlokiem mahle one sa duzo lepsze :)

te łożyska to jakie ? dajcie jakiś link do takich żeby były dobre i czy mogę je zmienić dopiero za klika miesięcy>? aktualnie nie mam kasy na łożyska (kosztują ok 100zł)… jak bede smigal trochę bez wzmacniania walu to nic się nie powinno stac? (okolo 1000km)

Łożyska SKF podobno są dobre. Nie kupuj ich w pudełku S6, bo zapłacisz 2 razy tyle. Idź do jakiegoś sklepu z łożyskami.

przecież nie będziesz go rżnął cały czas więc spoko :stuck_out_tongue:

gumispro napisał:

jak bede smigal trochę bez wzmacniania walu to nic się nie powinno stac? (okolo 1000km)


Jeśli nie będziesz go piłował to tak ;-)

możecie dać namiary gdzie te łożyska dostać? i jakie kupić? nie mogę znaleźc;/

gumispro napisał:

możecie dać namiary gdzie te łożyska dostać? i jakie kupić? nie mogę znaleźc;/

Sklep z lozyskami na pewno w twoim miescie jest. Bierzesz stare i idziesz z nimi i mowisz ze chcesz takie wzmacniane. A i jak nie masz luzow to nie wymieniaj bo to nie ma takiej mocy zeby cie nie wytrzymaly. Wiec zakladaj sam cyl i nie dygaj wal na 100% nie pojdzie lozyska to samo.

w moim mieście takiego sklepu raczej nie ma powódł mieszkam na wydupiach Polski xD

ziomek, nie byłeś w świętokrzyskim. :smiley:
masz 25 km do Kalisza! Wsiadaj na moto i grzej xD

drogie te łożyska strasznie…:confused: dajcie mi jakis link zebym na necie kupil :slight_smile:

gumispro, weź nie mów że nie ma w ostrowie sklepu z łożyskami xdd jak w krotoszynie jest to w ostrowie tym bardziej…

Przecież to nie musi być sklep z szyldem z napisem: “SKLEP Z ŁOŻYSKAMI” …
Szukaj, a jak na pewno nie ma to gdzieś jedź i szukaj …

Weź w minimocie zobacz, będą mieli raczej ;pp

Ja na twoim miejscu bym kupił łożyska skf teflon i wał top racing evo ng, najlepszy w tej cenie, bo jak Ci się zachce kiedyś racinga, to będzie płacz :wink:

ok mateuszmpasiu wlece do minimotu:DD

[ Dodano: 26-12-2009, 22:10 ]
a lepiej kupić na start tuningu wydech czy cylinder ?

Niby wydech …
Ale jak zamierzasz tylko jedna rzecz wymieniłeś to wymien cylinder …