Jak zwiększyć chłodzenie?

Witam otóż mam pytanko. Jak można zwiększyć chłodzenie, w skuterze 2t chłodzonym powietrzem.Czy da coś odkręcenie osłonki przy wiatraku?
Chcę mieć lepsze chłodzenie ponieważ przy non stop 70- 80km/h silnik można roz…
Pozdro :wink:

możesz wsadzić wiatraczek taki komputerowy gdzieś niedaleko cylka dokręcić :slight_smile: Zawsze coś da.
Kumpel ma w skucie ładnie pod aku podłączony i ładnie mu chłodzi :wink:

A odkręcenie osłonki wiatraka, i kupienie chwytaka powietrzaż

też coś da ale będzie większy koszt raczej ;p bo te chwytaki uważane są za “tuning wizualny” :stuck_out_tongue:

Wziołem tą osłąkę wydupczyłem i od razu lepiej.

Yyy to tobie przy takiej pogodzie się grzeje tak ostro? <lol2>
To co dopiero będzie latem haha :smiley:

Realizuje plany na lato xD

ja pierdole jakie wy tu herezje piszecie…

wiatraczek komputerowy … yhy na pewno cos da juz ja to widzę , przyłóż ręke i zobacz jaki tam jest podmuch
TO KOMPLETNIE NIC NIE DAJE

nikodem239 napisał:

Wziołem tą osłąkę wydupczyłem i od razu lepiej



na jakiej podstawie twierdzisz że lepiej ?? masz czujnik temp??

nie wiem czy wiesz ale on teraz jescze bardziej ci się grzeje, bo ta osłonka jest odpowiedzialna za cyrkulacje powietrza. i teraz zamiast dmuchac ci na cylinder , to wszystko ucieka z “tunelem powietrznym”

wrona, Wrona czaisz ze np. jak jedziesz w lato skuterem i postawisz go gdzieś na parkingu to możesz zostawić włączony wiatraczek i zawsze szybciej ostudzi niż jak by stał normalnie :stuck_out_tongue: a aku ci się nie rozładuje od takiej małej mocy.
A poza tym nie chodzi o podmuch tylko o wymianę powietrza :stuck_out_tongue:

Tylko kolega mówi że mu się grzeje przy dużyc temp. , więc wiatraczek dużo nie da :stuck_out_tongue:

Dobra to dajcie mu lepszy pomysł a nie tylko krytykujecie :stuck_out_tongue:

ale wiatraczek i tak jest debilnym pomyslałem to nawet po postoju nic nie da, nawet obudowy cylindra ci to nie schłodzi

jedyna opcja to chwytak powietrza , który cos tam na pewno da , i nie wiem gdzieśz pod plastiki , wiatrak od moto dać , plus dziurki w plastikach porobić żeby dostawał “świeżego” powietrza

Dobra a najlepiej będzie sprzedać tego skuta i kupić coś markowego i będzie bez problemu chyba ze kupisz jakieś … rozwalone :stuck_out_tongue:

Kolega w Rox’ie dał z przodu wiatrak i pod plastikami puścił kanały, którymi powietrze lecące z przodu leciało na cylek. Takie coś dało -20*

rox AC ?? czy dodatkowo obok chłodnicy ??

AC, miał dwa wentylatory.

zrob :smiley:
dodatkowe wloty przy przednim kole ktore bd prowadzic do cylka ;D i jak bd zapierdalal to bd wiatr napierdalal i bd mu zimno

Kup na allegro jakiś tani wentylator od Aeroxa 100 (jest dużo większy i lepszy niż sportowe, w końcu ma chłodzić duży cylinder) Tylko tyle, że będziesz musiał dopasować osłonę wentylatora do większego wiatraczka.

A Ty sobie kup łopate, będzie Ci łatwiej stare tematy odkopywać :wink: