HONDA NSR 125 by Mafioz

Jak u siebie zmieńiłem oponkę z 130 na 140 i dla mnie nie było zbytniej różnicy, to jak pojechałem do szkoły, to kolega(totalny laik motocyklowy) od razu zauważył różnicę :smiley:

Najfajniejsze jest, jak założysz ciut szerszą oponę od seryjnej mając z tyłu błotnik, bo wtedy oponka tak fajnie wystaje po bokach błotnika :smiley:

no bo ja planuję założyć 160 :slight_smile:

i zobaczysz o ile gorzej będzie przyspieszac i się prowadzic :stuck_out_tongue:
nawet ja w tdm mam 150 i jakos chlopaki co smigaja tdm nie zalecaja zakladania 160 mimo ze się zmieści :slight_smile:

to sram na to zakładam jednak 150… jest i tak dość szeroka xD

ja w kiblu mam 140tke wiec chujowo będzie 150 w high pockecie

Sechs napisał:

ja w kiblu mam 140tke wiec wacuś będzie 150 w high pockecie



?? norvid ?
jeśli nie to moze pierwszy post to jakieś przywitanie albo pokazanie swojego sprzetu. czekam na opinie ekspertow ale host jest neo wiec pewnie ban to tylko kwestia godzin :D

NIe wiem jak 140 do skut można wsadzic jak ja w runnerce mam 130 i to jest i tak szersza niż powinna być bo seryjnie montowana jest 120 …

do 180ccm!? Nie wiedziałem że w większych pojemnościach skuterów kładą takie jak do 50ccm :mrgreen:

Mafioz założyłeś już tą gumę?

Przecież konstrukcyjnie runner 180 i 50 sa identyczne… roznia się aby nastawiami zawieszen i silnikiem…

Wino napisał:

NIe wiem jak 140 do skut można wsadzic jak ja w runnerce mam 130 i to jest i tak szersza niż powinna być bo seryjnie montowana jest 120 ...


Aerox ma seryjnie 140 z tyłu i 130 z przodu :)

też kiedyś włąsnie miałem 140 na tyle a 130 na przodzie teraz mam węższe :slight_smile:

Mafioz, co z tą oponą? :stuck_out_tongue:

na wsi byłem opona zamontowana, zdjęć nie zrobiłem, zapomniałem, ale nsr stoi już w Krakowie to wrzucę niedługo fotki.

A do RS nowej nie montują seryjnie czasem jakichś dunlopów sportmax Adiż;p
Ja w NSr miałem oryginalnie 130 to jest 150 ale jak założyłem (w NSR felga węższa niż w RS) to trochę ją ścisnęło i na feldze ma 135mm szerokości więc różnicy w stosunku do starej prawie nie ma, tak ścisnęlo pewnie też dlatego, że te ścianki boczne na oponie te z napisami są takie małe i nie było co ściskać więc cała opona poszła, ale i tak jeździ się wypas, drogi się trzyma cudownie wręcz :smiley:
Nie mogłem założyć od razu Dywer, bo byłem w Krakowie a moto na wsi więc musiałem poczekać i pojechać ;D Teraz NSR już stoi w mieście i jest git, jutro jadę na lans do szkoły xDD
A Co do tego zmulenia moto to nic nie odczułem, nawet goście na innym forum się wypowiadali, że po założeniu opony większej przyśpieszenie nie spadło a v-max niezauważalnie praktycznie. I jak dla mnie prowadzi się moto teraz duuuużo lepiej, może dlatego, ze stara opona była trochę kwadratowa, ale nawet w zakręt jak wchodziłem, to wcześniej tyłem troszkę rzucało jak się bardziej położyłem, a ta opona to się wręcz klei do asfaltu, nic nie slizga, jest lepiej niż na 130 pod każdym względem :smiley:

I nie rypną cie niebiescy na mieście? :stuck_out_tongue:

na razie i tak do szkoły będę jeździł, oceny wystawione, to szybko zrobię te jazdy egzamin i już ;p Zresztą skuterem 2 lata jeździłem po miećs cie i ani razu policji nie widziałem, raz poza miastem stali na wylotówce i drugi raz na obrzeżach miasta ale tylko jechali. Do kontroli nigdy nie zatrzymali więc się raczej nie boję o to za bardzo ;p

Mafioz a czego ty masz się bać? Karty motorowerowej nie maszł?

Robertus napisał:

Mafioz a czego ty masz się bać? Karty motorowerowej nie maszł?


a od kiedy karta motorowerowa upoważnia do kierowania motocyklami 125ccm? oO

Mafioz, W takiej jak moje oryginalnie jest Dunlop Sportmax ale te nowe z 2009 i 2010r. mają właśnie pirelli Diablo…
I teraz nie wiem czy zakładać 160 czy 150 :-?

200 wsadz… 150 wystarczy na takie sprzety a przesadzac nie należy

zakładaj 160 ;p jak wsadzisz na felgę to pewnie i tak ją ściśnie lekko i będzie w efekcie 155 ;p
Ja mam 150 a jest tak samo szeroka jak stara 130, z tym, że właśnie jest bardziej zaokrąglona na boki dzięki czemu można bardziej się złożyć, bo zakres bieżnika jakby większy jest xD
Tylko zanim kupisz to upewnij się, że profil jest niski, tzn ta ścinka boczna żeby była jak najmniejsza, żeby apka nie wyglądała tak jak ta:

Przez tą opone wygląda jak klocek, bo ten bok opony strasznie wysoki :stuck_out_tongue:
Ja do NSR właśnie szukałem opony, żeby ten bok był niska, wydaje mi się bardziej sportowa taka opona i bardziej podoba :stuck_out_tongue: