Docieranie Pytanka.... !!!

odwrotnie. ZAWSZE w skuterze jest prawy przedni lewy tylny. W motocyklu z prawej hamulec przód z lewej sprzęgło.

Z prawej strony jest przedni, a z lewej tylni. Odwrotnie do roweru. Idzie się przyzwyczaić. Mój kumpel jak moim skuterkiem ostatnio jeździł to mało mi szlifa nie zaliczył bo dał prawy hampel na full, dobrze, że koło mi się nie zblokowało.

ja zachowawczo hamuję obydwoma klamkami

miałem kiedys przypadek gdy kumpel zachamował na przedni...nie spodziewałem sie tego po mojej maszynce kumpel poleciał do produ a cały przód do wymiany masakra

Dołączam się do pytanka też o docieranie skutera.Mam Kymco S8 po wymianie tłoka z pierścieniami,łożysk walu głównego i szlifie cylindra. Pytanko jest odnośnie ilości przejechanych kilometrów z jaką prędkością max i głownie czy muszę jeździć sam czy mogę z pasażerem.Jak na razie mam przejechane samodzielnie 32km w tym roku.

Każdy stosuje inną metodę docierania i dociera po swojemu. Ja uważam że jazda na dotarciu nie przekraczając danej prędkości i w 1 osobę to bzdura. Na dotarciu powinno się jeździć tak samo jak po dotarciu z tym że zwracając uwagę na temperaturę silnika i absolutnie nie doprowadzać do przegrzania bo w najlepszym przypadku pierścienie do wymiany a w gorszym przytarcie/zatarcie silnika. Docieranie w sposób nie przekraczania danej prędkości objawi się w późniejszym czasie zamuleniem silnika i będzie ciężej wchodził na wyższe obroty. Jeździj normalnie nie katując silnika ( nie non stop na full manetce tylko ze zmiennymi obrotami ) i będzie ok. Co do przebiegu to zależy od tego jaki się ma cylinder aluminiowy lub żeliwny ale taką optymalną wartością po której kończy się docieranie to 300-500km. Dodam tylko że warto wymienić olej po pierwszych 50 - 100 km bo właśnie wtedy powstaje najwięcej opiłków metalu. Koszt nie wielki a warto.

Kapuchon
Mam 2T :) wiec po co olej wymieniać
A dlatego się pytam czy można na dotarciu w dwie osoby bo ostatnio bylem z moja lepsza polówką nad Zegrzem i coś wspomniałem o przyjeździe tam kosiarka i była zgoda :)

To przepraszam mój błąd. Nie wiedziałem że masz 2T. Skoro masz 2T to warto dolać trochę oleju do benzyny tyle że nie wiem w jakiej proporcji bo używam 4T.

A to poczekam na inne ważne wypowiedzi

Możesz dodać ze strzykawkę 10 ml ale ja tego nie robiłem i nic się nie stało. Nie powinno się tylko przesadzać z ilością, bo można zasyfić silnik i przede wszystkim wydech.

To teraz cholera nie wiem czy możemy jeździć we dwoje czy lepiej poczekać :( jedni że absolutnie nie a drudzy ze to nie przeszkadza

Ja sądzę, że przezorny zawsze bezpieczny, dlatego jeżdżę do pierwszych 300 sam, później zacznę we 2 ;d

sprobuje jezdzic we dwoje jednak. kiedy ja zrobie te 300km jak mam narazie okolo 50km po remoncie

Ja osobiście podczas docierania tj.300km do baku dolewalem oleju w proporcjach na cały bak ok 5l lałem zakrętke oleju (ok 1.5 strzykawki ). Tak po 150km jeździłem w 2 osoby. Gdy dolejesz oleju licz się z tym że sqter spali ci troche więcej.
Ps: aa mam squtr 2t

Wystukane z mojego HTC Wildfire

to doleje tego oleju i jeszcze poczekam z jazda we dwoje zreszta moze kupie mojej lepszej polowce drugi skut gdzies z marketu dla swietego spokoju.

Panowie chyba coś zjebałem !! dolałem na cały zbiornik około 60ml oleju do baku a to bydle nie chce odpalić a jak odpali to zaraz gaśnie.
Spuszczę paliwo,oczyszczę świece i zaleje nowym paliwem.

Cały zbiornik to znaczy ile?

Dawid1984101... napisał:

Panowie chyba coś zjebałem !! dolałem na cały zbiornik około 60ml oleju do baku a to bydle nie chce odpalić a jak odpali to zaraz gaśnie.
Spuszczę paliwo,oczyszczę świece i zaleje nowym paliwem.

To że nalałeś olej do zbiornika, nie ma nic wspólnego z odpalaniem. Powinien normalnie odpalać ale bardziej kopcić.

60 to przegięcie. Tak to tylko wydech można zapchać. Jeżeli juz tak bardzo chcecie dolewać tego oleju to max. 10 ml!

Spoko panowie sytuacja opanowana.Paliwo spuszczone i zalane nowe pali za pierwszym :)