Jak zrobić gasboxa?

ten gasbox to to samo co gasbox stage6 i polini, jedna sztywna pucha która sam nie wiem czy coś daje xd jak ma kupować gasbox s6 np. a na optyce mu nie zależy to niech lepiej taki zrobi bo efekt raczej ten sam będzie a dużo taniej ;p

[ Dodano: 29-06-2009, 00:41 ]
kalin309, to właśnie gasbox malossi jedyny który coś daje.

Nabijasz się ze mnie? Jeśli tak to zrozum działanie gazboxa. Ten malossi tak się kurczy i rozkurcza bo tam ta mieszanka cofa się i odchodzi, a taka puszka się nie zgina, więc musi być tam powietrze, a ta mieszanka nie jest tam wtryskiwana z taką siłą żeby sprężyć to powietrze. A z kolei jeśli nie byłoby powietrza i “gazbox” by się opróżniał to ta puszka by się pogięła, bo nie wytrzymałaby próżnia, więc to NIE działa!!!

[ Dodano: 29-06-2009, 00:43 ]
Miało być do tego co mnie cytował

[ Dodano: 29-06-2009, 00:44 ]
Kalin, jeśli to jest giętkie to tak.

gasbox’a ala malossi można zrobić z tej gumy co jest na amortyzatorach xD z jednej strony zatkać czymś i uszczelnić a z drugiej dokleić choćby klejem na gorąco kawałek plastiku z dziurką na wężyk i masz gasboxa malossi :stuck_out_tongue:

Więc wystarczy iż zdobędę taką gumę jak napisał kalin309, który znalazł gasbox “prawie identyczny” jak od malossi ? I to będzie działać ?

Powinno, bo nie wiem czy jeszcze giętkość tej gumy ma znaczenie.

ok w porządku a jeszcze pytanie skąd wsiąść taką gumę ?:smiley: tzn. z czego taka guma będzie dobra ? :slight_smile:

To już musisz kombinować. Jakby było wiadomo skąd wziąć to nikt by nie kupował gas boxa małossi. Moim zdaniem im bardziej miękka to tym lepsza.

Ale ta guma musi być jeszcze taka by paliwo jej nie " po przepalało "

i do tego powinna być bardzo miękka sprężynka http://www.racing-planet.pl/scootertuning-gazbox-malossi-macsi-viton-uniwersalny-p-4325-1.html?sessID=37268dbee290ec54712b2457045bcc51

Nie znam się na tym więc zapytam czy taki gazbox da coś do Aprilii RS 50 (dellorto PHBN 12mm) czy to raczej tylko do skuterów ?

Da, bo to też gaźnikowiec.

Daje i nawet więcej niż w skuterach ! Twój motorek lepiej na obro będzie się wkręcał… wiem bo znajomy zakładał do Apki SX

A pod co się to w ogóle podłącza do gaźnika cy do króćca… Tu piszą tak, a tu tak i w końcu nie wiem…

To się podłącza pod podciśnienie … Słyszałem też że można jakoś pod Króciec ale nie wiem czy to prawda…

spójrzcie, jak dodaje się gazu gasbox powinien się kurczyć jak odejmujesz to sprężyna w gasboxie go rozkurcza tworząc podciśnienie które zasysa paliwo które nie zostało spalone i normalnie cofa się do filtra powietrza, gasbox je łapie a potem podczas dodawania gazu gasbox znów się kurczy oddając to paliwo.
Więc teoretycznie gasbox na króćcu powinien dużo lepiej działać niż na wężyku od podciśnienia bo miałby krotsze wężyki i ogólnie mniej powierzchni co lepiej by wpływało na “wysysanie” paliwa.
A jak nie będzie dużo lepiej działać to na pewno też nie będzie gorzej niż na wężyku od podciśnienia.

PS jak gasbox jest na króćcu to paliwo z niego ma do pokonania mniejszą odległość do cylindra niż jak jest na wężyku od podciśnienia więc powinien skuter jeszcze szybciej na manetkę reagować ;p

I przy okazji wytłumaczyłem czemu ten gasbox z poradnika jak i gasboxy stage6 nie mają prawa działać, bo niby jak on wyłapie to paliwo które cofa się do filtraż

A przypadkiem w tym od S6 nie ma w środku tej gumy?

musiałby mieć w obudowie jakieś wloty czy dziurki żeby jak guma się kurczy powietrze mogło napłynąć do środka między gumę a obudowę a potem wypłynąć kiedy guma by się rozkurczała bo inaczej by się guma nie dała rady skurczyć bo by takie podciśnienie się robiło że by nie pozwalało ;p

Mafioz, ta puszka może po prostu nie być szczelna. Nie musi mieć dziurek żeby powietrze wlatywało :wink:

A ja się spytam… jak podczepić gasbox pod króciec ?? bo tego nie wiem … :-?

dziurkę wpychasz tam wężyk i zaklejasz czymś.
Gdzieś jeszcze widziałem takie śruby specjalne które były na zasadzie wkręta chyba robiłeś w króćcu małą dziurkę a w nią wkręcałeś to coś i siędziało ładnie w króćcu szczelnie a do tego podłączało się wężyk ;d