Gra na gitarze - trudne?

Czarnej w kształcie trójkąta z zaokrąglonymi brzegami :D. Więcej ci nie powiem, bo nic na niej nie pisze, a kostka jak kostka :).

Miałem na myśli grubość ale nie ważne :D

Nie mam pojęcia :D. Brat mi ją dał w zestawie z gitarą :).

Ja kiedyś gitarę klasyczną przerobiłem na elektryczną. Dałem metalowe struny (bodajże 9), na klucz do odkręcania śrub od roweru nawinąłem cienki drucik wyjęty z rotoru silniczka elektrycznego, podkleiłem to co powstało pod struny prostopadle do nich i podłączyłem kablami do mikrofonu w wieży. Pod struny podłożyłem (podkleiłem) dwa duże magnesy z głośników i grało... Prawie jak Gibson B.B. Kinga, hehe...

Kisiu1981 napisał:

Ja kiedyś gitarę klasyczną przerobiłem na elektryczną. Dałem metalowe struny (bodajże 9), na klucz do odkręcania śrub od roweru nawinąłem cienki drucik wyjęty z rotoru silniczka elektrycznego, podkleiłem to co powstało pod struny prostopadle do nich i podłączyłem kablami do mikrofonu w wieży. Pod struny podłożyłem (podkleiłem) dwa duże magnesy z głośników i grało... Prawie jak Gibson B.B. Kinga, hehe...

Jaka wyobraźnia do tworzenia gitar :P

Nie wspomnę o tym,. że do środka dałem mały głośnik, który działał jak mikrofon. I takim "prztyczkiem" przełączałem: cewka - mikrofon. Fajne efekty to dawało. Mam gdzieś jeszcze kasety z nagraniami "Stairway To Heaven" i wielu innych oraz moje nieudolne próby zdarcia gardła...

Moim zdaniem najlepsze kostki to Dunlopy .88 mm w kolorze zielonym. Do szybkich solówek są świetne ;) jak ktoś kojarzy (mam nadzieję) płytę Kill `Em All Metalliki to umiem grać większość kawałków. Jak będzie ciepło to proponuję zrobić forumowe Jam Session. Gitarę na plecach już wiozłem nie raz :-)

Ja też gitare często wożę ze sobą :D
GNR niech na razie nie gra, to jest za szybkie i za trudne. Niech ogarnie sobie chwyty, a potem bierze się za jakieś proste tabulatury ;)
Co do wyrobi Kisia, to zakładanie metalowych strun do klasyka nie jest dobrym pomysłem. Gitara klasyczna nie jest w stanie wytrzymać takich naprężeń i może po prostu nie wytrzymać
http://gitarzysci.pl/metalowe-struny-w-klasyku-ku-przestrodze-t28449.html
Kiedyś widziałem zdjęcie, jak całe wieko gitary odeszło i wywinęło się w stronę gryfu. Mojemu koledze mostek wystrzelił podczas gry

madi napisał:

Moim zdaniem najlepsze kostki to Dunlopy .88 mm w kolorze zielonym. Do szybkich solówek są świetne ;) jak ktoś kojarzy (mam nadzieję) płytę Kill `Em All Metalliki to umiem grać większość kawałków. Jak będzie ciepło to proponuję zrobić forumowe Jam Session. Gitarę na plecach już wiozłem nie raz :-)

masz na mysli spotkanie do 'przdekolenia' ?:P

Mniej więcej :-)

Chętnie bym pograł w grupie lecz zapewne będzie to nie możliwe z takich względów, że będę miał do was z 400km

Nie będę zakładał nowego tematu bo to bez sensu :). Lepiej jak zadam pytanie tutaj.

Panowie, jakie są dobre firmy zajmujące sie produkjcą gitar akustycznych? Chciałbym na taką gitarę przeznaczyć 400 zł, ale moja wiedza w temacie właśnie firm jest równa zeru. Słyszałem jedynie o Gibsonach i Yamahach, ale to już wyższa liga, również cenowa. Pomożecie? :)

Rozmyśliłem się jeśli chodzi o gitary akustyczne kiedy brat pożyczył mi swoją. Straszne bydle. Niewygodnie się na tym gra.

