Hand Starter

Siemanko, w mojej Vivce chcę dziś zrobić odpalanie ręczne, dostałem już część którą muszę wsadzić do skuta żeby wszystko brykało. Teraz mam pytanie czy ktoś mógł by mi wyjaśnić w jakie miejsce muszę wsadzić tą część żeby wszystko zaczęło działać ? Bo mówili mi że to gdzieś obok kopki (w środku)

foto:

no to się wsadza pod pokrywę tak aby te ząbki się stykały z przeciwtalerzem bo na nim są te ząbki i to się musi zazębiać i to się wsadza jakoś przy kancie karteru jak odkręcisz pokrywę tam na dole zobacz czy nie ma jakiegoś miejsca … bo tam to powinno być … pisze tak bo widziałem w Vivce że tak jest … jak zakładałem wariator inny :roll:

Popatrz znalazłem w necie sensowne zdjęcie przekładni i mi się wydaje że to będzie tutaj:


to nie będzie tu ja mam peugeota i mam teraz wyjętego bendixa (tak to coś się nazywa) bo muszę go nasmarować bo jak kręcę rozrusznikiem to go nie wyrzuca :smiley:

bednixa nasmaruj i włóż w prawy dolny róg karteru (na focie jest u góry tak jak jest zaznaczone)

p.s to szerszą zębatką , w stronę karteru i nie martw się że ząbki się nie stykają , przy złożonej kapie :smiley: , benixa wysunie i zazębi ale zanim wszystko dokręcisz , i ruszysz rozrusznikiem to sprawdź kopkę czy chodzi jak wcześniej bo nie raz ten bendix źle wlezie

Tylko posłuchaj jak ja mam to umocować ?? Bo jak widzę na innym zdjęciu skuta to tam oprócz tego nic nie ma.

Ewentualnie jeżeli masz taką możliwość to lepiej było by zrobić zdjęcie Twojej przekładni :stuck_out_tongue:

Omg… taki wielki problem pujść do garażu, odkręcić dekiel przekładni i sprawdźić co, jak i gdzie ? :evil:
wrona, chyba lewy dolny róg xD

No niby tak ale chcę się dowiedzieć i od razu to zrobić a nie :slight_smile: Jutro byc może się z tym uporam.

pavcioLBN napisał:

wrona, chyba lewy dolny róg xD



sory skucha :D lewy a nie prawy :D
SharkY, będziesz miał , tam taka dziurkę w karterze :D , jak ściągniesz kape to zobaczysz, i nic innego nie potrzebujesz, tylko to włożyć i zakłdac kapę , tylko jak jest bendix to ciężko to kape równo założyć ale pobawisz się i dasz rade , bo bednix będzie siędział w karterach ale ciężko nim trafić na dziurkę w kapie

On może po włozeniu być luźny i latać ale po zalorzeniu pokrywy będzie ok. Tyklko traf w dziurki ^^

o tym właśnie Wino, mówię : D

no tak jest bo jak robiłem jedną vivke i się przejechałem bez pokrywy by ja wytestować to tak to waliło jak by miało odlecieć zaraz hehe xD po założeniu pokrywy co udało się za 1 razem bez żadnego celowania wszystko się wyciszyło i viva chodzi do tej pory i pięknie :roll:

No to się ciesze chłopaki bo nareszcie nie będę kopał :slight_smile: Już dość się skuter nacierpiał :slight_smile: Dzięki i pozdrawiam :slight_smile: