jak sciagnac lozysko??

tak, tak…
cała kulka nie ma szans tak przelecieć a jak się rozleci na kilka części i reszta podobnie (jak wypadnie jedna kulka to reszta na 100% też) więc jak kilkanaście kulek się tak rozsypie to prawdopodobieństwo że cylinder się nie uszkodzi jest zerowe…
według mnie to nie jest możliwe żeby łożysko się rozleciało, kulki wyleciały wydechem a cylinder pozostał nienaruszony.
jak opiłki po kulkach od strony głowicy nie zatrą cylindra to od drugiej strony i nie uwierzę że sobie tak przelecą kanałami, tłok je ściśnie mieszanka wybuchnie i wylecą wydechem a cylinder pozostanie bez śladu :wink:

Wierzysz że kulka się rozsypie?? Prosty przykład łożysko igiełkowe. Igielki nie “pękają” tylko wbijają się w tłok i głowice. Tak samo jest z łożyskami kulkowymi, po prostu mogły bezpośrednio trafić w kanał wydechowy.

Wykręć świece wsadź kulkę i odpal silnik, zobaczymy z jakim skutkiem :mrgreen:
A po drugie zobacz jaką droge musi pokonać kulka od komory do cylka. samo przejście między przeciwwagą wału a karterem jest praktycznie niewykonalne.

"Wykręć świece wsadź kulkę i odpal silnik, zobaczymy z jakim skutkiem :mrgreen: ".

Najpierw stukot, jeżeli kulka nie wypadnie to sięczka się zrobi.

“praktycznie niewykonalne”

Nie znaczy niemożliwe.

=XawiD= napisał:

Najpierw stukot, jeżeli kulka nie wypadnie to sięczka się zrobi.


chyba w głowie stukot -.- skuter by nawet nie zapalił...
najpierw tłok docisnąłby tą kulkę do głowicy i albo zblokował tłok i po zabawie albo ją zmiażdżył w proch, resztki powchodziły pod pierścienie, porysowały cylinder i dead.
kulki w łozysku są dość duże ze 3mm średnicy jak nic a nawet może więcej a między tłokiem a głowicą jest poniżej 1mm miejsca dużo poniżej więc ta kulka by się nie zmieściła...

jest możliwe że kulki wylecą przez wydech sam to na własne oczy widziałem i bez zatarły cylindra były tylko takie wgniecenia na tłoku i na głowicy ale kuter by jeszcze jeździł gdyby wał nie zaczął latać w te i s powrotem… byłem po prostu w szoku:P

Mafioz napisał:

kulki w łozysku są dość duże ze 3mm średnicy jak nic


Koło 6mm będzie bo kulki do pistoletów ASG mają 6mm a są bardzo podobne :)

Mafioz powiem jedno. Zanim coś napiszesz dowiedz się jak to wygląda w praktyce. Zaryzykuj - wsadź kulkę do cyla i zobacz co się stanie, a nie pierdzielisz smuty.


Rozmiar kulki łożyskaż zależy od rozmiaru samego łożyska. tak więc nie można tego “brać w jeden wór”.


Także z odległością denka tłoka od głowicy… Sa różne wartości w motocyklach spotykane.

siwy_fact napisał:

na tłoku i na głowicy

jakąś przecież jak to się dostanie pod pierścienie to musi być rysa jak huj , nawet w tym przypadku co ty widziałes nie mogło obejść się chociaż bez przytarcia cyla

widocznie wleciało przez kanały płuczące i wyleciało wdechem bez naruszenia gładzi cylindra… Sam nie mogłem w to uwierzy ale tak było

=XawiD=,
po 1. nie wsadzę bo mi cylindra szkoda a jeszcze mi się wał ukręci jak bd miał pecha czy coś wole nie ryzykować.
po 2. tak, rozmiar kulki zależy od rozmiaru łożyska ale w skuterach łozyska wału wielkościowo się raczej dużo nie różnią, są to małe różnice.
po 3. to raczej nie ma motocykla w którym odległość głowicy od tłoka była aż taka wielka żeby tam kulka od łożyska się zmieściła.