dusi przy dodawaniu gazy

witam mam probem z baotian dusi mi go jak jest ciepły ale nie zawsze np przejechałem 3 km stanąłem na światłach i dziura w gazie jak puszcze manetka chodzi na wolnych obrotach stawiam na stopce podgazuje trochę i jest ok .
czy np niesprawne ssanie moze dawać w dupe zalewać bo rano jak odpalam przestał wchodzić na wyższe obroty proszę o pomoc

Reguluj gaźnik wyczyść filtr paliwa i powietrza.

regulacja była według tego co znalazłem w necie filtr paliwa wymieniony na trochę większy powietrza nie zmieniałem jeszcze a tak apropo to ma ściągnięte bokady

Dysze wymień jak nie masz blokad.

na jaka
bo to mój pierwszy skuter i dopiero poznaje

Wszystko zależy od takiego jaki typ blokady był zamontowany. Jeśli śrubka ograniczająca ruch manetki to nie ma potrzeby wymiany dyszy. A więc jakie blokady miał Twój skuter ?

wyjąłem śrubkę z dekielka w gaźniku rurkę z filtra pow tulejkę z wariatoira

Ale jak zdjął blokady to raczej silnik teraz potrzebuje większą dawkę paliwa niż przedtem. Czasami nawet zbyt mała dysza jest blokadą.

nie mam pewności co do spręrzynki w gazniku pod dekielkiem czy ją wyjąć czy nie i może ktoś z was powie mi jak fachowo wyregulować gaznik

AraS napisał:

Ale jak zdjął blokady to raczej silnik teraz potrzebuje większą dawkę paliwa niż przedtem. Czasami nawet zbyt mała dysza jest blokadą.

Zgadzam się ale przy blokadach typu : śrubka blokująca ruch manetki, tuleja na wariatorze i moduł CDI nie ma potrzeby wymieniać dyszy ponieważ blokady te nie ingerują w skład mieszanki i silnik przed i po odblokowaniu dostaje taką samą mieszankę tyle że po odblokowaniu może przekazać całą swoją moc na koło. Oczywiście mowa o blokadach które wyżej wymieniłem.

Poczytaj na necie, wiele takich tematów jest. Wujek google nie gryzie.

piszą różne rzeczy ale pytam na forum może kto coś doradzi .
a czy wadliwe ssanie może np otworzyć sie i zalać go nawet gdy jes ciepły bo raczej nie działa

Odpal zimny silnik i po około 2-3 minutach sprawdź czy moduł ssania jest ciepły.

to nie chodzi o ssanie. jak wyjales ta rurke z filtra powietrza to wiadomo ze bedzie sie dusil bo ma za duzo powietrza. Ja kiedys tak wyjalem i chcialem zobacyzc co bedzie to tez sie dusil, wlozylem z powrotem i hula. sa 3 wyjscia:
1. Wloz rurke z powrotem do filtra
2. Wymien dysze w gazniku na wieksza
3. Wyreguluj sklad mieszanki ta srubką po boku gaznika taka mala.

ja radze to pierwsze wyjscie bo najmniej roboty ale jak chcesz miec mocny i szybki skuter pobaw sie z dysza.