Jak mieszanka i jaki cyl.

Elo!
Powiedzcie mi jaka jest mieszanka oryginalnego skutera 50ccm 1:50?
I jaka powinna być dla 70ccm 1:40?

Druga sprawa
Który cyl wybrać:
Malossi Sport 70:
http://www.racing-planet.pl/tuning-skutera-70cm3-malossi-sport-peugeot-ludix-jetforce-gaznik-p-2227-1.html?cPath=14336_14356_17961&sessID=45edc813dc9ce5b187ceb4762c68bdc5

Airsal Sport 70:
http://www.racing-planet.pl/tuning-skutera-cylinderkit-airsal-70cc-sport-peugeot-horizontal-p-4341-1.html?cPath=14336_14356_17961&sessID=45edc813dc9ce5b187ceb4762c68bdc5

I nic innego już znaleźć nie mogę jak byście mogli to dawajcie linki do innych cylów :stuck_out_tongue:

z tych dwóch stanowczo malossi :slight_smile: , airsal nie jest dużo mocniejszy a to jest alu :slight_smile: a według mnie to wada :slight_smile: ale co kto lubi


do 70 cc zawsze leje 25 ml czasem więcej zależy jak się chlapnie :slight_smile: czyli 1:40

do serii w sumie podobnie się leje

na docieraniu 30-35 ml na litr

wrona napisał:

z tych dwóch stanowczo malossi :) , airsal nie jest dużo mocniejszy a to jest alu :) a według mnie to wada :) ale co kto lubi


a właśnie ja chyba bym wolał alu bo ma lepsze chłodzenie... ale sam już nie wiem...
ale mówisz że airsal będzie mocniejszy ?

wrona napisał:

do 70 cc zawsze leje 25 ml czasem więcej zależy jak się chlapnie :) czyli 1:40


25ml ale na ile ?
no dobra a seryjny ile dostaje 1:50 dobrze kojarzę ?
Czyli jak bym miał 70 i bym zostawił dozownik to lać 100ml na 40l benzyny i będzie git ?

jak wkłada się sportowy cyl to nie używa się dozownika :slight_smile: w ogóle dozowniki to jest zło :slight_smile:

Adverion napisał:

a właśnie ja chyba bym wolał alu bo ma lepsze chłodzenie





aa tam ja mojego małossiego katuje niemiłosiernie i zagrzął się dopiero jak dałem kruciutką swiece od kosiarki , a tak to zapierdalał i jescze niewyregulowany porządnie :slight_smile:

Adverion napisał:

airsal będzie mocniejszy ?




airsal jest kapke mocniejszy ale nie da się zrobić szlifa

Adverion napisał:

25ml ale na ile ?



25ml / 1litr czyli 1:40

Dobra więc kupuje Airsala sport 70 bo ojciec go woli… :mrgreen:
Do tego łożysko tylko nie wiem czy będzie dobre 12x16x16…
I powiedz mi raz jeszcze bo nie czaje… Dozownik się zostaje i on będzie dozował ale oprócz tego ile lać do baku ?

Adverion napisał:

Dobra więc kupuje Airsala sport 70 bo ojciec go woli... :mrgreen:



yy a co on ma do tego ??

Dozownik się zostaje i on będzie dozował ale oprócz tego ile lać do baku ?



skoro wolisz żeby dozownik się zostawał :D :D to dolewaj z 5-10 ml na litr paliwa a na docieraniu 10-15ml

nie wiem ile seryjnie podaje dozownik , ale uwazam że to nie mam sensu trzymac go , bo i tak do baku dolewac oleju musisz a czy 5ml czy 25ml to nie ma różnicy , i poza tym zawsze masz pewność .. a niewiadomow którym momencie dozwnik pujdzie , pompka się zatrze i chuj :)

Jednak przemyślałem to i dozownik pójdzie się kochać i na dotarciu będzie mieszanka 1:35 a później 1:40 i będzie git…

wrona napisał:

yy a co on ma do tego ??


A to że to już nie jest mój skuter tylko brata ? i ja o tym nie decyduje, sam wolałem alu a się zdziwiłem jak on wybrał alu a nie żeliwo dobrze wie że nie można szlifu zrobić ale mówi tyle czasu orginalny był alu i było dobrze to i teraz musi być dobrze …
Jeszcze muszę wydech wyprostować … A właśnie kurde jak najlepiej wyprostować wydech …?
I jak z tym łożyskiem to 12x16x16 będzie pasować ?

Adverion napisał:

A to że to już nie jest mój skuter tylko brata ?



a to chyba że tak :)

I jak z tym łożyskiem to 12x16x16 będzie pasować



nie wiem

Adverion napisał:

ale mówi tyle czasu orginalny był alu i było dobrze to i teraz musi być dobrze ...



seryjne cyli trzymają grubo ponad 20k , sporty , ledwo ponad 10k

to i tak styknie przez tyle lat dopiero ma nakręcone 13k
a jak brat będzie jeździł to prędzej przesiądzie się na moją rs niż skuterem nabije 10k :stuck_out_tongue:
tak jeszcze myślę czy był by sens kupić kiedyś w przyszłości gaźnik 17,5 bo teraz jest 12mm czy to by dało znaczące efekty czy tylko by dało tyle o ile…
a no i jak z tym wydechem masz jakiś patent jak wyprostować wydech jak jest zgięty na kolanku ?

