F16 - wężyk do niczego nie podpięty

a tej od półksiężyca nie wykręciłem za mocno ? w sumie to nie wiem po co ona tam jest..

ktoś tu pisał o "licznikowych 80", tymczasem u mnie..

ups :)

Byle te sześć dych szedł bez zadyszki, to będzie dobrze. Może na przeglądzie po 300 zagadać do mechaniora żeby go obadał i zrobił jak należy ? Tylko czy oni maja o tym pojęcie ? różne są opinie o tych serwisach, czasem więcej psują jak naprawiają..

Wykręciłeś tę od blokady półksiężyca i jest lepsza reakcja na gaz czy całkowite zero reakcji?
*
Trzeba sprawdzić rozmiar dyszy, czarnym markerem pomazać sobie po wariatorze, zrobić rundkę i zobaczyć jak wysoko wchodzi pasek. Jeżeli nie wchodzi wysoko, to można sprawdzić sobie wymiar i wagę rolek, długość tulei wariatora (ewentualnie czy są tam dołożone podkładki). Jeżeli z tym jest cacy, trzeba wymienić moduł CDI na szumnie nazywany *odblokowanym*. Zrobić testy i jeśli nadal będzie niesmak, szukać gdzie indziej. Wypada luz zaworowy sobie sprawdzić (asekuracyjnie, ale też nie zaszkodzi, 0,06 zawór dolotowy, 0,08 zawór wydechowy). Umiesz sam, to zrób sam, jak nie, to płać mechaniorowi, ale o większości... panów Janków, Mietków i Ryśków mam już wyrobione zdanie. Podobnie jak i o punktach ASO Rometa (Routera). Szkoda nerwów, szybciej sam naprawisz (czy to dokręcenie śrub, sprawdzenie punktów masy czy regulacja gaźnika). Ale może akurat tobie trafi się lepiej. Masz wolny wybór i sam dysponujesz własną kasą. Analizuj, co się bardziej opłaca. Pieczątka w karcie czy ładowanie wiedzy do małego palca o chińskich popylaczach. Ale do tego złego rozwiązania namawiał nie będę. ;-)
*
Prędkościomierz ma mały *zasięg*, ale jest identico skalowany jak ten w Routerach Retro, z tym, że tam i tak nie mógł pojechać więcej, bo miał kółeczka 3.00 na 10 cali (sporo mniejszy obwód koła niż typowe 3.50 na 10 cali).
*
Unifikacja po chinolsku pełną gębą, ale kombinuj z tym dalej, bo gdzieś ta dodatkowa moc musi być schowana. A jak się podzielisz tą wiedzą z innymi tutaj, to też będzie miło. ;-)
*
I na koniec mojego nudnego smędzenia, instrukcja serwisowa do GY6 139 QMB. Podaj może też dokładne symbole z karteru silnika (tak z czystej ciekawości, co tam teraz *instalują*)...
*
http://scootergrisen.dk/scooterhjemmeside/download/baotian_motor_servicemanual.pdf

Koła mam właśnie 3.00 x 10 :)
Silnik 1P39QMB
W homologacji jest "Variant 1 : 45km/h"

Umówiłem się na poniedziałek u gościa który sprzedaje i serwisuje skutery, co prawda nie zippa ale podobne kolny. Może mi jakoś pomoże, bo sam nie bardzo mam warunki, żeby go rozebrać na drobne ;)
Jeszcze pytanie do posiadaczy F16 - czy na to okienko z numerem ramy, nie powinno być zaślepki ?

Tymczasem stuknęło 50km, wymieniłem olej w silniku. Tragedii nie było, jakieś tam syfy owszem pływały.
Nie wiem, czy przez to poluzowanie śrubki od półksiężyca, czy może się trochę dotarł, ale mknie teraz prawie 50, pod górkę nawet 30 udało się wczołgać, a górki to brakło skali, więc lekko ponad 60 :)
Reasumując, nie zależy mi na prędkości większej jak te 60, bo przy tych 60 już miałem wrażenie, że zaraz pogubię kółka i wszystko się rozleci, chodzi tylko o to, żeby nieco lepiej się zbierał. To, że idzie z górki 60 i silnik nie przerywa, raczej by wskazywało, że to nie ogranicznik prędkości, a raczej mocy ?
Nie wiem czy dobrze kombinuję..

Cel osiągnięty, nie wiem jak ale osiągnięty. Na pewno nie był to moduł, bo po samej wymianie modułu nic się nie zmieniło. Przy drugim podejściu już jest OK. Może szału nie ma, ale na prostej bezproblemowo idzie te 60, pod górkę gdzie kiedyś jechał 20 - 30 teraz jedzie 50. Więcej mi nie potrzeba.
Jedyne co zrobię, to z czasem zmienię te opony na jakieś pewniejsze, no i w rozmiarze 3,5 x 10.

A nawiązując do przeglądu 0 - zawory trzeba było samemu wyregulować.