INCA Sprint

Białołęka /Żerań Myśliborska obok Mc Donalda

Wiem gdzie to. Przejeżdżam tam prawie codziennie :D

zapraszam na temat o wyprawie jest tam najświeższy news ;-)

Ech i tak nie mogę pojechać choć bardzo bym chciał...

Krzysiek, uboga mieszanka-małe spalanie, ale to i tak nie w pełnym zakresie obrotów. Silnika.4T nie zatrzesz z powodu ubogiej mieszanki, bo olej jest cały czas w silniku, a nie dostarczany z paliwem jak w 2T. Kolor świecy kawy z mlekiem tyczy się silnika 2T, bo tam występuje również spalanie oleju.

Uboga mieszanka=często wysokie spalanie. Ja wzbogaciłem to spadło.

Kisiu a ty masz 2t?

Mam Takie pytanie...
Również posiadam ten Skuter Inca Sprint "Sport" 4t
Znalazłem dwa moduły na AC i DC i już zgłupiałem co mam kupić gdyż na aukcjach jest napisane np.

Moduł CDI-AC przeznaczony do skuterów INCA 4T z układem zapłonowym zasilanym z magneta (prąd zmienny).

Moduł zapłonowy CDI-DC przeznaczony do skuterów INCA 4T z układem zapłonowym zasilanym z akumulatora.

Problem w tym, że po odpaleniu skutera i odłączeniu akumulatora skuter nadal działał i mógł jechać. Światła i kierunki wszystko miał.
Po opisie aukcji wynika, że do mojego skutera powinien być AC ?

Ostanio kupiłem moduł CDI - AC po podłączeniu i próby odpalnia moduł się podpalił żywym ogniem... -_- czy to była wina trefnego modułu czy inny powinienem kupić ?

Proszę o szybką odpowiedz ;]
Pozdrawiam

Trochę źle sprawdziłeś ten moduł. Nie jest wskazane odłączanie akumulatora, gdy silnik pracuje. Lepiej odłącz akumulator przed odpaleniem skutera i dopiero wtedy próbuj uruchomić starterem nożnym. Oryginalny moduł DC będzie dużo większy od modułu AC. Możesz też spojrzeć na wiązkę wychodzącą z silnika. Jeżeli masz tylko jedno złącze z taki baryłkowatymi konektorami, to masz zapłon DC. Są w sprzedaży tanie moduły DC bez blokady obrotów firmy WM. Co ciekawe są one takich samych rozmiarów co moduły AC.

Przy odłączonym aku prawie wg nie ma iskry.. tzn na 10 prób kopnięcia 2 razy się zaiskrzyło.

Przy podłączonym aku 10 prób i non stop się iskrzyło. Czyli tak jak powinno przy pracy silnika

Czyli mogę po prostu stwierdzić ze Stały (DC) ?