Faspider F8, Romet 767 czy Kingway Fonero?

Ryglos napisał:

Dołożysz 600zł a będziesz miał spokój. A kupując te, które wymieniłeś to może potem jeszcze byś musiał grzebać w garażu, żeby to chodziło.
Na te wszystkie opowiadania producentów o gwarancjach to nie licz. Pic na wodę, fotomontaż.

słucham propozycji ....

matol1798 napisał:

kris2742 napisał:

matol1798 napisał:
Albo Quantum R.

widzę , że mamy tutaj zwolennika Zippa ;-)

Nie. Do tej kwoty nie ma zbyt wielkiego manewru więc staram się znaleźć coś pod wymagania które wcześniej podałeś :-)

to chyba z tych to Quantum bym wybrał i 2T i duży...
ale tę jakieś 3500 minimum...

No chodzi mu o to Kymco. Bardzo dobra marka. Tylko chyba byłoby mi szkoda skutera jakby młoda się na nim przewróciła. Chyba lepiej jakiegoś chińczyka do nauki.

No propozycja padła już wcześniej. Kymco Agility 4T, ale napisałeś, że ceny zaczynają się od 3600zł.
Weź pod uwagę to, że jest zima, a dilerzy chcą się pozbyć moto z 2012, wiec zawsze można cenę trochę znegocjować.

Mogę poszukać tych Quantumów. Tylko w jakich okolicach? Wokół Krakowa ?

tak , oczywiście można by negocjować cenę , tylko trzeba być zdecydowanym , co się chce kupić :-)
no i były założenia finansowe , czyli 3 tyś zł...

Quantum R jest drogi. Jak już pali się tak na to 2T to polecam Rometa 767 albo Rometa 717 2t chłodzonego cieczą.

matol1798 napisał:

Mogę poszukać tych Quantumów. Tylko w jakich okolicach? Wokół Krakowa ?

najtańszy 3300

http://allegro.pl/2012r-zipp-quantum-gt5-super-dodatki-tarnowsk-gory-i2918581950.html

teraz sklepy wysyłają na adres ,chcą być konkurencyjni, więc nie ma problem

To jest Quantum a nie Quantum R. Ja nie podejmę za ciebie decyzji. Z dużych skuterów 2T polecam: Quantum , Quantum R , Romet 767, Romet 717 2T. Ten 717 też jest fajny.

czyli jednym słowem Faspider F8 beee...
niepolecamy....

Nie wiedziałem tego wynalazku na żywo ale wolałbym już bardziej znaną markę, jeżeli kupowałbym chińczyka.

a propos , czy 767 jeszcze produkują ,czy zakończyli produkcję , nie mogę znaleźć na ten temat czegokolwiek , na stronie Rometa nie ma go w propozycjach na 2012...

Nie znajdziesz z rocznika 2012, gdyż ich wtedy nie składali. Została wam opcja znalezienie w jakimś salonie niesprzedanej jeszcze sztuki. Kris, a odrzuciłeś definitywnie opcje używanej maszyny?

lucek71 napisał:

Nie znajdziesz z rocznika 2012, gdyż ich wtedy nie składali. Została wam opcja znalezienie w jakimś salonie niesprzedanej jeszcze sztuki. Kris, a odrzuciłeś definitywnie opcje używanej maszyny?

szukałem również w używkach, ale co znalazłem;
- używane w dobrym stanie nie są dużo tańsze od nowych egzemplarzy, jeszcze jak się znajdzie z poprzednich roczników , to nie opłacalne,
-fajne i dobre w tej cenie albo są już lekko wiekowe, albo mają dużo nakręcone i nigdy nie wiesz jak były użytkowane,
więc ryzykowny interes...

jezeli moze byc 4t to najtanszy z duzych znajdziesz u nich na stronie alegro http://oto.almlegro.pl/listing/user.php?us_id=10455690

CEFA napisał:

jezeli moze byc 4t to najtanszy z duzych znajdziesz u nich na stronie alegro http://oto.almlegro.pl/listing/user.php?us_id=10455690

ok, patrzyłem , tylko firmy nie znane jak dla mnie ...tylko Barton ,coś o nim słyszałem , ale reszta ??
czy warto...?

Podam Ci swój przykład. Miałem 5 tys. na nowy skuter, chciałem nowego Kymco Agility Neked. Brakowało mi 700 zł i czekałem na wypłatę, żeby dokonać zakupu. Byłem na bieżąco z dolnośląskimi ofertami na Allegro, Tablicy itd. Kiedy już miałem się wybierać do salony Kymco, zobaczyłem ofertę w serwisie OtoMoto na Kymco Like, który nowy kosztuje około 7 tys. zł, więc nie brałem go pod uwagę. Gość chciał 4,3 tys. zł za dwuletni, ale używany od roku sprzęt. Przejechał przez sezon 2150 km i oczywiście był (nadal jest na gwarancji). Jako, że kończyło mu się OC i miał drobne ryski na plastikach stargowałem do 3,9 tys. zł. Także za dwuletni skuter zapłaciłem niewiele ponad połowę jego wartości salonowej.

To jest mój drugi skuter, więc przy jego kupnie wiedziałem dużo więcej niż podczas pierwszego zakupu, dlatego nie bałem się "pójść w używkę", mimo, że to zawsze w jakimś stopniu loteria.

kris2742 napisał:

a propos , czy 767 jeszcze produkują ,czy zakończyli produkcję , nie mogę znaleźć na ten temat czegokolwiek , na stronie Rometa nie ma go w propozycjach na 2012...

Produkują. Na allegro są roczniki 2012. Na tej stronie rometa nie ma go ale na pewno są roczniki 2012.

W katalogu Rometa na 2013 też jest więc cały czas go produkują.

Sugerowałem się oczywiście ich stroną, bo skoro produkują to powinien być w katalogu na 2012r. Niemniej patrząc na te sztuki z allegro, to i tak wykracza ponad budżet autora tematu. Przypomniały mi się jeszcze dwa duże skutery

Benzer Indiana
Barton Orlando

Tego pierwszego ze starszych roczników powinieneś dostać w okolicach 3 tys. Nie zapomnij, żeby tą swoją nastolatkę odpowiednio ubrać do jazdy skuterem. Kask, rękawice czy kurtka też swoje kosztują.