jaki model "scigacza" 50

Witaj.

Ja mam Rometa RR 50 i jestem z niego zadowolony :) Nie przymula aż tak bardzo jak inne 50. Jeździłem Zipkiem i jest troszkę słabszy. Nie wiem może to wina wagi bo RR waży 115 a PRO 124 :) Wybieraj co chcesz ale RR jest mega w realu :) Zipp też tylko ta "dziura" nad silnikiem trochę mi się nie podoba. Śmieję jak widzę kogoś na skuterku :D Co do wydechu to jak masz troszkę kaski to kup DOMINATORA. Zobacz :

http://www.youtube.com/watch?v=invoMjLZDGw

sylwek62--a nieznasz jakies strony gdzie były by zdjęcia tego wydwchu
od zewnątrz i jak by dało od srodka
bo mój wuja doraboa tłumniki i chce miec zdjęcia zęby miał na czym sie wzorowac

RR to raczej to samo. Wątpię żeby był zwinniejszy od Zippa. Z tego co wiem Pro waży mniej niż 120 kg. A zegary i te cieniutkie oponki w RR mnie po prostu odrzucają. Zerżnięta CBR 125 :-)

niemacie zdjęc jakiegos lepszego tłumika do :scigacza" 50 od zewnatrz i od wewnątrz ?

DawidSkutero... napisał:

niemacie zdjęc jakiegos lepszego tłumika do :scigacza" 50 od zewnatrz i od wewnątrz ?

wez ten tlumik wybebesz wywal wszystko ze srodka i zobaczysz jak bedzie chodzil ze stopery sobie do uszu wsadzisz ludzie 20kilometrow dalej beda wiedziec ze jedziesz

Widziałem jak koleś zrobił właśnie taką operację. Nie dość że to brzmiało jak dwusuw to jeszcze powodowało zawirowania spalin :-)

http://m.youtube.com/watch?hl=pl&gl=PL&client=mv-google&v=dgg07RZewDo

Co Wam da wymiana 50-tki na 72 ccm?
"skuterki", "śmieszne dwusuwy", "kosiarki"....
Mówcie co chcecie, ja niejednego ZipPa Pro wyprzedzałem na luzie...
Lekko przykręciłem powietrze w gazniku i jak nie leci "stówki" teraz, to na 10000% ponad 90 km/h
Silnik to seria oprócz wydechu Arrow, a taki Zipp żeby poleciał te 80 (ledwo co) to musi być odblokowany i dotarty ;/
A jak wymienisz cylka na 72 ccm to dopiero wtedy poleci Ci te 80 km/h i na tym się skończy...

Mam "kosiarkę" i nie ośmieszam się wyprzedzając "na chama" auta w mieście, czy bezczelnie gazując, jak widzę, że za mną stoi Yamaha R6 czy Honda CBR 600 czy Suzuki albo BMW ;d

Nie wstydzę się dzwięku mojego "squterka"
Zresztą ja wole hałas WPROST proporcjonalny do MOCY, a nie jak w Zippie, czy czymkolwiek innym, jedziesz i oprócz GŁOŚNEGO dzwięku, który na postoju WYDAJE się FAJNY, strzałka prędkościomierza z wysiłkiem się ledwo co podnosi.
Zresztą jak ktoś już kiedyś tu na tym forum napisał:

"Ścigacz 50-tka? Te dwa słowa się wykluczają"

pEuGeOcIK napisał:

http://m.youtube.com/watch?hl=pl&gl=PL&client=mv-google&v=dgg07RZewDo

na koncu pokazane jak to smiga

2000< no i chodzi jak dwusuw... ;/

znalazłem przed chwilą sklep który jest niedaleko mnie i mają tam takie marki motorów/skuterów

"Keeway, Leone, Junak, Ferro, Benzer, ZIPP, GB, Motors, Romet, Barton, Peugeot, Piaggio, Gilera, Honda, Suzuki, Yamaha, Kawasaki, KTM"

jaki model mi polecacie oprócz " Honda, Suzuki, Yamaha, Kawasaki"

peugeot albo piaggio

jeszcze jakies propozycje
dołączam do tego " Honda, Suzuki, Yamaha, Kawasaki"
ale cena nowego nie może przektoczyc 4300zł

Nie dostaniesz nowego ,markowego motoroweru z wyglądem ścigacza za 4300. A jakiś fajny używany ciężko będzie znaleźć. Co najwyżej stara Aprilia RS 50 albo Peugeot XR6. Oby dwie są moim zdanie przestarzałe i po prostu brzydkie. I bardzo kłopotliwe w eksploatacji. Z nowych ,,ścigaczy '' za 4300 dostaniesz tylko tego Zippa. Chyba że zrezygnujesz z wyglądu ścigacza to będziesz miał większe pole manewru. Kymco Nexxon , Barton Fighter itp.

także
chyba zostanę przy Zippie Pro 50

a co do zipa co o nim myslicie
jakie ma (-)
jakie ma (+)
jak jest z dostępczoscią częsci ?
jak jest z cenami częsci

ps.nie bede go katował

Co o nim myślimy piszemy ci cały czas. Minusem jest lekka mułowatość i średnia jakość plastików. Plusy to niskie spalanie , fajny wygląd, łatwa i tania eksploatacja.. Części są śmiesznie tanie i dostępne właściwie wszędzie - serwisy, allegro. Jak go nie będziesz katował i zalewał dobrym olejem to długo ci posłuży :-)

Zipp polska marka (+)
dostępność części (+)
dostępność plastików (-)
cena części (+) i (-)
słabo się zbiera (-)
przed odblokowaniem 50 a po 70km/h (-)

to masz filmik zrobiony przez skuterowo.com

http://www.youtube.com/watch?v=ufAJkv_UQaM&oq=zipp%20pro%2050%20skuterowo&gs_l=youtube..0.5j0l2.2221.9529.0.12011.23.18.2.3.3.0.272.2509.1j15j2.18.0.eytns%2Cpt%3D-30%2Cn%3D2.1.0.0...1ac.1.11.youtube.yfjr4ZJUT0I

nie jest taki zły jak mówią

a dlaczego nie chcesz uxywanej tzr czy rs2?

Bo do nich ciężko dostać części , a jak dostaniesz to są drogie. Żadnej fajnej TZR za 4300 nie można dostać , tylko jakąś rozwaloną ( wiem bo sam szukam TZR) . Ewentualnie Rieju ale ono jest jakieś dziwne. Zostawiam decyzję autorowi wątku.

mozę jeszcze sie ktos wypowie ?
na temat zippa pro 50