Honda NSR jc22 vs Honda CBR

wez pod uwage ze jezeli kupisz 2t i będziesz jezdzil na 7tys obrotach czyli okolo 120 w nsr zalezy jeszcze od zebatek to pewnie spali 4lity czyli ta predkosc tak jak w cbr na maksa a zawsze masz moc pod manetka i mozesz przycisnac i kogos wyprzedzic :wink:

Wino napisał:

Ew obejrzyj varadero 125


jezeli on chce na 50 rej to nei radze przedziez ten silnik wygląda poteznie w ukladzie V a po za tym chyba on mocy za duzo nie ma ? :stuck_out_tongue:

Mocy za dużo varadero nie ma ale ma śliczny dźwięk niskie spalanie i siedzi się na niej jak na kanapie… Znam typa co z Warszawy pojechał z ojcem do Hiszpani na motocyklach jego ojciec na TDM 900 a on na Varadero 125… Dojechał bez problemów…

Kurczak napisał:

na 7tys obrotach czyli okolo 120 w nsr zalezy jeszcze od zebatek to pewnie spali 4lity


Że proszę co ?!

Kurna zejdź w NSRce ze spalaniem poniżej 5-6 litrów i mi to udowodnij ...

Jak będzie trzymał ciągle na 7miu to koło 6,5-7 litra na 100 trza liczyć !

To spalanie rzeczywiście duże ;p gdzieś czytałem że NSR spala 4,5-7l/100km ;o.

No ale w sumie to nie dziwne, co piszecie… Moc=spalanie.

Kowal, Tobie RS’ka ile pali ? Tylko szczerze :D. Tak mniej więcej… Nie na eco driving, ani na
zapier*, mniej więcej…

OT:
Kurde, fazka do Hiszpanii na moto… Trzeba o tym kiedyś pomyśleć :P.

Zacznijmy od początku :stuck_out_tongue:

Chcesz jeździć tym w trasę, czy ile średnio kilometrów liczysz na tą trasę? 100? 200? 300? 500? Jak często chcesz jeździć w tą “trasę”?

Jeżeli powiedzmy będziesz jeździł dwa razy w wakacje po 500km, a poza tym będziesz latał koło domu, to bierz sobie jakiegoś 2t(RS, NSR itp.) Spalanie może cie nie zje, uciążliwe będzie, ale jakoś przeżyjesz. Pozycję(pochyloną) za kierownicą też jakoś przeżyjesz :wink:

Jeżeli masz zamiar jeździć co tydzień, dwa w jakieś trasy rzędu 200-600km i więcej, tak samo latając wokół domu, to weź jakąś 4T. Spalanie będzie dla Ciebie przyjemne, będziesz mógł nakręcić znacznie więcej kilometrów w sezonie. Z pewnością wykorzystasz 100% możliwości takiej 125 i lepiej(bo stopniowo) podszkolisz się w jeździe na motocyklu. W 4T masz większe pole manewru wyboru typu motocykla(ścigi, TURYSTYKI, enduro). 4T mają bardziej elastyczne silniki, co w trasie jest ważne(np. po przejechaniu 300km nie chcesz, żeby ci silnik zbytnio szarpał, bo zaraz to odczujesz bólem pleców).



Wpierw zdecyduj się, czego faktycznie oczekujesz od motocykla, a dopiero potem wybieraj spośród możliwych wariantów :wink:

Mądrze prawisz Dywersant…

Jednak opcja jest ta 1. Aż takich tras żeby w tydzień zrobić z 500 czy 1000km to nie mam… :stuck_out_tongue:
To zależy wszystko od chęci i potrzeby, wiadomo.

Jeszcze czekam na tego Kowala ile mu to pali i co on powie:).

Ostatecznie CBR odpada, jednak myślę trochę o RS’ce.

Mimo wszystko na 90% NSR. Już wacuś w tą moc nawet… Wygląd… Nie będę jeździł rowerem :P.

Bardzo dobrze a na paliwo kasa się zawsze znajdzie :smiley: Np zamiast kwiatka dziewczynie kupić :wink: Rs musisz wziasc to pod uwage ze remont gornej części silnika kosztuje okolo 4 tys czyli cylinder tlok a w nsr juz mniej sam teraz wymieniam cylinder + tlok 996zl

RSka paliła mi 7 litra, w trasie nie przekaczając 80km/h spaliła 5

Sprzęt był dobry,
i to nie jest tak że “gdzie ty będziesz zapier*dalał 170km/h”, tylko jak coś jedzie 170, to i żwawiej jest wyprzedzać np. przy 110, niż wyprzedzać przy 110 jak max masz 130, to już ledwo przyspiesza.

jak masz 6 tysięcy, to kup sobie rs, bo jest bardzo fajny sprzecik :wink:

