Ile luftu w oponach ?

Elo.

Z tego co zauważyłem niektóre osoby z tego forum uprawiają stunt na rowerach i teraz do was pytanie , słyszałem że w rowerze mniejsza ilość powietrza w oponie tylniej ułatwia jazde na jednym kole , czy w przednim jak zmniejsze ilość też będzie lepiej robić stopale ?

Jaka według was jest taka w sam raz ilość powietrza w oponie by dobrze się śmigało i oponie się nic nie stało ?
(podawajcie w atmosferach mniej więcej ile macie i jakie są tego efekty w porównaniu do oponą napompowanej na kamiećń)

Pozdrawiam.

przednie koło najlepiej napompowac helem wtedy łatwiej będziesz wyrywał na gume rower :slight_smile:

hahahahahahahahh Waski dojebał :lol:
napompuj se i się przejedź i pompuj tyle na ilu atmosferach Ci się dobrze jeździ ;p

Ja już cośtam ogarniam w stuncie na rowerze więc się wypowiem :slight_smile:
Nie powiem Ci ile w atmosferach bo napieprzam ręką ale tak na oko to tak:

Przy stopalach pomoże mniejsza ilość powietrza tylko nie za mała bo znowu przy endo albo 90tkach / 180tkach możesz sobie kuku narobić z przednią felgą (wiem to z doświadczenia starego roweru :P)

Co do jazdy na tylnym to ja mam raczej twardo … słyszałem opinie, że jeśli ma się za dużo powietrza to znosi na boki … może jest w tym jakaś prawda ale dla mnie to kicz :wink: Liczą się umiejętności i wyćwiczenie w każdych warunkach wg. mnie :slight_smile: Nie mam ani kamienia ani nie miękko bo skaczę też więc albo by mi nogi poodpadały albo zgiął bym fele :slight_smile:
Mam tak na 3/4 na oko :stuck_out_tongue: Z przodu trochę mniej…

Waski, wiem że to nonsens ale bez przesady …

Dobra dzięki :stuck_out_tongue: RudY, A jakie oponki proponujesz do stuntu ? Z dużym bieżnikiem czyli w kostkami na oponach , czy takie łysawe ? (nie wiem jak to nazwać tak fachowo)

Czasami chce jeszcze wbijać do lasu :stuck_out_tongue: Myślałem że na tył opona taka balonowata z dużym bieżnikiem a z przodu taka pośrednia :stuck_out_tongue:

Kenda Flame będzie odpowiednia :wink:

Szympa ty jesteś flame … kupił se i teraz myśli że najlepsza ; p

Ja mam teraz obie Kenda K-Rad i Ci powiem spisują się świetnie :slight_smile: A tym bardziej jeśli chcesz wyskakiwać czasem do lasu …

Fabrycznie z tyłu miałem Kendę Kiniption to na mokrym albo jakiś błotku/liściach się ruszyć mocniej nie dało bo od razu ślizg :stuck_out_tongue: A poza tym szybko się zjechała … K-Rady wytrzymają dłużej bo mają kostki wystające a cena ta sama :slight_smile:

No i w miare dobrej cenie … Na przód i tył ten sam rozmiar ? Chodzi o szerokość oponki :stuck_out_tongue:

A po co kombinować … pewnie, że ten sam

Ja nie patrze ile mam powietrza ale chyba cos ok 2,5 bara bo mam twarda opone i mi się dobrze jezdzi, rower jest lekki no i nie ma takiego czegos jak w skuterach czy większych motorach ze znosi bardzo.

Dobra dzięki xD

A orientujecie się czy są jakieś adaptery na tarcze jak i zacisk na przedni hamulec by założyć większą tarcze ?

Jest chyba coś takiego … nie mam pewności niech się SiWy wypowie :stuck_out_tongue:

To jakby ktoś wiedział to by może z przykładowym linkiem do adaptera dał xD

Sa adaptery do zacisków. Jaką tarcze chcesz wsadzic??

Ja nawet nie wiem jaką. teraz mam xD ale jak rower z serwisu przyjdzie (dziś) to Ci podam rozmiar ale chyba ma 160mm , a jaką byś proponował ? tyk by podpasowało pod zacisk i tarcze , 203mm musi zawaliścię wyglądać :smiley: a jak z hamowaniem ?