Jak odpowietrzyć układ hamulcowy?

Siemka, powiem od razu tak, że pompa zacisk i oplot lezał kikla miesięcy na podłodze i jak założyłem do skutera to działał PRAWIE prawidłowo ( hamował lecz musiałem do oporu wcisnąć).

Ale potrzebowałem przekręcić oplot przy pompce o ok. 15 stopni. Sprawdziłem i stwierdziłem, że będzie działać bo konstrukcja pozwala na to.

Ale musiałem odłączyć CAŁKOWICIE oplot od pompki przełożyć przez kiere i założyć na nowo.
Wszystko dokręciłem dolałem trochę płynu.

I moje pytanie jest następujące:

Jak i gdzie się ten układ odpowietrzaż
Próbowałem naciskać klamkę ze zdjętą przykrywką w pompce lecz tylko bardzo malutkie pęcherzyki powietrza poleciały. I dalej nie działa.

Jest taka mała śrubka przy zacisku hamulcowym zaraz obok jak wchodzi oplot.
Czy to jest do odpowietrzaniaż

Jak [you:259762f57b] myśliszł Gdzie to się odpowietrzaż

pozdro

najlepiej byłoby gdybyś dał nowe uszczelki miedziane.

http://www.jednoslad24.pl/artykul/8/72/wymiana-plynu-hamulcowego tu jest ogólnie napisane o wymianie płynu, ale jest tam też fragment o odpowietrzaniu.

Jeśli miałeś całkiem pusty układ - a miałeś, to spróbuj jeszcze odpowietrzyć na złączkach. Metoda taka jak z odpowietrznikiem - Płyn w zbiorniczku (otwartym) , wężyk na kalamitce, wciskasz klamkę i trzymasz, popuszczasz odpowietrznik i klamka odchodzi. I tak powtarzasz cykle. Tylko zamiast odkręcania odpowietrznika lekko luzujesz zaciski, żeby pozbyć się powietrza tamże.

jacob555 napisał:

to spróbuj jeszcze odpowietrzyć na złączkach.



a gdzie to jestą

sorry ale jestem zielony ;-/

Kurdę, nie mogę sobie przypomnieć jak to się nazywa…

No te śruby, co na końcach węża masz - łączą go z zaciskiem i z drugiej strony z pompą…



Po prawej stronie tego czerwonego zacisku widzisz jak wąż przychodzić Jest przykręcony. Taka śruba przez taką kulkę przechodzi… A nad tym kolankiem widać odpowietrznik w gumowej osłonce.

Tylko je luzujesz delikatnie! Żeby tylko powietrze się wydostało, a nie całkiem odkręcić!

sry za ot

jacob555, od czego jest ta laga ?? co to w ogóle jest ??

Nie wiem, z Google Grafika znalazłem tylko dla przykładu. - Jacob555

krzysiek508, skrec wszystko tak jak ma byc, nalej płynu do zbiorniczka , na odpowietrznik zaloz klucz oczkowy zeby latwo bylo odkrecac/zakrecac i wezyk. Pompuj klamka dopoki nie stwardnieje, jak stwardnieje trzymaj ja wcisnietrą i popusc trochę odpiowietrznik, zeby wylecial plyn z babelkami powietrza, jednoczesnie patrz do zbiorniczka zeby ciagle byl plyn ponad tloczkiem, bo jezeli go nie bede na tyle, to się zapowietrzy i wszystko od nowa trzeba będzie robic, i powtarzaj te czynnosc dopoki z odpowietrznika nie będzie lecial czysty plyn, bez babelków powietrza

ps, oddpowietrznik to ta srubka z ta taka czarna gumką,

sebek napisał:

Pompuj klamka dopoki nie stwardnieje



ale ona nie chce stwardnieć !

Przecież sama nie stwardnieje. Rób tak jak napisałem, czyli tak jak się powinno.

Bo płyn już masz nalany i leci dołem, taką

musi stwardniec, ja jak u siebie odpowietrzalem, to tez nie chciala stwardniec, pompowalem z 5min ciagle, juz się denerwowalem ze cos zjebane jest, jadnak w koncu strwadniala, a potem to juz szybko twardniala

wrona, to chyba jest od glilerki

krzysiek508, musisz wężyk na odpowietrznik założyć, odkręcić i pompować pilnując żeby w zbiorniczku nie zabrakło plynu - przez wężyk maja nie lecieć pęcherzyki

nigdzie ci nie ubywa płynu moze oring poszedł na tłoczku ?

Co za kurwa filozofia odpowietrzyć? Napisałem jak to się robi podręcznikowo i nie widzę powodu do jakichś przemyśleń. :evil:
Napisałem też co zrobić, jak założył nowe przewody i proste odpowietrzenie nie starczy.

Może najpierw krzysiek508 byś spróbował podstawowych metod, a potem dalej kombinował?

Jak się nie da (a baaaardzo wątpię) normalnie, to będziemy rozmawiać o odpowietrzaniu podciśnieniowym i przepychaniu oddolnym, ale po co sobie od początku utrudniać?! :573:

Chyba, że koniecznie chcesz się zgłosić z tym problemem do NASA… :roll:

Dobra panowie dziękuje za odpowiedzi ale już naprawiłem.

Okazało się z trzeba było maciskać na klamkę z otwartą pokrywą i przy tym przechylając na lewo i prawo. Ja tego nie robiłem ( robiłęm tylko w poziomie) a mój tat przyjechał i pokazał mi.

Już wszystko działa.

Temat do zamknięcia

[ Dodano: 06-11-2010, 17:42 ]
daje wszystkim pomógł co pisali na temat :smiley:

czyli oprócz Wrony bo się pytał tylko o zdjęcie :stuck_out_tongue:

Czyli zamykam. - Jacob555