Daelim Vc 125 rozładowywanie aku

Witam. Posiadam Daelima vc 125 96’ rok. I od pewnego czasu motor rozładowywuje mi akumulator. Miałem stary aku i nie trzymał prądu ale to była jego wina więc kupiłem nowy akumulator Yauasa i teraz jak jest naładowany to parę dni trzyma a potem tak samo się rozładowywuje i motor nawet nie kręci tylko tak “cyka”. I sprawdzałem ładowanie i jest 13.80v czyli niby prawidłowo. NIe wiecie co może się dziać?? Może to dlatego że mało się jeździ(tzn krótkie odcinki-miasto) a dosyć czesto się motor gasi i zapala i tzraba cały czas na światłach… Może być coś z tym związane?? Jak cos wiecie albo spotkaliście się z podobnym przypadkiem to piszcie. Pozdrawiam Grzesiek125…

moze. moze tez byc ze masz za mocny lub za slaby ako. sprawdź jaki ma byc i jaki masz

Za często zapalasz, gasisz i zapalasz, a za mało jeździsz. Możliwe przy krótkich traskach, gdy akku nie ma się kiedy naładować. Gdzie go trzymaszł Niska temperatura przechowywania powoduje rozładowywanie się. Może gdzieś przyśniedziały kable i przez to gorzej ładuje. Może masz akku o złej mocy(nie do tego moto).

Trzymam w garażu i nie jest tam na razie tak strasznie zimno. Akumulator kupiłem z takim samym symbolem jak był stary czyli aku jest dobrej mocy. Powiedzcie jeszcze co myślicie o założeniu xenona lub bi-xenona do motoru?? Fajne są z małą przetwornicą na stronce www.xenonowe.pl jak myślice??

NIektóre moto tak mają, że rozładowują aku. Po prostu taka mają elektrykę dziwną. Mój xr6 jak nie jezdze dłużej niz tydzien to tez wyladowuje aku. wystarczy zamontowac wylacznik na przwodzie + przy akumulatorze i wylaczac np na noc. moto się nic nie stanie a na penwo nic się nie rozladuje :wink:

Może sprawdź pobór prądu na zgaszonym silniku na włączonym zapłonie a także na wyłączonym zapłonie , oraz naładowanie akumulatora .
pozdrawiam Axer464