Więc! Mam do was teraz kolejne pytanie! Otóż zamierzam kupić sobie wzmacniacz, oraz stroik do gitary. Czy moglibyście mi powiedzieć jakieś dobre firmy które zajmują się ich produkcją? Chciałbym się zamknąć w kwocie 400 zł za oba, ale jak wiadomo im taniej tym lepiej ;). Nie chce wydawać więcej, bo zbieram na (o ile coś z tego wyjdzie) tuning do Yamaszki. Proszę was o pomoc drodzy forumowicze! Jestem totalnym laikiem jeśli o to chodzi, ale grać lubię ;).

Najlepszy stroik to ten w uchu.

Ja mam multiefekt Zoom G1XN, bardzo fajna zabawka, która ma w sobie stroik. Do 400 zł ciężko będzie kupić fajny wzmacniacz, jak kupisz 15 W to po tygodniu będzie to dla Ciebie za mało. :) Ja mam od 4 lat wzmacniacz Laney LG35R 35W i to dla mnie za mało, przydała by się jakaś 50-tka albo i setka :) wcześniej miałem Hartke G15 i po roku użytkowania go sprzedałem. Jako ciekawostkę dodam, że na pocztę wiozłem go skuterem :)

madi napisał:

Ja mam multiefekt Zoom G1XN, bardzo fajna zabawka, która ma w sobie stroik. Do 400 zł ciężko będzie kupić fajny wzmacniacz, jak kupisz 15 W to po tygodniu będzie to dla Ciebie za mało. :) Ja mam od 4 lat wzmacniacz Laney LG35R 35W i to dla mnie za mało, przydała by się jakaś 50-tka albo i setka :) wcześniej miałem Hartke G15 i po roku użytkowania go sprzedałem. Jako ciekawostkę dodam, że na pocztę wiozłem go skuterem :)

mysle, ze wzmacniacz 20 watowy powinien mu wystarczyc na poczatek :)

TheMiqlaq napisał:

Rozmyśliłem się jeśli chodzi o gitary akustyczne kiedy brat pożyczył mi swoją. Straszne bydle. Niewygodnie się na tym gra.
Więc! Mam do was teraz kolejne pytanie! Otóż zamierzam kupić sobie wzmacniacz, oraz stroik do gitary. Czy moglibyście mi powiedzieć jakieś dobre firmy które zajmują się ich produkcją? Chciałbym się zamknąć w kwocie 400 zł za oba, ale jak wiadomo im taniej tym lepiej ;). Nie chce wydawać więcej, bo zbieram na (o ile coś z tego wyjdzie) tuning do Yamaszki. Proszę was o pomoc drodzy forumowicze! Jestem totalnym laikiem jeśli o to chodzi, ale grać lubię ;).

w tej cenie to firma ashton bedzie ok.

Kisiu1981 napisał:

Najlepszy stroik to ten w uchu.

lub utwor :)

Za 400zł kupi rolanda cube chyba. Tam już jest tuner (chyba). Zobacz też fendera mustanga. Porównaj co ci ładniej brzmi :)

Tuner ma rowniez gitra model D25BK fajnie brzmi :), robie strone na ktorej bede wrzucal wlasne i cudze kawalki grane na gitarze.

Uwzględniając wasze wypowiedzi z Alledrogo wybrałem sobie 3 linki którymi byłbym potencjalnie zainteresowany :). Wypowedźcie się proszę na temat tych wzmacniaczy:

http://allegro.pl/fender-mustang-i-rewelacyjne-combo-gitarowe-i3032195822.html

http://allegro.pl/roland-cube-20x-i3000549841.html

http://allegro.pl/laney-lg-35r-lg35r-combo-stan-idealny-i3023949183.html#tabsAnchor

Który z pośród tych 3 według was sprawdziłby się najlepiej przy graniu w domu?

Ja mam taki sam jak w trzecim linku. Jest w porządku, dość głośny, ładny reverb, wygodnie umieszczone pokrętła i gniazda. Przester całkiem niezły.