Jaki setup? -- Piaggio Free

Witam.
W zimę planuję przeprowadzić tuning swojego free.
Planuję:
*Wydech - Gianelli
*Wariator - Malossi Multivar
*Sprzęgło - ???
*Pasek napędowy
*I oczywiście rolki, sprężynki i sprężyna.
Czy będę musiał dokupić jakieś przeciwtalerze wariatora i dzwon sprzęgłaż
Czy opłaca się kupić cylinder 70 z allegro ten do ok 300 zł czy lepszy będzie używany polini + szlif? np.
Najlepiej, żeby przy wymianie cylka nie trzeba było wymieniać wału.
I jeszcze jedno pytanie - czy musiałbym wymienić gaźnik?Polini sport

sprzęgło wsadź Polini 2g evo2 to już będziesz miał spokój i nie będziesz musiał kupować sprężynek sprzęgła a cylinder za 300zł z allegro się nadaje do kosza a nie xD a tego polini nie kupuj bo wygląda niepewnie coś ta głowica jest podejrzana … najlepiej pozbieraj i kup dobry cyl jakiś Malossi Sport najlepiej … dzwon też by się przydał do lepszego chłodzenia np. Stage 6 WC Team a przeciwtalerz może być seryjny ale lepiej jakiś sportowy by uzyskać lepsze chłodzenie :roll:

Do Malossi Sport muszę zmieniać wał? Czy wystarczy wymiana łożysk?
Adverion ile Ci idzie Twój Peugeotą
EDIT
Dobra znalazłem na forum, że seryjny wystarczy. Jak nie będzie luzów na wale to nie muszę wymieniać łożysk?

pasowało by wymienić na wzmocnione bo seryjne szybko się rozsypią a wtedy będą nieprzyjemności …
Ja mam 50ccm i idzie mi jakieś 85-90…
Ale niedługo będę miał małego potworka który znacznie więcej się bujnie :roll:

chudziutki napisał:

Jak nie będzie luzów na wale to nie muszę wymieniać łożysk?

przydalyby się wzmocnione jakieś... dla bezpieczenstwa ;)) a co do cylka z allegro to chodzi ci o power force?? jak tak to uderzaj do borka on go ma ;))

Kumpel też ma Freeka. Pokazywałem mu wszystkie tematy/artykuły dotyczące tuningu, ale on chce skierowanej do niego odpowiedzi. Otóż chce sobie kupić wydech gianelli taki jak ten —> tłumik
Ma kilka pytań:
1. O co najmniej ile lżejsze rolki ma kupić? (mówiłem że o około 1,5g wystarczy)
2. Czy musi wymieniać sprężynę centralną, sprężynki sprzęgła, dyszę i filtr powietrza na stożkowy? (Stożek raczej zakłada się do 70’tek)

Danielson, tak chodziło mi o power force’a :stuck_out_tongue:

sprężyny spręzynki i dysze tak
ale filtra nie bo nie ma sensu :slight_smile:

wiem coś na temat tej firmy Power Force niby to orginalne a na pudełku pisało Made in China przynajmniej u mnie , jak cyla zamawiałem

-.- na większości produktów pisze Made in China nawet na markowych… a wiesz czemu ? Bo robią to w Chinach nawet te dobre rzeczy ponieważ tam jest tania siła robocza … i tam mają swoje fabryki nawet te bdb firmy… zobacz sobie nawet na ciuchach Nike Reebok Adidas to na każdym pisze Made in China tak tylko dla porównania dałem ciuchy :mrgreen:

Teraz to wszystko w chinach :stuck_out_tongue: nawet markowe motory i skutery tylk roznica jest taka że te 4t chińskie i 2t typu zumico itp to robią w jednej fabryce kingway zumico zipp itp i dlatego jest dużo skuterów takich samych a inna marka :smiley:

Jaki jest płyn hamulcowy do skuterów? Dot3 czy Dot4? Czy płyn firmy organika będzie dobry?

jak chcesz możesz lać i dot3 i dot4 ale ja bym polecał lać dot4 jest lepszy :slight_smile: a jeśli tej firmy płyn jest dot4 to możesz lać :))

na pokrywce pisze zawsze use only dot4 bądź use only dot3 bądź use only dot4 or dot3 więc zobacz na klapkę :d

Do tego DOT3 i 4 można ze sobą mieszać :stuck_out_tongue:

jedziesz mówisz płyn hamulcowy do motocykli i ci dają ważne żeby przepływał i popychał tłoczki by sprzęt hamował :stuck_out_tongue: