Grechot w silniku

Witam, ostatnio zauważyłem grechot w silniku jest to 4t. A więc jak to zauważyłem od razu rozkręciłem kape i sprawdźiłem czy wario i reszta jest w porzadku, wszystko bylo ok, ale problem nadal tkwi więc pomyślałem że to coś z magnetem odkręciło się albo coś (wiem że to raczej nie możliwe ale lepiej sprawdźić) sprawdźiłem i wszystko ok, a więc pomyślałem wymieniałem ostatnio tłok pierścienie etc więc może zabezpieczenie wyleciało albo coś w tym stylu, rozkręciłem ale tam okazuje się być wszystko ok. ;/ kurde już nie wiem od czego to może być. Dźwięk jest taki jakby coś o coś obcierało. Wał sprawdzałem, łożyska ma ok. Co może być przyczyną?

hmm a nie stracił może na mocy ?
Może coś z zaworami albo rozrządem ?

moze nie szukaj przyczyny w silniku, tylko rozejrz się ogólnie po bzyku… mi kiedys się wydech poluzowal… znaczy srubka… i dzwonilo a ja rozkrecilem pol bzyka zeby to znalezc… i kiedys przez przypadek zauwazylem…xd

Człowieku, to razi w oczy!! Zainstaluj jakąś przeglądarkę, co sprawdza ortografię, albo pisz w Wordzie i wklejaj tu! I na tym forum używamy POLSKICH ZNAKÓW!! - Jacob555

no na mocy ciut stracił jakby nie patrząc, rozrząd i wawory ok patrzylem przed rozebraniem. A co do ogumienia to ten grechot jest tez jak stoi więc to odpada. a na śrubkę też nie wygląda bo tłumik zdejmowałem jak był już ten grechot i wszystko wydaje się być ok ;/

china 4T do dla mnie czarna magia ale może po prostu łożyska ,na wale

A mi to wygląda na zwory. Sprawdź je jeszcze raz :wink: Albo łańcuszek rozrządu jest słabo napięty(sprawdź, czy napinacz działa dobrze :wink:

napinacz dobrze na pewno dziala bo jak patrzylem po zdjeciu pokrywy klawiatury to ciasno ze szok byl, a zawory patrzylem szczelinomierzem i mialy dobra szczeline. A wał jak pisałem, sprawdzalem pchajac korbowód do przodu i bylo 0 luzu.

Lethaz napisał:

A wał jak pisałem, sprawdzalem pchajac korbowód do przodu i bylo 0 luzu.



no bo go na pewno sprawdzisz ręką

ręką wyczujesz dopiero jak będzie takie na maxa wyruchane

jednak padły łożyska :stuck_out_tongue: dzisiaj kulki aż wylecialy wał nowy zamontowany. dzieki za odp pozdro closed

Dodaj moto do profilu - Jacob555