Duży sportowy motorower 50cm3 z bagażnikiem i automatyczną skrzynią biegów

Witam ja też szukam albo dużego skutera albo motorower z automatyczną skrzynią .
Oglądałem skutery duże Długość (mm): 2030
Gilera DNA i Kingway Fennari) są za małe jak dla mnie czy znalazłeś jakieś większe motorowery z automatyczną skrzynią ?

lucpol napisał:

lop16 napisał: A czemu nie chcesz manuala?

Bo automat jest wygodniejszy, bowiem tylko jedną gałką w kierownicy pojazd wprawiasz w ruch i zmieniasz jego prędkość. Natomiast w biegowym motorowerze trzeba obsługiwać sprzędło, biegi oraz gaz. Jest tam także tylko jeden hamulec, bowiem zamiast włącznika hamulca tylnego w kierownicy jest sprzęgło.
Nie mniej jednak te dwa jedyne motorowery (Gilera DNA i Kingway Fennari) z automatyczną skrzynią biegów są za małe, zatem muszę poszukać czegoś z biegami.
I jeszcze raz powtarzam: jeżeli pominąłem tu jakiś sportowy motorower (typu streetfighter czyli ścigacz, nie motocross) to proszę napisać o jaki chodzi. Jeśli ktoś chciałby coś dodać na powyższy temat i na temat w/w motorowerów to proszę pisać.

Sorry że trochę odkopuję ale to przez te brednie. Piszesz coś a właściwie nie masz pojęcia o tym. Po pierwsze - nie sprzędło tylko sprzęgło a po drugie to kto ci powiedział że manual ma jeden hamulec ( dla twojej wiadomości drugi jest pod prawą nogą). I to wydaje mi się trochę nielogiczne. Jak można chcieć "motocykl" ze schowkami takimi jak w skuterze , wyglądem ścigacza i automatem?? To jest nielogiczne. Albo skuter albo motorower. A że już dawno pisałeś ten post to powiedz mi czy znalazłeś jakiś sprzęt który by ci odpowiadał ? Pozdrawiam

Honda CBR125
http://otomoto.pl/honda-cbr-125-50-raty-transport-M3411618.html
http://allegro.pl/aprilia-rs-160-50-125-rzeszow-mito-cbr-tzr-gpr-i2819581254.html
pełno jest takich na aukcjach...

matol1798, napisałeś: 'Jak można chcieć motocykl ze schowkami takimi jak w skuterze, wyglądem ścigacza i automatem?? To jest nielogiczne. Albo skuter albo motorower'. Nie koniecznie. Czasami nie trzeba wybierać, wystarczy poszukać, popytać i znaleźć kompromis. Znalazłem motorower z automatyczną skrzynią biegów i z bagażnikiem: Gilera DNA oraz jeszcze drugi z automatem: Kingway Fennari. Tak więc są takie pojazdy. Mnie się tylko nie podobają rozmiary tych maszyn, są za małe. Może i są osoby co sądzą że automat nadaje się bardziej dla skuterów a biegi dla motorowerów - jednak to tylko stereotyp. I nic nie zmieni faktu, że automat jest wygodniejszy i łatwiejszy w obsłudze - a ja lubię wygodną i łatwą jazdę. Jeśli chodzi o bagażnik jest jeszcze łatwiej bo są jeszcze z bagażnikiem: Derbi GPR 50, Peugeot XR6 i dawniej produkowana Cagiva Prima 50, jednak nie mają automatycznej skrzyni biegów. Mało tego, Derbi GPR 50, Peugeot XR6 50, Cagiva Prima 50 czy Gilera DNA mają bagażniki w imitacji baku co jest bardzo wygodnym rozwiązaniem (znacznie ułatwiającym życie) i wykorzystują fakt, że motorowery mają mały silnik 50cm3 więc jest dużo miejsca. Są to dobre i przemyślane konstrukcje zrobione z głową, natomiast resztę projektowali kolesie jak niektórzy z tego forum, pozbawieni wyobraźni i zahamowani stereotypami. Gdzie pisze, że motorower nie może mieć bagażnika? W Biblii? To tylko głupi stereotyp. Motorower 50cm3 ma mały silnik i wręcz głupotą byłoby nie zagospodarowanie wolnego miejsca. I niech ktoś zaraz nie napisze: motorower? po co bagażnik? to jest zbędne i niepotrzebne. Bo takiemu masochiście zaraz na stałe przyspawam plecak do pleców.

benekpe, Honda CBR 125 jest fajna ale to 125cm3. Nie mam prawa jazdy kategorii A/A1. Wystarczy, że stuknę kogoś przy prędkości 15 km/h i będę płacił za szkody bo z OC tego nie pokryją nawet jak CBR-ka będzie zarejestrowana jako motorower 50cm3. Tu nawet nie trzeba rozbierać silnika ani sprawdzać czy jest blokada. Wystarczy zobaczyć model, Hondy CBR nigdy nie były produkowane jako motorower. Można wpaść jak śliwka w kompot :p Nie dość, że będę miał kłopoty z OC to również z policją i wydziałem transportu.

Generalnie temat można uznać za zamknięty, bowiem od miesięcy istnienia tego tematu nie znaleziono dużego sportowego motoroweru z bagażnikiem i automatyczną skrzynią biegów. Istnieje Gilera DNA z automatem i bagażnikiem oraz jeszcze drugi z automatem: Kingway Fennari lecz są to małe motorowery. Istnieje też Derbi GPR 50 i Peugeot XR6 50 z bagażnikiem i są duże, ale mają 6-biegową skrzynię biegów a nie automat. No cóż, trudno. Będę się musiał przyzwyczaić do biegów. Teraz muszę tylko wybrać coś z bagażnikiem lub możliwością zamontowania kufra.