Doskonalenie techniki jazdy.

Hej.
Prawko mam od ponad 10 lat ale zasiadam na gsx-s 125 od maja zeszłego roku. Staram się dość skrupulatnie podchodzić do nauki - bo mimo że robię kilometry na codzień to zawsze staram się wynieść coś nowego. Kwestia dotyczy skręcania - nie jestem entuzjastą schodzenia “na kolanko”, byś może to kwestia jeszcze strachu jednak pewna część mojej tylniej opony jest “brand new” nie tknięta. Polecacie jakąś lekturę bądź może sami macie jakieś dobre rady w tym temacie? Postanowiłem że zmienię moto w momencie kiedy nauczę się z niego czerpać w 100%. Wiem że to może potrwać i nie przeszkadza mi to - jednak gdzieś w tyle wierci dziurę w głowie :slight_smile: aha i niestety w mojej okolicy nie ma żadnego toru do treningów.
Z góry dziękuję za pomoc:)
Zdjęcia laków w linkach:

https://ibb.co/JFx7j5V
https://ibb.co/Qdwsx3G
https://ibb.co/4fYDG4h

to chyba tylko tak - i ćwiczyć, ćwiczyć, ćwiczyć…
https://www.youtube.com/results?search_query=technika+jazdy+motocyklem

jelsi chcesz bardziej się uczyć moze pomysł o instruktorach

Przede wszystkim nie możesz się bać bo strach powoduje panikę. Jeżeli składasz się do zakrętu (ja składam się nawet na skuterze przy 80km/h) i dajmy na to podbije Ci koło na kamyczku to panicznie starasz się wyprostować pojazd albo naciskasz hamulec. Ja mam taką technikę, że jak podbije koło to nie znacznie prostuję koło nie wychodząc z przechyłu. Musisz ćwiczyć, zaufać maszynie na tyle ile to możliwe i wyzbyć się strachu.

Szumek811, nie karm troli.
Jak widzisz konto które jest nowe (1-3 wpisy) a wywleka historyczne tematy dopisując jakieś głupoty lub nic nie wnoszące zdanka to NIE ODPISUJ.
Bo to oznacza jedno - użytkownik sobie specjalnie wyszukał te tematy po słowach kluczowych i teraz sobie tworzy “historie postów”. A jak znikną z głównej to je przeedytuje i nawrzuca tam linków pozycjonujących.
Kiedy go “przykryjesz” swoimi odpowiedziami to utrudniasz sprzątanie.
Ten akurat szukał o prawku, naukach jazd i szkoleniach kierowców.

Wiec jak widzisz wątek sprzed 2…3…30 miesięcy z dopiskiem O NICZYM nowego użytkownika - NIE ODPOWIADASZ.
W 99,9% przypadków to wyleci natychmiast bo to podkładka pod spam. Pozostały 0.01% przepraszam - ale tak jest i już.