docieranie 125

Buda jest ta sama, silnik nie wiem, ale też 125cc, też chińska produkcja, więc powinno być to samo. Tylko, że w zippie mogą wyolbrzymiać niektóre szczegóły...

własnie wróciłem z przejażdżki i powiem że lepiej się zbiera doszedłem do 75km/h ale zbyt silny wiatr więc mogło być więcej-poza tym nie wiem czy chciałbym szybszy bo 70 starczy na to małe gówienko, na pewno mocniejszy. zobaczyłem filtr paliwa i myślałem że padnę ze śmiechu takie to malutkie, komarki miały większe chyba jutro popytam w sklepie o większy filtr i pompę- da to coś względem mocy czy trzeba dać też większy gaźnik(a to już koszty)
- czy zmiana filtra i pompa paliwa na większy ma realny wzrost na moc(na spalanie na pewno) ???

Według mnie, po zmianie filtra i pompy nie zwiększy się moc. Prędzej gaźnik by coś dał. Może źle myślę, w tuningu jestem zielony, a brałem to na "chłopski rozum". Wydaje mi się skoro montują silnik 125ccm, to wszystko jest dopasowane. Jak chcesz zwiększyć osiągi, to postaram się Ci podesłać za chwilkę jakiś artykuł o tuningu ;)

Tu masz artykuł, jak znajdę jeszcze coś to ci podrzucę ;)
http://www.skuterowo.com/tuning-skutera-to-nie-takie-proste/

wielkie dzięki Ryglos przeczytałem i z szedłem na ziemie-zero modyfikacji tylko bieżące przeglądy

jest ktoś kto już kilka silniczków docierał i ma praktyczne porady co robić aby niezchrzanić tylko poprawić i dopracować mopeda-art cały czas czytam i się uczę

Nie ma za co ;) Cieszę się, że mogłem pomóc ;)

wymieniłem teraz sam olej(265km zrobione) półsynt.castrol 15W40W stary był zużyty czarny, i dalej w nocną podróż po mieście

zrobiłem nocą 60km po wymianie oleju, ogólnie jest ok tylko martwi mnie prędkość dochodze do 72-73 na płaskim przy wietrze i nic więcej nie chce a w certyfikacie mam 100km/h
ludzie od 50 mówią że robią 70-80km/h a ja dwa razy większym silnikiem(125) i dwa razy mocniejszym 72/73 COć TU NIE TAK i nie wiem co może ktoś ogarnięty mi wytłumaczy

czy przy ponad 300km trzeba coś sprawdzić wymienić itp

Obawiam się że mogłeś zamulić silnik 20 minutową pracą na biegu jałowym bez jazdy jeżeli robiłeś to wielokrotnie.

Suawek jeśli masz racje to co teraz,widziałem w sklepie takie komponenty w płynie do wzmacnia silników-może tego spróbować

po południu poszukam blokad na module,w gaźniku i na wariatorze
wiem że w 125 nie powinno być blokad ale ja mieszkam w uk i w nocy przejrzałem angielskie blogi i chłopy pisali że do uk importowane 125 muszą mieć blokady ponieważ tutaj jeździ się z takimi uprawnieniami jak na 50, i 125(lekkie) nie mogą przekraczać 55mph
może coś w tym jest zobaczymy bo to nie możliwe że 8 konny silnik leci 70km/h

na razie nic nie widzę(nie wszędzie zaglądałem,za mało wiadomości mam) a może muszę jechać do specjalisty
kto ma lub miał chinczyka o podobnej specyfikacji silnika i jak mu się sprawował

Z jakiej racji blokady w silniku 125cc? Jak ktoś ma motocykl, a prawnie 125cc to już nie motorower, to nie ma ograniczeń prędkości.

Aha, sorry nie przeczytałem tego posta u góry.

może być zblokowany aby można było jeździć takim motocyklem z prawem jazdy A1.

madi napisał:

może być zblokowany aby można było jeździć takim motocyklem z prawem jazdy A1.

Zobacz na tego posta u góry. Pietro już mi o tym mówił, ale nie wiedziałem, że w UK też to jest ;)

macie jakieś pomysły na sprawdz.w czasie jazdy lub postoju czy skuter jest zblokowany

Ja na twoim miejscu poszedłby do serwisu jakiegoś i powiedział, czemu on tylko tyle idzie. Jakby powiedzieli, że to blokady, to poprostu bym im zapłacił, żeby mi je zdjęli.

postawiłem go na nóżkach i ostro manetką to 8000 obr. bez problemu więc blokad na obroty nie ma. dobrze kombinuje czy raczej nie?

Ja blokade miałem właśnie do 8000 obr. :)