Dziwne przerywanie w Inca street 50

Pietro napisał:

Kisiu1981 napisał:
Nie wiem czy to lepiej blokować tłok metalowym bolcem. Wydaje mi się, że miękki sznurek czy szmata dadzą mniejsze prawdopodobieństwo porysowania tłoka. Zresztą odkręcałem już tak dwa razy i nic się nie stało. Metodę polecił kolega Bassist.
Jutro dam zdjęcia jeśli po pracy będę miał czas.

Kisiu, nie blokuje się tłoka metalowym bolcem, ale zębatkę rozrusznika na wariatorze. Natomiast blokując tłok sznurkiem w komorze cylindra, powodujesz ogromne naprężenia działające na łożyska główki i stopy korbowodu.

Podpisuję się rękami i nogami pod tym co napisał Pietro. Bolec może uszkodzić gwint na głowicy. Blokada na zębatkę lub ewentualnie blokada magneta. Za to o sznurku nie słyszałem. Do cylindra wkładałem tylko dwie rzeczy - cynę - do pomiaru odległości tłoka w GMP od głowicy i gwóźdź - do ustawiania zapłonu w silniku Jawa 223. :)
Pozdraw.

i jak tam kisiu masz te zdjęcia ;))?

Acha. Ale blokady tłoka są dość popularne choć ja nie byłem nigdy ich zwolennikiem ale dwa razy zastosowałem.

Niestety, Damian, nie mam zdjęć, bo wróciłem dość późno z pracy i jeszcze miałem poważną pogadankę z lokatorami. Jak się uda to jutro, oki?

No ok Spokojnie ;)) a orientujesz się moze jakie rolki śa w ince ;)?

Dziś też się nie udało. A masz w ogóle klucz do świec?

Wykręcasz wkręt w takiej klapce pod siedzeniem, a nad podłogą (w części gdzie się stawia nogi - są podłużne otwory w tej klapce), zdejmujesz takie gumowe coś na kablu (oczywiście przedtem wyjmujesz kluczyk ze stacyjki) i pod tym jest świeca. Wykręcasz ją kluczem - specjalnym, nasadkowym odpowiednio dużą siłą.

Rolki 15x12 5,5 grama.

Wiem, Wiem odkręcałem i wymieniłem świece ;))

Takie Rolki są najlepsze tak? a co one dawaja v-max czy przyśpieszenie?