Duże wibracje.

Dywersant napisał:

Jak koła nie były wyważone, to bicie byłoby wyczuwalne cały czas.



No i tu się niestety mylisz :) Bo dopiero przy jakiejs predkosci kolo moze zaczac bic. Nikt tu nie mowi, ze od razu przy ruszaniu zacznie klepac kolem. Moze to byc 50 a moze byc 100. A do tego nikt na odleglosc nie powie Ci niestety czy to na 100% sa opony. Moze byc, ze po prostu silnik dostaje takich wibracji ze czuc to na calym skuterze. Teraz jest tylko pytanie do autora: czy wibracje czujesz na kierownicy czy raczej bardziej "pod" siedzeniem?

Tomason napisał:

No i tu się niestety mylisz :) Bo dopiero przy jakiejs predkosci kolo moze zaczac bic. Nikt tu nie mowi, ze od razu przy ruszaniu zacznie klepac kolem. Moze to byc 50 a moze byc 100.


Mu raczej chodzi o czas, a nie szybkość.
Czyli, że kiedyś tego nie było a dopiero nie dawno się pojawiło.

Na szybko przeszukałem temat i nie jest napisane ale wg. mnie pojawiło się to dopiero teraz a nie od nowości ? kamil102 by musiał napisać.

Tomason, teraz to pojechałeś :stuck_out_tongue:

Jak autor napisał, że wibracje powstają w momencie puszczenia gazu(czyli występują w konkretnej sytacji), to niemożliwym jest, żeby było to spowodowane biciem kół(bo bicie musiałbo być w każdej sytuacji, a nie tylko przy puszczaniu gazu).

Mu raczej chodzi o czas, a nie szybkość.
Czyli, że kiedyś tego nie było a dopiero nie dawno się pojawiło.


Tak tylko, ze ja zakladam, ze bicie tak jak napisal wystepuje przy 70km/h i dopiero przy spuszczeniu gazu. Autor nie napisal, ze przy 30km/h skuter tez dostaje takich wibracji.

Jak autor napisał, że wibracje powstają w momencie puszczenia gazu(czyli występują w konkretnej sytacji), to niemożliwym jest, żeby było to spowodowane biciem kół(bo bicie musiałbo być w każdej sytuacji, a nie tylko przy puszczaniu gazu).


Chyba nie wiesz ile zalezy od dobrych opon... :) Nie chce się tutaj klocic, bo ja wiem swoje.

PS Autorowi powiem tylko tyle, ze za opony moze się zabierac, tylko ze to niekoniecznie one sa winne. Posprawdzaj wszystko jeszcze raz, sroby itp. Bo nikt na odleglosc nie jest w stanie Ci pomoc.

Tomason napisał:

Chyba nie wiesz ile zalezy od dobrych opon... Nie chce się tutaj klocic, bo ja wiem swoje.



No właśłnie, tyle wiesz, to powinieneś wiedzieć, że jak opona jest źle wyważona, to bicie występuje i przy przyspieszaniu, a nie tylko przy zwalnianiu. Jak jest bicie, to jest zawsze. Koła nie mają tutaj nic do rzeczy.

To najprawdopodobniej sprawa silnikowa.

Dywersant napisał:

No właśłnie, tyle wiesz, to powinieneś wiedzieć, że jak opona jest źle wyważona, to bicie występuje i przy przyspieszaniu, a nie tylko przy zwalnianiu. Jak jest bicie, to jest zawsze.



No to panie "mądry" poczytaj sobie więcej o źle wywazonych kolach. Bicie nie wystepuje zawsze tak jak Ty piszesz. Poczytaj sobie chociazby pierwsze lepsze artykuły w internecie. Pomoc? Prosze bardzo KLIK I co ciekawego tutaj pisza... hmm...

Po czym poznam, że mam niewyrównoważone kołaż Problem z wyważeniem diagnozujemy na podstawie dwóch objawów. Pierwszy z nich to drgania. [...]

Poczytaj sobie od tego momentu.

A z reszta kazdy przypadek jest inny.

To tak :

- wibracje wyraźnie czuć “po siedzeniem” ,
- pojawiło to się nie dawno , nie od nowości ,

Przyszła mi też taka myśl , skuter czas gdy był śnieg stał na nóżce bocznej i oponach , czy jest możliwe by się odkształciły opony ? Na gołe oko nic nie widzę , ale gdyby to było odkształcenie to by biło cały czas ,a bicie występuje tak jak pisałem po puszczenie gazu …

on musiał by stać 2 lata żeby opony się odkształciły , nawet jak przez zime się lekko odkształcą , to jak porządnie napompujesz i zrobisz pare km to będzie ok :slight_smile:

w ogóle zrób upa w temacie bo ostanio jakiego kałeja pamiętam to złotego , a teraz widzę w avku niebieski :slight_smile:

kamil102 napisał:

To tak :

- wibracje wyraźnie czuć "po siedzeniem" ,
- pojawiło to się nie dawno , nie od nowości ,

Przyszła mi też taka myśl , skuter czas gdy był śnieg stał na nóżce bocznej i oponach , czy jest możliwe by się odkształciły opony ? Na gołe oko nic nie widzę , ale gdyby to było odkształcenie to by biło cały czas ,a bicie występuje tak jak pisałem po puszczenie gazu ...



Ale wystepuje przy kazdej predkoscię

Tomason napisał:

Dywersant napisał:

No właśłnie, tyle wiesz, to powinieneś wiedzieć, że jak opona jest źle wyważona, to bicie występuje i przy przyspieszaniu, a nie tylko przy zwalnianiu. Jak jest bicie, to jest zawsze.



No to panie "mądry" poczytaj sobie więcej o źle wywazonych kolach. Bicie nie wystepuje zawsze tak jak Ty piszesz. Poczytaj sobie chociazby pierwsze lepsze artykuły w internecie. Pomoc? Prosze bardzo KLIK I co ciekawego tutaj pisza... hmm...

Po czym poznam, że mam niewyrównoważone kołaż Problem z wyważeniem diagnozujemy na podstawie dwóch objawów. Pierwszy z nich to drgania. [...]

Poczytaj sobie od tego momentu.

A z reszta kazdy przypadek jest inny.



Pnaie mądzrzejszy, co nie zmienia faktu, że jak już wystąpi bicie w kole przy danej prędkości, to musi występować jednocześnie przy przyspieszaniu, jeździe ze stałą prędkością, jak i zwlanianiu. Pozwolę sobie na przenośnię "nie można być w połowie w ciąży", albo coś jest cały czas(tutaj bicie przy jeździe z daną prędkością, przyspieszaniu i zwalnianiu), albo nie ma tego. Próbujesz to nieudolnie zanegować i twierdzisz, że to dalej wina opon.
Już prędzej to będzie wina przekładni, a konkretnie zużytych zębatek(bo mógł opiłek wpaść i je wytrzeć) i podczas, gdy jeździesz normalnie, to wszystko jest ok, ale gdy zwalniasz z duzej prędkości, to występują przeciążenia na zniszczonych zębatkach i występuje problem.

wrona, ok postaram się zrobić upa nawet mam filmik dzisiejszy jak chodzi :stuck_out_tongue:


Dywersant, zebatki ale teraz które ? przełożenia ?

Przełożenia, jak już :wink:

Ty a czasem gumy zawieszenia silnika się nie wybily? Jak dodajesz gazu to silnik się unosi i jest sztywno a jak mu puscisz gaz to opada ( no wiecie o co mi chodzi :D) i wtedy ma duzo luzu i beda wibracje :wink: