Jaki skuter dla wysokiej dziewczyny?

Cześć! Od jakiegoś czasu marzę o skuterze. Nie mam bladego pojęcia o tych sprzętach :( Do tej pory jeździłam tylko na rowerze, ale wysiadło mi kolano i póki co mogę o nim zapomnieć. Poradźcie mi proszę, jaki sprzęt byłby dla mnie odpowiedni? Mam 176 cm wzrostu. Z góry bardzo dziękuję za porady :) Poza tym chciałbym się spytać, czy na skuterze można jeździć z rocznym dzieckiem?

176 cm to nie jest dużo myślałem że ze 190. Najlepiej pojedz do salonu i przymierz się.
Z dzieckiem można jeździć do lat 7 do 45 km/h. Jak już ma powyżej 7 lat to normalnie. Lecz według mnie bez urazy oczywiście ale tylko nierozsądna matka wsadzi roczne dziecko na skuter i pojedzie... Są ludzie którzy boją sie do samochodem takie dziecko wozić a co dopiero skuterem...

Do 40km/h jest ograniczenie. Przy czym roczne dziecko odpada, ponieważ realnie nie założysz mu (bezpiecznie?) kasku który jest wymagany dla poruszania się jednośladem.
Co do samego sprzętu to określ czy masz jakieś prawo jazdy.

eadem, dzięki za info o przewożeniu dziecka. Nie mam prawa jazdy.

matiquad oczywiście, że masz rację. Pytam, tak dla orientacji. Jeździłam na rowerze i nie jeden raz uniknęłam kolizji z rozpędzonym, wymuszającym pierwszeństwo, czy zwyczajnie nieostrożnie jadącym kierowcą samochodu. Nie wiem kiedy znowu wsiądę na rower, ale jeśli tak się stanie, to też nie wiem czy odważę się wsadzić małego do krzesełka rowerowego... No tak, przymierzyć się mogę, ale chciałabym mieć jako takie pojęcie o przedziałach cenowych takich skuterów, powiedzmy troszkę większych. Realnie stać mnie na taki do 4 tys.

Jeśli przed nowelizacją (19 stycznia 2013r) miałaś ukończone 18 lat to możesz poruszać się motorowerami na dowód osobisty. Czyli jednośladami do 50 cm³ (lub silnik elektryczny) o mocy nie większej niż 4 kW, którego konstrukcja ogranicza prędkość jazdy do 45 km/h.

Mieszkasz w dużej czy małej miejscowości? To pytanie pod kątem serwisowania pojazdu. Ewentualnie czy masz kogoś kto będzie go w stanie za ciebie ogarniać technicznie.

Oj tak, miałam już 18 lat. Mieszkam w małej miejscowości i raczej będę musiał poszukać sobie jakiegoś zakładu.

Za 4 tysie możesz śmiało kupić nówkę jakiegoś rometa junaka itp. A podejrzewam też że jesteś zielona w kwestii napraw to będziesz miała chociaż serwis z głowy

Roczne dziecko? Najmniejsze kaski są dla 5-6 latków.
Może zamiast skutera rower elektryczny a dziecko w przyczepce? Inna rzecz ze brzmi to absurdalnie próbować z tak małym dzieckiem.

Co do skutera to tak naprawdę poza dzieciencymi Torosami F-16 i podobne to wszystko inne bedzie na rozmiar ok

No widzisz, to już coś mi w głowie rozjaśniłeś. Rozumiem, że romety i junaki są łaskawe dla użytkowników i nie psują się zbyt często?

Dzięki robbo2k. O przewożenie dziecka pytałam raczej teoretycznie :) Zainteresowałeś mnie tym elektrycznym rowerem ... tylko, że tak czy owak będę się obawiać jechać z synem na rowerze. Nie ma u nas ścieżek rowerowych. Z przyczepką po chodniku nie pojadę a na drodze rowerzyści u nas traktowaniu są jak intruzi ... No nie wiem czy bym się odważyła jechać z małym ...

iza napisał:

No widzisz, to już coś mi w głowie rozjaśniłeś. Rozumiem, że romety i junaki są łaskawe dla użytkowników i nie psują się zbyt często?

On miał na myśli, że w tych pieniądzach są osiągalne. Ich jakość/usterkowość jest adekwatna do ceny. Z tanimi produkcjami klasy ekonomicznej (typowy chiński produkt eksportowy) jest losowo. Zależy na jaki egzemplarz trafisz. Ale generalnie jeśli nie masz pod ręką serwisu to będzie problem.

są foteliki z pasami dla dzieci na moto

Iza musiałabyś napisać coś więcej, jaka trasa dojeżdżasz. Czy to ma być narzędzie na co dzień i po jakich drogach jakie kategorii jeździsz czy obszar zabudowany. Czy dziecko ma jeździć na co dzień czy od święta.

Jeśli chcesz kupić skuter-motorower to najlepiej taki który ma serwis w pobliżu twojej miejscowości. Tak naprawdę wszystkie te "polskie marki" to często ten sam skuter w innych plastikach a już na 95% będzie miał jeden z dwóch możliwych silników.

No i rower elektryczny najlepiej z manetką to tez interesującą alternatywa, Jesli jedziesz po drogach na których kierowcy robia 90km/h+ to odczucie bezpieczenstwa miedzy skuterem a rowerem nie jest wcale inne.

Z tanich chińskich skuterów skupiłbym się na Romet, Junak, Zipp, Barton.

Siec serwisowa
Romet Motors http://www.centrum.romet.pl/
Junak http://www.junak.com.pl/dealerzy/
Zipp http://www.zipp.pl/gdzie-kupic/
Barton http://barton-motors.pl/gdzie-kupic

robbo2k umiesz czytać ze zrozumieniem ona pisała że o dziecko pyta sie czysto teoretyczni... a ty ją pytasz czy często będzie z nim jeździć.

Myśle żę ciekawą propozycją jak dla ciebie będzie ten romecik trochę droższy ale za to ładny :D
http://www.romet.pl/Moto,RETRO_7_50,20,633,14215,2015.html