Jaki skuter wybrać, chiński czy nie chiński?

Tu masz fajną wersje agility, sportowy naked rs. http://otomoto.pl/kymco-agility-rs-naked-50-2t-M3562427.html

Bierz tego "keewaya" - bo widzę że zaparłeś się na niego !!!
Nikt co prawda nie napisał że że to dobry wybór - wręcz przeciwnie - padają propozycje innych maszyn ale ty twardo przy chińskiej myśli technicznej.
Jeśli szukasz tu potwierdzenia swojego wyboru (który się chyba już dokonał) - to ciężko będzie na tym forum znależć

nie zaparłem bo brat ma keewaya arn 50 i chce sie spytać czy nie lepszy. a tego zippa już praktycznie miałem nastawione że go biore ale brat powiedział że to gówno ;p

Wiesz to co inni mówią to traktuj z przymrużeniem oka. Ja 4 lata temu tak samo zastanawiałem się nad zakupem Zippa Salmo. Też każdy pisał że chiński, że szajs i tak dalej. Postanowiłem dbać i zakupiłem. W trakcie eksploatacji były drobne usterki które dawały się łatwo i często bezkosztowo usunąć. Ale można je policzyć na palcach jednej ręki a sprzęt przeżył już praktycznie wszystko czyli:
- jazdy w temperaturach od -8 do +36 stopni
- burze w których z nieba spadała dosłownie ściana wody
- trasy ponad 100km jednego dnia i dwie ponad 300km. Wszystkie pokonane bez najmniejszych problemów i bezawaryjnie.
- od ponad roku 80% mojej jazdy jest z pasażerem i sprzęt daje radę nawet na fabrycznej 50, co prawda wtedy osiągi nie powalają bo to manualne 4T, lecz zawsze pewnie toczy się do celu.
Reszta to zwyczajnea wymiana zużytych elementów, czyli standard we wszystkich sprzętach. Uwierz - przez te 4 lata nie było nawet chwili w której żałowałem że go kupiłem. Dostosowałem go do swoich potrzeb i idealnie wpisuje się w moje oczekiwania co do pojazdu.
Tak więc nie słuchaj innych - każdy w naszym kraju woli skrytykować, ośmieszyć - chyba tylko po to żeby leczyć jakieś swoje kompleksy, a nie mając nawet styczności z marką. Zapytaj brata czy widział z bliska tego Zippa, czy siedział na nim i jechał że wydaje taką opinię?
Tak więc kupuj, dbaj i ciesz się jazdą. Trzymaj się jedynie trzech zasad.
Kup w dobrym salonie który zrobi porządny przegląd zerowy.
Lej paliwo na dobrych stacjach (Orlen, BP)
Do paliwa lej dobrej klasy olej półsyntetyczny.
Skoro mój pokonał 27000km, jeździ jak nowy i zawsze dojeżdża do celu, to twój także będzie długo i bezawaryjnie służył. A markowe są dobre - ale dla osób z grubym portfelem - ceny części do nich mogą spowodować lekką panikę w sklepie. :-D

Dzięki :-) To biore go - a mam pytanie, jak jest chłodzony powietrzem - to co ile kilometrów/czasu odpoczywać? Tzn zjeżdżać na pobocze, zgaszać silnik, etc?

teoretycznie wcale

Na dotarciu jeździj spokojnie i rób przerwy co 10-15km, po 1000km wcale. W skuterach masz wiatrak który zapewnia przepływ powietrza nawet na postoju.

To może kilka słów od naprawiacza tych sprzętów. Na wstępie, to nie ma co porównywać Zippa Salmo do skutera. Salmo to jest dobry motorower i tylko jeden Zipp wie, dlaczego zniknął z oferty. Ale to chyba u nich normalne. Zanim coś wypromują lub gdy sprzedaż zaczyna ruszać, to wycofują z oferty, np. motocykle Tracker, Nitro. Gdzieś jeszcze można spotkać nówki Salmo w bardzo okazyjnej cenie. Jednak tutaj przyszły użytkownik musi przemyśleć, czego bardziej potrzebuje: biegówka, czy automat.

Zipp Quantum R, tzw. kanciak. Hmm, na pewno są problemy z tymi 'fajnymi' elektronicznymi zegarami. Ciężko było dostać do naprawy gwarancyjnej. Współczuję też osobie, która będzie zmuszona wymienić jakiś plastik, a to z uwagi na autoryzację Zippa na ten model skutera. Zipp ma tak wysokie marże na części, że pewnie Kymco będzie tutaj tańsze. Przerabiałem to na przykładzie Zippa Superray, tez konstrukcji 'własnej' Zippa.

Keeway na pewno będzie lepszy od Zippa Quantuma i innych Rometów, zarówno jakością plastików, jak i wytrzymałością silników. Silniki 2T stosowane w Keewayach, trochę się różnią od tych w Quantumach. Takie same jednostki ma CPI i Generic.

Szczerze, to mając w kieszeni 5 tyś i stojąc przed takim wyborem, wolałbym dozbierać do Kymco Vitality. Mowa o nowym skuterze.

Tak, dozbierać - 5800 zł jakieś + wyrobienie karty motorowerowej - 1000zł, chce nowe - a ta cena odpada za vitality.

Masz ładniejsze agility za 4999 na otomoto. Nie musisz dozbierać, ew. u każdego dilera agility rs nie naked kosztuje 5200zł.

U tego gościa: http://otomoto.pl/kymco-agility-rs-naked-50-2t-M3562427.html
Masz: - Kask Motowell ( wartość 105,00 zł )
- Plandeka Larsson ( wartość 65,00 zł )
- Blokadę na tarczę firmy Naxa ( wartość 50,00 zł )
- Transport na terenie całego kraju - GRATIS !!!

To nie wiem - brać ten: http://otomoto.pl/kymco-agility-rs-naked-50-2t-M3562427.html
Czy Zippa, chyba kymco wezme..

Ja nie mam jeszcze skutera, ale z tych dwóch brałbym Kymco. Firma ma dobre opinie, nie tylko na tym forum skuterowym.

Moglibyście mi poszukać - jeżeli Wam się chcę, ponieważ ja nie mogę znaleźć, Kymco Agility RS 50 2t lecz NIE wersja NAKED? I za taką cenę jak tutaj i może być rocznik 2012, i NOWY
http://otomoto.pl/kymco-agility-rs-naked-50-2t-M3562427.html

Witam,a co byscie polecili osobie waga 110kg,wytrzymały,taki dobry skuter,no i może do max 80km,bezawaryjny na początku,do pracy,i max wyjazdy 50km? cena 5tys,Marcin

zmienić kryteria
albo poczekać na zmianę prawa i kupić używaną 125 - o ile cie zmiana obejmuje

jakie kryteria cenowe?

ale jesli cenowe to jaki skuter byście polecali

Moglibyscie pomoc to co pisalem?? Pozniej se mozecie juz tutaj pisac,dzieki

Kupujesz coś i sobie potem to eksploatujesz. Kasa jest Twoja, gust jest Twój, czego jeszcze oczekujesz od obecnych tutaj? Pożyrowania kredytu? Żadnych chętnych tutaj raczej nie znajdziesz. Jedziesz czymś, albo stoisz w miejscu. ;-)