Derbi GPR Racing 08r

Witam. Mam pare pytan
1. Poszukuje schemat instalacji elektrycznej do derbi 2008r
2. Gdzie znajduje się przerywacz kierunkowskazów i jak wygląda.
a. po odpaleniu motorka i wrzuceniu migacza nie miga on dopiero gdy wyłacze silnik, włacze zapłon i migacz dopiero wtedy działa poprawnie.
3. Po umyciu motorka i odpalenia go licznik niestety zaczał “wariowac” oboty zawieszaja się, predkosc przypomina obrotomierz tzn po dodaniu gazu na luzie predkosc idzie w gore, zawiesza się i resetuje licznik, nagle pokazał się wskaznik stanu paliwa ktorego do tej pory nigdy nie widziałem.
Wiec tu moje pytania co mogło byc skutkiem tych problemow? Głownie zalezy mi na rozwiazaniu problemu z kierunkowskazami. Z gory dziekuje za udzielenie się w temacie.

szido napisał:

a. po odpaleniu motorka i wrzuceniu migacza nie miga on dopiero gdy wyłacze silnik, włacze zapłon i migacz dopiero wtedy działa poprawnie.



byc moze bezpiecznik padł , a klakson ci działa TYLKO na uruchomionym silniku działa czy na zapłonie też ??

bo kierunki i klakson idą z akumulatora

szido napisał:

3. Po umyciu motorka i odpalenia go licznik niestety zaczał "wariowac" oboty zawieszaja się, predkosc przypomina obrotomierz tzn po dodaniu gazu na luzie predkosc idzie w gore, zawiesza się i resetuje licznik, nagle pokazał się wskaznik stanu paliwa ktorego do tej pory nigdy nie widziałem.



gdzieś się cos zalało , ale jakas izolacja musi byc zniszczona bo to nie ma prawa się zalac od zwykłego mycia , chyba że karher ( czy jak to się pisze "karczer") wciskałes w każdą możliwą dziurkę

Bezpieczniki wszystkie sa dobre klakson wymieniłem i działa tylko znow nie działa. Na zapłonie nie działa w ogóle a na załaczonym silniku czasem zadziała.
Nie nie myłem go karczerem tylko tak poprostu jak najmniejsza ilosc wody na spłukanie go.
Moze i się zalało ale mam to juz od wakacji suszyłem ten licznik i nic, nawet wszystkie kable sprawdzałem i wszystko jest ok

to ze go wysuszysz moze juz nic nie dac to nie nokia 3310 ze po spuszczeniu w sraczu dalej będzie chodzic :smiley:

Wiem wiem ale jak to się stało to od razu odłaczyłem licznik i go wysuszyłem. A zalac go nie mogłem poniewaz wystopiło by zwarcie a spalony on nie jest bo “działa” dziwnie. Nie wiem wybiore się z tym do elektryka i moze on cos z tym zdziała

szido napisał:

2. Gdzie znajduje się przerywacz kierunkowskazów i jak wygląda.

w każdym jednośladzie jest gdzie indziej.. mała czarna kostka, z jakimś nr. na obudowie.

szido napisał:

3. Po umyciu motorka i odpalenia go licznik niestety zaczał "wariowac" oboty zawieszaja się, predkosc przypomina obrotomierz tzn po dodaniu gazu na luzie predkosc idzie w gore, zawiesza się i resetuje licznik, nagle pokazał się wskaznik stanu paliwa ktorego do tej pory nigdy nie widziałem.


jest elektroniczny rozumiem? mógł się gdzieś zalać, rozebrać trzeba i dobrze wysuszyć..

szido napisał:

Nie wiem wybiore się z tym do elektryka i moze on cos z tym zdziała


no jeżeli nic sam nie ogarniasz to najlepiej wybrać się do kogoś kto się tym zajmuje;d