***Focus jedyny taki drag style ??? ***/ Ukończony są foty

No i małe przebudzenie…

Gdyż wakacje są i mi się nudzi to w focusię nadchodzą zmiany , najprawdopodobniej robie do coś na draga …

Dziś spędziłem w garaży około 11 godzin :stuck_out_tongue: wyjołem silnik sprawdźiłem stan cylka wg. mnie rewelacja , zobaczcie sami :

http://w579.wrzuta.pl/obraz/0hGvzrxCOPM/p1446_01__19-07-10

http://w579.wrzuta.pl/obraz/a6pdYaPbRh8/p1446_19-07-10

http://w579.wrzuta.pl/obraz/2qxzBXgcGe6/p1447_01__19-07-10

http://w579.wrzuta.pl/obraz/aLWB0VAxdGq/p1447_19-07-10

i Tłok

http://w579.wrzuta.pl/obraz/2U1Vqbc7pmO/p1536_19-07-10





Lagi zostały już obniżone (obcięte sprężyny o 5cm) kiera została obrócona innym razem pokaże w jaki sposób …

Jak na razie silnik calutki wyczyszczony cylinder czeka na kamienie szlifierskie i papiery jutro przejdzie lekki porting i okno wydechowe zostanie powiększony pod wydech i wypolerowane .

Rama została już też wyczyszczona , z optyki to jak mówiłem lagi na dół , tył do góry ,kiera obrócona na drag czy cuś tak :stuck_out_tongue: i malowanie tunel czarna perła reszta biała :stuck_out_tongue: tłumik polerka , kapa może też polerka ,

Plany na jutro to poorting i uporanie się wreszcie z przednim hamulcem nie da się odpowietrzyć , a potem ogarne plastki , plany powinny zostać zrealizowane w ciągu miesiąca .

Może któs opisze jak odpowietrza hamulce bo ja coś nie mogę :stuck_out_tongue:

I mam chyba ten sam problem co Mafioz ze squish bo nawet bez uszczelek nie zgniata drucika :confused:

Ten tłok w ogóle jeździł? Ile na nim przejechałeś?

Ile na nim przejechałeś?



2 żaby :lol:

Przemas92 napisał:

Ten tłok w ogóle jeździł? Ile na nim przejechałeś?




Tak prawie 1000 tys km :p

Lekki porting został już zrobiony , plastiki przechodzą lekki custom , slincer został odnowiony i cały czas męcze się z przednim hamulcem.... Z powodu małym zainteresowaniem następny up będzie jak go skończe , bo nie ma co dawać jak prawie i tak nikt się nie interesuje ...


Jedno pytanie , czy mogę zamiast uszczelek dać sam silikon pod cylka i głowice ? bo chce zmniejszyć komora sprężenie ,a tłoczyć cylka jak Mafioz mi się nie chce :p

kamil102 napisał:

Z powodu małym zainteresowaniem następny up będzie jak go skończe , bo nie ma co dawać jak prawie i tak nikt się nie interesuje ...


A co mamy pisać jak na razie tu nic nie ma za bardzo :P

kamil102 napisał:

Tak prawie 1000 tys km


Milion kilometrów to sporo ;)

kamil102 napisał:

Jedno pytanie , czy mogę zamiast uszczelek dać sam silikon pod cylka i głowice ? bo chce zmniejszyć komora sprężenie ,a tłoczyć cylka jak Mafioz mi się nie chce :p


A ile teraz masz luzu od tłoka do głowicy?
Do stage6 cylków przecież dają uszczelki pod cylinder różnych grubości więc daj cieńszą i już.
Pod cylinder sylikon ujdzie ale pod głowice nie ma szans. Po prostu daj zwykłą uszczelkę pod glowice pod cylinder uszczelkę cieńszą i już.
Jak nie To splanuj głowice a nie kombinuj z sylikonem pod głowicą oO

I jeszcze raz się pytam ile masz tam luzu między tłokiem a głowicą? 0.8cm powinno być coś koło tego.

