Jaki kupić skuter (przesiadka z motocykla)

Siemka, planuję kupić mój pierwszy skuter. Do tej pory jeździłem motocyklami adventure 600+ jednak czas na zakup jakiegoś wozidła po mieście i weekendowe krótkie wycieczki. Potrzebuję porady na jaki model ewentualnie producenta zwrócić uwagę. Co do wymagań to prędkość przelotowa 90-100 km/h, pojemność może być większa niż 125 jednak zależy mi na niskim spalaniu w granicach 3-3.5 litrach oraz tanich częściach. Fundusz jaki chcę przeznaczyć to 3-4 tys.

prędkość przelotowa 90-100 oznacza pojemność większą niż 125 bo te z klasy 125 to jadą około 105km/h rżnięte do czerwonego a 90 to już walka a nie przyjemna jazda.
No i 125 kręcone tak żeby jechało 90-100 nie bedzie palić mało. One to mało palą jak jedżą 50-70km/h.
3-3.5 litra oznacza BAAARDZO nowoczesny wtrysk a to z kolei oznacza że to bedzie prawie nowy sprzęt.
A to z kolei oznacza że nie za 4 tysiące.
I to o czym piszesz oznacza że szukasz raczej markowego sprzętu (honda, aprilla, Piaggio, Yamaha) a nie chińczyka. A do takich części nie bedą tanie (inna sprawa że są rzadko potrzebne).

Za 3-4 tysiące to kupisz gaźnikowego rupiecia z okolic 2002 roku. Megazajechane 125 albo jakąś większą pojemność ale na tyle starą że mało oszczędną.

Czyli musisz mocno zrewidować swoje plany. I po cholere ci przelotowa 100 na miasto?