Adverion napisał:

a no i jak z tym wydechem masz jakiś patent jak wyprostować wydech jak jest zgięty na kolanku ?



wgnieciony czy zagiętył? jak zagiety to prostować tylkona ciepło jakims palnikiem soldinie rozgrzać

Adverion napisał:

tak jeszcze myślę czy był by sens kupić kiedyś w przyszłości gaźnik 17,5 bo teraz jest 12mm



jest sens bo będzie problem z regulacją tego i na pewno będzie odczuwalna różnica jak nawet czuć róznice na 17,5 przy serii cylku

zagięcie po prostu przypieprzyłem kolankiem o taką chope że aż urwał o szyjkę kanału wydechowego przy cylu i dalej już bliżej dyfuzora się zgięło …
no a chrom nie zejdzie ?

dobra zamówiłem gaźnik dellorto 17,5 nowy za 180zł … myślę że to wyrąbana cena patrząc na racing-planet to tak 260… :stuck_out_tongue:
I mam pytanie, wiecie jaka tam jest seryjna dysza główna ? i czy ona styknie do 70 ?

Adverion napisał:

aż urwał o szyjkę kanału



wow , rozumiem że szpile mogło wyrwać ale cały kanał wydechowy ?? :D

owiele chrom sam nie odprysnie od temperatury to przy wiginaniu ni epowinien zejsc , trochę moze się zmatowic ale to weźmiesz paste polerską do chromów i nikli i będzie zajebiscie :)

Adverion napisał:

dobra zamówiłem gaźnik dellorto 17,5 nowy za 180zł



dellorto czy tec?? to podrube dellorto ;p

http://allegro.pl/gaznik-17-dellorto-piaggio-nrg-zip-dna-gilera-et2-i1628048899.html
ten wygląda jak dellorto i pisze że dellorto :stuck_out_tongue:

wow , rozumiem że szpile mogło wyrwać ale cały kanał wydechowy ?? :smiley:


a no widzisz francuzy zrobiły twarde szpilki ale miękki cyl :smiley:
Jednym słowem teraz będzie zapier… :stuck_out_tongue:
jak teraz na 50ccm prawi na przyspieszenie brałem tzr 70 :smiley:

Podaj obecny setup tego skutera… Lej 25ml na 1litr paliwa… tak przez 300km rób taką mieszankę, później możesz już normalnie 1:50 czyli 20ml na 1litr paliwa…

nie za duża ta mieszanka ? :573:
hehe właśnie ! dozownik jednak zostaje :lol:
Setup:
Laser x-pro
Polini 2G evoII
Stage6 WC
Malossi Multivar
do tego dochodzi:
Cyl Airsal sport 70 alu na 1 pierścieniu
Dellorto 17,5

hmm ciekawe jaki będzie v-max
a jak myślicie 300km docierania styknie ?

mieszanke na docierke robi się minimum 30 ml na litr paliwa , jak przegniesz z olejem to jedyna wada to to że będzie trochę nagaru na tłoku i głowicy , ale to 30 min roboty usnąć to , ściągnąć głowice ewentualnie tłok i oczyścic to :slight_smile:

nie wiem gdzie dokłdanie jest gaźnik w ,dzecie" ale to co kupiłęs jest od p/g i regulacja jest zprawej strony , żebyś potem miał dostęp to tych regulacji :slight_smile:

Adverion napisał:

a jak myślicie 300km docierania styknie ?



nie słuchaj o docieraniu żadnych innych mongolskich teorii


żeliwo ( alu dociera się chyba szybciej) to do 100km oszczedzasz i porządnie rozgrzewasz silnik przed jazdą a potem jedzisz już normalnie tylko do 500km silnik jest podatny na łapanie temperatury i trzeba tego pilnować przez do tych 500 staraj się nie woźic pasarzera itp i to cała filozfia docierania no i oczywiscie 30 ml oleju do 500 km :slight_smile:

:wink: weź daj spokoj z dozownikiem… bezsens jak chuj …

ale mówisz że 30ml jak jest bez dozownika ta ? a jak z dozownikiem to ile dolewać dajmy na 10l paliwa…
dozownik się zostanie jak by to miał być moje to by go nie było :roll:

niee !.. jak z dozownikiem to dolewaj z 10 ml na litr… ale kurwa… powiedz co za różnica jak masz dolać 30ml a 10ml?

kondzio94 napisał:

ale kurwa.. powiedz co za różnica jak masz dolać 30ml a 10ml?



no bez kitu o to mi tez chodzi :)

Adverion napisał:

dozownik się zostanie



skąd mówisz jesteś z Łodzi ??