0,8 cm ? a nie 0,8 mm ? przy 0,8 cm nigdy by nie zgniotło drucika , a u mnie właśnie nie zgniata nawet bez uszczelki pod głowicą itp …

Sory 1000 km xD

ano fakt, sorry 0.8mm miało być ;p
a jakiej grubości masz ten drucik?
To jak nie zgniata drucika bez uszczelek nawet to co Ci da ze na sylikonie położyszł oO
Jedyna opcja to stoczyć cylinder od góry bo głowice przynajmniej w małossim można było stoczyć o max 0.4mm bo dalsze staczanie nic by nie dawało.
Kup grubszy drucik np. 2mm i zobacz czy zgniata, on ma być na calutką szerokość tłoka, nie że się drucik będzie kończył kawałek od krańca tłoka, ma się kończyć tam gdzie tłok, minimalnie wcześniej jedynie bo ten drucik zostanie zgnieciony na samych końcach ;p

Tak czy tak, wsadź najcieńsze uszczelki jakie masz, przyklej grubszy drucik do tłoka, dobrze dokręć cylinder tak jak ma być dokręcony i wtedy próbuj. Musisz wiedzieć jaki masz dokładnie odstęp aby wiedzieć ile stoczyć.

Dla przykładu ja miałem małossiego z odstępem 2mm i jakoś średnio rwał, stoczyłem go i miał 0.8 na mojej uszczelce i 0.9mm na seryjnej ale nie najeździłem się bo wypierdziało uszczelkę pod głowicą i sprzedałem kumplowi Adveriona i pisał do mnie że teraz mu keeway zajebiście rwie na koło i z siędzenia się koleś zsuwa a u mnie nie było tego na full sporcie więc wiesz ;p Warto stoczyć żeby było tak jak ma być.

No dziś jeszcze pokombinuje , i dzięki …

Jeszcze jedno pytanie co do hamulca przód , klamka słabo odbija , i zapowietrzony był . Potem okazało się że tłoczek w zacisku się zacioł (bo rok hamulec nie był używany) po długich próbach udało się go ruszyć xD teraz się w miare rusza ten tłoczek w zacisku ale nadal ciężko chodzi , układ odpowietrzony na 100% a klamka dalej nie odbija jak powinna , co to ???

Jeżeli masz dużo wlane płynu hamulcowego (tyle ile ma być czyli do pełna) To z czasem się wyrobi. A najlepiej jakbyś co jakiś czas tłoczek popsikał WD40

No już 2 dni w WD40 leży i dalej cieżko chodzi , płyn nowy bo wczoraj odpowietrzałem i nic :confused:

Z czasem powinno się rozchodzić…
Albo weź i samemu poruszaj tłoczkiem, tzn weź ściągnij klocki i sam rozpychaj go np. śrugoprentem. kilka razy tak zrobisz i powinno być lepiej.

heh gdyby tak było to fajnie … już 2 dni ruszam wszystkim co się da w tym układzie xD


Nie wiem , jaka może być jeszcze przyczyna ?

No to weź rozbierz cały zacisk, ściągnij tłoczki, nowe uszczelki wyczyść wszystko dokładnie zalej nowy płyn i będzie dobrze jak ruszanie nie pomaga.
A klamka jak słabo odbija to może sprężynka Ci wypadłaż Pod klamką jest w takim zagłębieniu taka twarda sprężynka i ona odbija klamkę po naciśnięciu. Kiedyś mi wyleciała jak odkręciłem samą klamkę i nie wiedziałem do czego jest ta sprężynka. Zobacz czy ją w ogóle masz.

Zacisk już wczoraj rozebrany wszystko wyczyszczone , tak sprężynke mam Tylko przy zbiorniczku jest taki tłoczek co pompuje płyn i on słabo odbija :confused:

a bez płynu też słabo odbijaż albo ściągnij wieczko od zbiorniczka jakbyś chciał odpowietrzać, i wtedy też słabo odbijaż jeśli tak to musiało się tam w środku zasyfić mechanizm albo popsuł się.

Bez płynu nawet siłą nie chciał wyjsć ale po odpowietrzeniu lepiej odbija ale jeszcze nie tak jak powinno xD

No właśnie , czy brak tej gumy w zbiorniczku może w czymś przyszkadzać ?

Odpowietrzam zawsze z otworzonym zbiorniczkiem .

noo to tam mechanizm jest styrany. Bez płynu powinien chodzić jak masełko, wiem bo styrałem pokrywkę od zbiorniczka i musiałem cały nowy kupić i teraz i odbija ładnie w jednym i drugim zbiorniczku. Jak chodzi ciężko no to musiało albo się coś posypać albo jakieś gówno wpadło o ile to możliwe i blokuje trochę tam xd
Mam teraz jeden zbiorniczek wolny bez tej pokrywki do focus’a za grosze mógłbym Ci sellnąć ;p

No jeszcze trochę się z tym pomęcze a jak nic nie poradze to dam znać :smiley:

A czy to gumowe w zbiorniczku jakby uszczelka jest potrzebna do poprawnego działania ?