Jaki motorower po przesiadce ze skutera? Do około 2000 zł.

Witam, co byście polecili jako dobry motorower z biegami? Ja myślałem nad używanym Zippem Nekenen, i o tego typu motorach, mam do wydania lekko ponad 2000 zł, co polecicie? Wcześniej miałem kingway'a colibra fartt, przejechałem 7000 km, bez żadnej awarii, więc jestem pozytywnie nastawiony do chinoli, ale niestety już z niego wyrosłem. Jeśli można to poprosił bym link do proponowanych motorowerów.
Z góry dziękuje za odpowiedzi :)

Kymco Nexxon - miałem, więc mogę polecić.
Niesamowicie efektywne hamulce tarczowe - przód i tył, duże koła, niskie spalanie 2L/100 nawet po zmianie clindra na 80ccm, łatwy w tuningu, bardzo dobre osiągi, jakość Hondy... Co więcej trzeba od motoroweru? Motorek wygląda jak klasyczny motorower, jest bezpośrednim następcom Hondy Cub z jej legendarnym wytrzymałym silnikiem. Nie udaje czegoś czym tak naprawdę nie jest. Stylizowany na motorower a nie na jakąś szlifierkę :-) Stosunek jakości do ceny - nie do pobicia.
W tym motorowerze nic nie odpada, plastiki nie pękają, nie trzeba wiecznie coś w nim regulować. Lejesz benzynę, co jakiś czas zmieniasz olej. Tania bezawaryjna, bardzo wygodna dynamiczna jazda. Na prostej spokojnie poleci 90km/h (przy cylindrze 80ccm i nieco większej zębatce zdawszej...).

http://www.skuterowo.com/kymco-nexxon-50-niepozorny-diabel/
http://www.skuterowo.com/skuter-motorower-czy-maly-motocykl/

No i to basowe poważne brzmienie wydechu...
Na pierwszy rzut oka widać, że to idealnie poskładany i z użyciem najlepszych materiałów motorek.

Pozwolę sobie zacytować wypowiedź z pewnego artykułu, w którym jego autor posiadał jako jeden z wielu włąśnie ten motorek. Mam bardzo podobne odczucia jak on:
"Kymco Nexxon – mój zdecydowany faworyt i motorek za którym najbardziej tęsknię. Nie był szybki ani szczególnie piękny, ale miał w sobie “to coś”. Przez cały okres eksploatacji ani razu nie dosięgnęła go żadna usterka, jeżeli nie liczyć wymiany przepalonej żarówki. Poza jazdą z całkiem przyjemnym pół-manualem miło wspominam spalanie 2L/100km oraz basowy dźwięk wydechu i kręcącego się po kres obrotów silniczka. Kymco było bardzo sympatyczne, ładne a zarazem skromne, tanie ale solidne, skuterowe ale trochę jak motocykl. Miało cały urok mieszania biegami i komfortu jazdy na dużych kołach, ale zachowało praktyczność wbudowanego schowka i bagażnika pod kufer. Zakup Nexxona był jedną z najlepszych decyzji jakie podjąłem, a jego sprzedaż największą porażką. Ani Ferro ani Rieju nie zrobiło na mnie takiego wrażenia jak on. Pojazd solidny, oszczędny i dający frajdę z jazdy – taki był Kymco Nexxon."

fajny, ale niestety bardzo wyrosłem z mojego skuterka(prawie 190cm :P )
Więc potrzebowałbym czegoś rozmiaru zippa nekena, co polecicie, ostatnio zwróciłem uwagę na zippa pro, mieliście z tym do czynienia?

Może coś z Barton fighter lub Barton sprint .Także najbardziej ci polecam Romet Zetka. Aha może jeszcze coś z junaka np. junak 901. Ja mam Barton Firefox ma dużo mocy jest dość duży .
Mój filmik. Dawać suby :
http://www.youtube.com/watch?v=V4u_9nvjaaY
:D

Może coś z Barton fighter lub Barton sprint .Także najbardziej ci polecam Romet Zetka. Aha może jeszcze coś z junaka np. junak 901. Ja mam Barton Firefox ma dużo mocy jest dość duży .
Mój filmik. Dawać suby :
http://www.youtube.com/watch?v=V4u_9nvjaaY
:D