Kurna KurczaK ja nie wiem skąd ty bierzesz te informacje …

Za 4 tysiące to już można RS całą kupić…

Na pewno nie ma 4 krotnego przebicia ceny między NSR, a RS pod względem wymiany cyla, tłoka / remontu

Adzi0 nie zastanawiaj się nad spalaniem tego, a tego bo i w NSR i RS (z tego co pamiętam) jest ten sam silnik (a na pewno bardzo podobny). Dużo zależy od jazdy ale trzeba liczyć 6-8L. Kowalowi Aerox palił 2,5 :lol: to nie dziwne, że RS 5 :lol:

Między RS 125 a NSR 125 jest podobny wybór jak między TZR 50 i RS 50 … czyli bierz to co ci się bardziej podoba :slight_smile: Bo sprzęty prawie identyczne

Rudy popatrz na ceny w serwisie aprili :slight_smile: to bd wiedzial

Kurczak napisał:

serwisie aprili



własnie serwisie aprili pojedź do drewagena , czy jakiego kolwiek innego autoryzowanego serwisu to skasują cie jak za zboże .. do nich się nie jeździ , chyba że na przeglądy gwarancyjne itp

Rudy, ja się nie zastanawiam, bo jak już pisałem wcześniej, w sumie wacuś mi w to spalanie :D. Pytam z ciekawości, dla jakiegoś tam porównania, ale w sumie to to jedno i to samo…

Klamka zapadła - NSR jakieś biorę. Chyba że jak nie będzie nic sensownego to rozejrzę się za RS. Żeby tylko kupić jakaś dobrą, wartą, a nie potem siędzieć całe dnie po pachy w smarze i robić coś przy niej…

Kurcze, czy tak wszystko spada z ceny, czy nie ma popytu, czy jak ? NSR za 3 500 można wyhaczyć ? Jakieś zajeżdżone czy jak ? Bo tak jak popatrzeć na zdjęciach, to ładne, piękne, zadbane…

Dobra, aby teraz tego kaleczniaka RS sprzedać… :-x

Ale ty chcesz ta nsr 125/50 ?

Kurczak napisał:

Ale ty chcesz ta nsr 125/50 ?



Jeżeli chcesz bawić się w coś takiego, to ku przestrodze.

http://www.motogen.pl/aktualnosci/z-kraju/policjanci-beda-kontrolowac-motocyklistow,art754.html

Nie będzie pomiłuj ;)

Kurczak Ty jesteś na 50:D. NIGDY W ŻYCIU !

Wiadomo, każdy tam jakoś kręci, we wszystkim, co może itd…

Ale kupuję normalna 125, zarejestrowaną na 125, niech ma w dowodzie nawet i powyżej 11kW… ma to być legalnie i tyle…

A na ch* mi kręcić z tym dowodem ? ;o

Hmmm… bo ktoś ostatnio pytał się też o polecenie czegoś i chciał 125/50 więc pomyliło nam się z Tobą :slight_smile:

Kurczak napisał:

Rudy popatrz na ceny w serwisie aprili


No a ty do NSR też brałeś w serwisie Hondy ?

bez kitu wole dać się złapac na 125 bez prawka niż kombinować 125/50

policja teraz nie jest taka głupia oni od razu ie połapią :slight_smile:

125/50 ma sens np. w aprilii sr 125, gilerze runner 125/180 bo w te sprzęty są popularne jako 50 i tu policja nie będzie szukać, a jak ktoś ma np. Burgmana 125/50 to już gorzej, bo Burgmany nie były mniejsze niż 125.

RudY, co do spalania 5 litrów w rs to jest to możliwe, ale jak napisałem bez kręcenia po obrotach, w trasie i prędkości 70-80 w maxie. Wtedy tak.

Kowal napisał:

125/50 ma sens np. w aprilii sr 125, gilerze runner 125/180 bo w te sprzęty są popularne jako 50 i tu policja nie będzie szukać, a jak ktoś ma np. Burgmana 125/50 to już gorzej, bo Burgmany nie były mniejsze niż 125.



Huehe, już nie :P Gadałem wczoraj z ziomem z drogówki, że jeżeli teraz złapią jakiegoś skuteraka, bądź nieletniego motonite i papiery będą ok, ale prędkość będzie podejrzana(bo motorowery powinny jeździć max 50),to wtedy polismani będą zabierać dowody i będą kierować na badania techniczne do wskazanych stacji kontroli pojazdów :P

Wnioskując z tego, już zaczną eliminować podejrzane sprzęty, żeby przygotować grunt pod nowe prawo jazdy AM ;)

RudY napisał:

Hmmm... bo ktoś ostatnio pytał się też o polecenie czegoś i chciał 125/50 więc pomyliło nam się z Tobą :)

Kurczak napisał:

Rudy popatrz na ceny w serwisie aprili


No a ty do NSR też brałeś w serwisie Hondy ?



Jasne ze tak bo nigdzie indziej nie odstaniesz nowego cylka do nsr :)