Halogeny zamiast soczewek

Witam.
Mógłby mi ktoś powiedzieć czy zdało by to egzamin ? Dodam, że skuter to aprilia rally lc :slight_smile:
Da się tak zrobić ? Jeśli tak to np. z jakich halogenów :roll: Mogły by być takie >> http://allegro.pl/item696769643_halogeny_ikea_20w_12v_2000_godzinne.html ?

Pozdrawiam :wink:

Mam tak zrobione w sr ;D Wydarłem soczewki wsadziłem własnie takie lampki zalałem silikonem efekt super tutaj zdjęcie : http://zapodaj.net/b5d380476677.jpg.html nie wiem jak wam ale mi się to bardzo podoba :slight_smile:

a jakby takie włożyć bezpośrednio w plastiki, bez klosza, więc byłyby narażone na warunki atmosferyczne. Nie popsułyby się?

dajesz na nie kawałek pleksi i się nie zamoczą :slight_smile:
proste jak budowa cepa :slight_smile:

A co by było jakby je dać jakoś za soczewką np ? :stuck_out_tongue:
I jeszcze jedno pytanko jeśli można :smiley: Jeśli nie mam świateł długich to dało by radę jakoś to uczynić ? :lol:

Pozdrawiam :wink:

Czy ja wiem … ;D Żeby mieć światła długie to poprzebujesz żarówki która ma że tak powiem dwa “bieguny” tzn krótki i długi … ;D Nie znam się na elektryce no ale może możliwe by było założenie halogenu jak z auta ale wtedy potrzebujesz dodatkowego przełącznika włączającego długie światła tak mi się przynajmniej wydaje !!

Albo zrobić, żeby krótkie-jeden halogen się świeci, długie-oba. Tylko jak to zdziałać ? :shock:

motórzysta, a czy te halogeniki zdają egzamin, czy świecą lepiej niż soczewki, bo jak widać po nickiem też mam SR :smiley:

a co do długich to na pewno jakieś przeróbki i żarówki dwustykowe

normalnie
kupujesz przełącznik jeden do normalnych i jeden do długich
mijania podłączasz tak jak seryjnie było
a drogowe dajesz kabel od mijania do długich tylko gdzień na tym kablu dajesz przełącznik
proste

wiktor ;D Napewno świeci lepiej niż soczewki i to dużo … bo mówiąc szczerze :stuck_out_tongue: Ja mając soczewki … nie widziałem praktyzcnie nic … przy tych świeci to konkretnie … ;D Niebo a ziemia ale mogło by być lepiej … wielka wada sr że nie mają długich … ;((

Mi się wydaje, że to nie wada tylko SR, ale ogólnie skuterów z soczewkami :-/
No, ale do odważnych świat należy :lol: Więc trzeba zmienić to nad czym fabryka nie poświęciła tyle czasu ile trzeba :stuck_out_tongue:

Ja mam od kupienia z lewej soczewkę, a z prawej halogen przełącznik od aeroxa. Ale zmieniam na dwie soczewki i daje Xenon-y

Najlepiej to by było wpakować od sr … 125 lampe przednią tam jak się nie myle nie ma soczewek tylko jest lampa z halogenem i są krótkie długie przynajmniej na takie to wygląda a jak nie to tylko dać halogen ;/ ale zaś te światła okrągłe w apie dodają harakteru :wink: Trzeba sobie kupić lampke na kask :wink: i git

Elo mam lampe ustawiłem ją na długie światła ma 2 halogeny po 35wat każdy dla mnie ładnie to świeci na większą odległość

jak was policja połapie i zobaczy że macie halogeny z sufitu zdjęte w lampie to wam dowody rejstracyje pozabiera i będziecie dopiero wtedy płakać :lol: a co z wysokością promienia świecenia , barierą światło cień ? soczewki są bardzo dobre tyle że te w aprili są źle zaprojektowane … poszukajcie na złomowisku, szrocie zbitych lamp ze soczewkami … ja miałem u siebie w roxie projektor soczewkowy bixenon ( w lampie był elektromagnes z klapką, po podaniu 12V AC klapka chowała się i świeciły długie) z Audi a6 07r :smiley: załatwiłem przetwornice od bmw e39 palinik też załatwilem i świeciło lepiej niż nie jeden golf III z podrubkami lamp “Angel Eyes” :sunglasses:

http://swiatla.arbiter.pl/galeria/skuter.xenon
tu macie link i powiedzcie czy te halogeny z ikei świecą lepiej od tego

JacoPL, Dawałeś kiedyś zdjęcie jak to świeciło, naprawdę, efekt nieziemski. A jak to wyglądało wizualnie w lampie?

u mnie akurat rox świetnie wyglądał ze soczewką … jak nadjezdzał z nad przeciwka świeciła się mała kulka w lampie a nie cała lampa … ja jak pamiętacie miałem 2 soczewki , jedna na halogen h1 do jazdy za dnia żeby akumulator się ładował, w nocy jazda nie przekaraczała 2 godzin więc akumulator na xenonie nie rozładowywał się wcale …
najgorzej jest umieścić to w lampie … ja zmaściłem wsadzając na stałe , mogłem ale nie chciało mi się umieszczać regulacji w lampie, oczywiście mocowania regulacyjne były w zbitej lampie i jak ktoś chce takie rzeczy robić to polecam z pełną odpowiedzialnością , ponieważ u mnie jak siadły 2 osoby to waliłem ludzią po oczach … ;p a regulacje mogłem dać elektryczną :smiley: … nie trzeba oczywiście mieć xenonu ponieważ żarnik z przetwornicą to koszt około 200zł , zawsze można ze zwykłej lampy wziąśc soczewkę np . z bmw e39 ze standartowym mocoswaniem na H3 , soczewka jest ogromna w tej lampe , przekombinować regulacje do lampy
koszt wtedy nie przekracza 20zł … tyle co potrzebne było na żywicę, motę no i jakiś spray żeby później pomalować ładnie jak się to wykończy w lampie

Muszę ponowić swoje pytanie :stuck_out_tongue:
Jak by to było, gdybym taki halogenik dał za soczewką ?
I jeszcze do JacoPL. A w tych lampach TNT do roxów nie ma przypadkiem podobnych ‘halogeników’ ? Więc do takich lamp policja też może się przyczepić :stuck_out_tongue: No chyba, że jest gdzieś tam na czymś znak homologacji :slight_smile:

te lampy maja homologacje,


dla zasady tak działa soczewka

pavcioLBN
jeżeli chodzi ci o wpasowanie żarówki halogenowej to oczywiście jak najbardziej się da i jest to stosowane w uboższych werjsach samochodów które nie wykupią pakietu xenonów :smiley: :smiley:
A te lampy halogeny co założyłeś temat mają ten mankament że nie da się regulować tego ściatła , jego wysokości, nie ma lini światlo/cień,
Lampy TNT tylko wyglądają jak halogeny zdjęte ze sufitu, ale za szkłem ryflowanym jest odpowiednio modelowany odblask :roll:

Pozdroo