jaki olej full syntetyczny do 30 zl 2t

Tak w ogóle u mnie w Vivce niby przez cały czas była lata husq varna 11zł 600ml 2T leję jąnadal 18tys przebiegu a skuter śmiga aż miło:)

ale wiesz syntetyk to syntetyk ciezko przegrzac motor na pol syntetyku zrobilem to 7 razy

DooOminO napisał:

ale wiesz syntetyk to syntetyk ciezko przegrzac motor na pol syntetyku zrobilem to 7 razy

też przegrzałem 2 razy już chyba ;d

i dlatego chce syntetyka

Ile jeźdźców tyle teorii. Prawdopododobie tylko Wielki Władca Skuterów wie który olej jest najlepszy. Bo z ludzi to chyba nikt. Jedni mówią, że Castrol inni, że Mobil, jeszcze inni, że mało znane oleje syntetyczne, a pozostali, że orlenowski czerwony i Mixol.

Nic nie poradzę tu nikomu. Jedyna metoda zeby to sprawdzić to jeździć po kolei na każdym oleju. Różne skutery różnie reagują na poszczególne smarowidła, a nawet egzemplarze.

Byłem dziś na tej Szyszkowej w Al-Corze i dowiedziałem się co następuje (wszystko do 2T):

Elf Scooter City Jumper (mineralny) - 23,00
Castrol ActEvo Scooter (półsyntetyczny) - 28,00
Castrol Power1 Racing mają ale nie pytałem po ile - może nawet poniżej 40 zł
Mobil Racing (syntetyczny) - 39,00
Valvoline (mineralny) - 24,00
Valvoline Durablend Scooter (syntetyczny) - 29,00 (!)

Oleje przekładniowe 80W90:

Elf - 19,00
Total - 22,00
Castrol - 34,00
Mobil - 24,00
Valvoline - 26,00

Wszystko to ceny opakowań 1 litr.

Zaciekawił mnie ten syntetyczny Valvoline w takiej cenie ale nie będę mógł go chyba u siebie stosować, bo mój dozownik nie ma regulacji, a jest napisane, że nie należy przekraczać proporcji 1:100, bo jest to wysokowydajny olej. Szkoda...

Valvoline Durablend Scooter
Ten olej tez mnie zaciekawil, musze o nim poczytac, co o nim sadzicie?

Mi mówili, że jest lepszy niż Mobil. Masz link:

http://valvoline.pl/polish/products/engine_oils/two_45_stroke/cid(1874)/durablend_scooter_2t?category=motorcycle

Po lewej stronie są też inne produkty.

Najlepiej to kupić kilkanaście takich samych skuterów - nówki sztuki. Do każdego lać inny olej, eksploatować przez jakieś 10-15 tyś km i na końcu rozebrać silniki. Wtedy się dowiemy, który najlepszy ; )

Dokładnie tak, Zviezda. I każdy skuter musiałby być identycznie i prawidłowo wyregulowany i identycznie eksploatowany i serwisowany. I najlepiej żeby tak po trzy sztuki jeździły na jednym oleju, kolejne trzy na następnym itd...

Kisiu1981 napisał:

Mi mówili, że jest lepszy niż Mobil. Masz link:
http://valvoline.pl/polish/products/engine_oils/two_45_stroke/cid(1874)/durablend_scooter_2t?category=motorcycle
Po lewej stronie są też inne produkty.

to jest pol syntetyk jednak :/

midland jest podobny do stihla (pilarki czy motocykl = ten sam olej)
zrobiłem na nim niecałe 30tys, żadnych negatywnych skutków, zawsze mieszanka 1:50, kilka razy tak przegrzałem sprzęt że dochodziło do samozapłonu, tłoczek przeżył :)
i ważna cecha, nie opada na dno jak motul czy castrol jeśli sobie postoi banieczka kilka dni

Barteklodz - czyli polecasz midlanda? Na jego korzyść zapewne przemawia cena i nie wiele odbiega od Castrola?

mam to samo pytanko co kolega wyzej

Jeśli chodzi o parametry to Midland ma prawie takie same jak Castrol. Ten drugi ma API TC+ czyli jest odrobinkę rzadszy.

Oprócz parametrów ważne są też dodatki ale przy oleju do 2T są już mniej istotne.

Ja brałbym Midlanda (gdybym go gdzieś dostał). Wszyscy, którzy go używali chwalą.

Ja dziś na Castrolu ActEvo Scooter mam wrażenie, że przegrzałem silnik. Pod górę osłabł. Potem było normalnie. A nawet dużo nie pałowałem.

Zastanawiem się nad tym Mobilem syntetycznym... Czy wszystko na nam będzie ok...

A co do Valvoline to faktycznie - nie doczytałem się. Przepraszam za pomyłkę.

Jest jeszcze olej niemiecki, w pełni syntetyczny firmy Rock Oil. To ten o zapachu truskawkowym. W Motolizaku na Połczyńskiej w Wawie kosztuje litr 30,25.

ja raz uzywalem mobil extra 2t byl to pol syntetyk ale dobry pol syntetyk ogolnie jestem ciekawy tego mobila ale full syntetycznego

Ja chyba odżałuję kilka złotych więcej i kupię jak się Castrol będzie kończył.

ciekawy jestem MOBILA RACING 2T, cena wysoka ale ciekawe co by powiedzial nasz silnik :D

Myślę, że Mobil byłby pewnie podobny do Shell-a (a z niego byłem zadowolony). Ostatnio myślę o tym :

http://www.motolizak.pl/rock-oil-strawberry-2-syntetyczny-olej-do-2t-1l-p-7858.html

bo jednak 30,25 na paragonie to nie 39,00... A parametry pewnie te same. Różnica ceny pewnie jest spowodowana marką. Używał ktoś tego RockOila? Co możecie powiedzieć o nim? Jaki ma parametr JASO? FC czy FD?

bede musial teraz poszukac dobrego oleju bo robie kapitalkke silnika w zimie wiec jaki olej do 40 zl

Wszystkie markowe. Poszukaj w jakiejś hurtowni olejów koło siebie. Powinni mieć dobre ceny.

Rock Oila sprawdzę i zdecyduję czy polecić czy nie.