Duże spalanie .

Mam prawie full sporta , gaźnik wyregulowany a skuter mi spalił cały bak (5l) w 50 km , tylko to nie było ciągła jazda tylko krótkie odcinki ale i tak to za dużo co może być spowodowane tak dużym spalaniem ? Kompresja jest w jak najlepszym porządku , gaźnik 19mm dysza 90 … I tak ma objawy jakby miał za małą dysze , czy przyczyna takiego spalanie może być brak wolnych obr ? bo zgubiłem śrube i skuter ma cały czas minimum 4000obr … Pomżcie bo tak nie da się jeździć ze strachem że zaraz gdzieś benzyna mi się skończy . A no i jeszcze jedno żadnych przecieków baku ani gaźnik nie zaobserwowałem …

kamil102 napisał:

czy przyczyna takiego spalanie może być brak wolnych obr ? bo zgubiłem śrube i skuter ma cały czas minimum 4000obr


No pewnie, że tak ... choć to i tak za dużo jak na moje :/
Robiłeś dokładne pomiary czy mówisz "na oko" ?

Nie masz śruby wolnych i śmigaszł Silnik w ten sposób bierze lewe powietrze.

No bo jak jeździsz na takie krótkie odcinki tzn. odpalisz przejedziesz ten 1-2km i zgasisz i jeszcze bez wolnych to wiadome że dużo pali jeszcze przy tuningu…
Ale ogarnij ten gaźnik bo może też przez te obroty ci tak dożo pali

No nie mam śruby obr ale zamiast niej jest inna wkręcona co pasuje wiec lewego nie łapie :stuck_out_tongue:

No bo płacić w sklepie 17 zł plus 20 zł za przesyłke to trochę śmieszne jest a u mnie w pseudo motocyklowych ni ma :confused:

Zobacz na aukcjach, gdzie przesyłka wyniesię Cię z 8zł za list.