Jak wyczyścić sportowy wydech w skuterze

Witam.
Chciałbym wam pokazać w jaki prosty sposób można wyczyścić (od środka) wydech, w moim przypadku był to tecnigas next-r który był taki zapchany że skuter ledwo ruszał a V-max wynosił ledwo 20km/h. Przez 2 dni kąpałem go w tym całym krecie lub próbowałem go wypalić ale to wacuś pomagało… W końcu wpadłem na mój własny pomysł którym wyczyściłem wydech i od razu osiągi skutera był rewelacyjne czyli miał kopa na starcie, dużo lepsze przyśpieszenie, i V-max 90km/h. Czyli widzicie jak bardzo był wydech zapchany że kret i wypalanie nie pomogło…

No dobra, dosyć pieprzenia czas zabrać się do roboty.
Potrzebne będą nam:
-> Wiertarka
-> niepotrzebna linka od licznika “żmijka” (najlepiej parę długości od 15-40cm)
-> zapchany wydech :stuck_out_tongue:

1. Zaginamy linkę w paru miejscach:
o tak


2. Zakręcamy linkę do wiertarki:





3. Wpychamy linkę do wydechu i przez kilkanaście sekund “wiercimy” parę razy z jednej i drugiej strony wydechu (co jakiś czas zmieniać linkę na większą lub mniejszą aby dokładniej wyczyścić)




4. Po kilku takich “wierceń” z wydechu powinno się wysypać coś takiego:






5. Na koniec wydech można przepłukać benzyna

6. Cieszyć się że się nie ma już zapchanego wydechu nagarem :smiley:


Pomysł i wykonanie całkowicie moje! Myślę że pomogłem.
Pozdrawiam Robertus :wink:

można zrobić tak jak ty, i na koniec dokładnie kretem i wrzątkiem :slight_smile:

wydech też mam okrótnie zapchany , muszę takie cos wykombinować :smiley: , prubowałem z śrubkami nakrętkami itp , ale jk się długo trząchało to coś tam wypadało ale ledwo co

wrona napisał:

prubowałem z śrubkami nakrętkami itp


też tak próbowałem ale w żadnym stopniu się do tych linek nie porównują nakrętki

Proponuje podkleić ;) może się komu przyda taki poradnik :->

Przykleilem, niezly patent :wink:

Dobry pomysł :wink:

To ja dam od siebie temat, jak niskim kosztem pomalować wydech :wink:

Nono więcej takich poradników :slight_smile: Przyda się tylko muszą mi się objawić chęci :stuck_out_tongue:
W tym momencie przydała by się opcja z Piwami :slight_smile:

a mam pytanie. Mam sportowy wydech ale prosty. Gianelli Go … czy taki patent zadziała ?

Sory że nie pisałem wcześnie ale jakoś nie miałem kiedy zaglądnać na forum…
W prostym wydechu też to zadziała tylko bardziej pozginaj linkę :wink: