Filtr Paliwa...Czy ma wpływ na spalanie i osiągi?

Mam pytanie czy średnica filtra paliwa może mieć wpływ na spalanie bądz osiagi bo są różne filtry o różnych średnicach…można jezdzić bez filtra w ogóle?

NA spalanie nie ale na osiagi tak, jak jest zxa maly filtr to paliwo z niego szybciej ucieka niz do niegop naplywa

mate_master napisał:

można jezdzić bez filtra w ogóle?

W sumie tak ale nie polecam bo po coś Lepiej kupić większy filtr i na to samo wyjdzie. PS. W rykszy z silnikiem od wski jezdzilem bez filtra powietrza i paliwa ale jakos dziala/? :570:

wiesz, nie radziłbym ci, kiedy wstawiłem u mnie większy filtr paliwa skuter zrobić się mułowaty

stopakropa napisał:

większy filtr paliwa skuter zrobił się mułowaty

Bo trzeba było wyregulować gaźnik!! Ja bym założył wydajniejszy/większy filtr paliwa

Wino napisał:

jak jest zxa maly filtr to paliwo z niego szybciej ucieka niz do niegop naplywa

To nie wiem czemu u mnie jest odwrotnie. Za mało paliwa idzie do filtra a za dużo ucieka jak jadę szybko. Jak przeciętnie to pompuje dostateczną ilość a jak już dłuższy odcinek ful manetką, albo blisko fula to gaśnie bo paliwa w filtrze brakuje......Ktoś mi powie czemu?

Odświeżam temat. Zalozylem do swojego skutera 125 filtr na przewód 8mm( w oryginale byl na przewod 6mm). Jest dosc duzy w porownaniu do oryginalnego. Mam tez gaznik po wstepnej reugalcji i wczesniejszym czyszczeniu. Ostatnio jak jechałem przy odkreceniu na fula slabo sie zbieral,i chyba nawet lekko przerywal. Teraz pytanie,czy moze to byc wina większego filtra czy gaźnik do dalszej regulacji ? Czy moze swieca do wymiany w parze,bo ta ma okolo 10 tys…

Czy filtr na pewno jest przeznaczony do skutera? Widziałem przypadek zamontowania samochodowego ( gdzie paliwo tłoczy pompka anie jak w większości skuterów spływa grawitacyjnie ). Jakie jest spalanie chyba najłatwiej sprawdzić wyjmując świecę przy okazji sprawdzić jaką iskrę daje.

Expertem nie jestem,ale skutery maja pompki paliwa :wink:
Tak jest w moim przypadku,zbiornik na samym dole w przekroku,ni huhi zeby grawitacyjnie paliwo splywalo…do góry :grin:

50tki bez wtrysku nie mają pompy paliwa. spada grawitacyjnie. Ale żeby spadało do baku musi się dostawać powietrze przez drożną dziurkę w korku. No i zaworek iglicowy w gaźniku musi być drożny.