Jak odkręcić sprzęgło i wymienić sprężynki

Mam problem z okręceniem sprzęgła z korektoru odkręciłem nakrętkę i sprzęgło nie chce zejść ani rusz :confused: i jak wymienić sprężynki w sprzęgle stage6 sport pro??

weź deseczkę i młotek i przez deskę pukaj w sprzęgło po brzegach z każdej strony i musi zejść … jak u kolegi zdejmowałem te wziąłem młotek i bez deski waliłem bo sprzęgło i tak było zjechane i do wymiany i zeszło …
Tylko pamiętaj byś nie walił po okładzinach …
a sprężynki to bierzesz sznurek przekładasz przez ten zaczep sprężynki i ciągniesz w bok pod odpowiednim kontem i później w górę i ściągasz… tak samo zakładasz :roll:

Adverion, Sprzęgło odkręciłem :stuck_out_tongue: tylko nie mogę wymienić sprężynek, ze starego sprzęgła elegancko wychodzą ale z tego nie :oops: :evil: Te w nowym sprzęgle są grubsze od tych w starym sprzęgle

To na zdjęciu to Stage6 no nie ?
Widzisz tam z jednej strony jest okrągłe wejście na sprężynkę a z drugiej takie inne to musisz dać sznurek pociągnąć do siebie i w lewo żeby przeskoczyło w tym zamku i wtedy do góry i musi zejść… tak samo będziesz musiał zakładać :roll:

A jakaś inna metoda istnieje :cry: Jak na razie to przez 2 godziny 1 wymieniłem :573:

innej metody to ja nie znam… w każdym bądź razie musisz czymś to ciągnąć… inaczej się nie da…
To co ty śniadania może nie jadłeś i nie masz siły :smiley:

ja tam pod spręzynke wciskam płaski śrubokręt a potem go przekręcam i wychodzą sprężynki, albo za koniec łapie kombinerkami i ciągne i też schodzą.
jak Ty ściągnąć nie możesz to weź lepiej zostaw bo potem nie założysz.
ściągnąć to pikuś, wsadzić gorzej więc…

jedną już zdjął wiec niech próbuje zdejmować :roll:

Adverion, nie chciało mi się przygotować śniadania :mrgreen: Mafioz, już 1 wymieniłem ale sprbuje tym srubokrętem :slight_smile:

ja jak zakładałem sobie sprężynki sprzęgła czerwone stage6 to żadna metoda nie działała. Udało mi się dopiero drucikiem i śrubokrętem. Robiłem tak ze owijałem śrubokręt i haczyk sprężynki cienkim drucikiem. Śrubokręt zahaczałem za jakiś element sprzęgła i na zasadzie dźwigni rozciągałem sprężynkę

równie dobrze można przełożyć przez sprężynkę jakiś cienki wytrzymały drucik zrobić na jego końcach takie “uszy” i przez nie przełożyć śrubokręt albo coś długiego i ciągnąć do siebie z dwóch stron śrubokrętu lub czego tam…

naciagaj tak mocno zeby chociaz niedaleko dziury sprzegla byly :wink: potem zajeb mlotkiem i wejdz :smiley: dobry patent to jst :smiley:

siwy_fact, właśnie też tak myślałem jak by tu zrobić jaką naciągarkę :smiley:

ja pizgam 10 tyś postów jak założyć sprężyki , ja biorę dwie drewniane płytki wsadzam sprzęgło w imadło , śrubokręt w rękę i samym śrubokrętem tylko panienki siły użyjcie a nie, że se paznokcie połamiećie , kiedyś nawet wyciągałem bez odkręcania sprzęgła od talerzy

Wymieniłem!!! :524: Złączyłem wasze sposoby :mrgreen: ściągałem sposobem wrony, , zakładałem sposobem Adveriona, siwy_facta naciągałem drutem, Danielsona dobijałem i wskakiwały thx :588:


to w takim razie zamykam /siwy_fact