Czy to się opłaca? - Czyli zbiór tematów

=XawiD=, czyli polecasz jakieś enduro typu DT ?

czemu silniki są mułowate ? np. w takiej z linka TZR`erce też ?

=XawiD= napisał:

Zastanów się dobrze czy chcesz "strzałkę" 50... Nie są wygodne, silniki mułowate itd. Jak 50 to tylko enduro SM


Osz ;d
Jak dla mnie to bzdura totalna

1. W ścigaczach (markowych) i w ogóle wszystkich innych 50-tkach biegowych jest silnik Minarelli AM6
2. Więc czemu niby jedno miałoby być mułowate a drugie - super ekstra ?
3. A to czy ktoś chce SM, ścigacza, chromowoza czy jeszcze coś innego to tylko kwestia gustu ...

RudY, dzięki za odpowiedź
a Ty co sądzisz o TZR`ce z linka ?

Rudy przeczytaj moją wypowiedź jeszcze raz. Enduraki/SM też nie są demonami prędkości. Większość ma ten sam silnik minarelli am6 - zgadza się. Po prostu ja bym nie kupił “ściga” 50ccm z prostego powodu. Ścig z reguly musi zapier… Dlatego jest taka a nie inna pozycja na nich. Niestety w 50ccm tego nie zaznamy… Przejedź trasę powiedzmy 200km taką strzałeczką 50, a jakimś enduro/sm 50. Daję sobie głowę uciąć że wygodniej pojedzie Ci się enduro/sm i nie będziesz miał bólu pleców, którego możesz zaznać w “strzałeczce”.

żeś kurwa wyjebał z tą wygodą miałem okazje jechać sendą jedną z kostkami na kołach drugą sm i tzrką i stwierdzam że najwygodniej się jechało tzr bo po sendach dupa mnie strasznie bolała szczególnie tej z kostkami

siemka co sądzicie o tej Factorce:
- http://moto.allegro.pl/item765289043_aprilia_sr_50_70_factory_gaznik_okazja_aerox.html
(cena za nią to 4,700 zł)

wady jakie posiada to:

1. nie działający prędkościomiećrz oraz nie działa podświetlenie zegarów (a poza tym wszystkie kontrolki migają oraz elektroniczny licznik również, światła także są)

2. gdy jest zimy to strasznie przerywa… tak z 3 razy jak dam całą manetkę to ma takie muły ale trafia benzyna z powietrzem… jechałem tak z 40 kmh (mniej więcej) przegazowałem lekko i dałem całą szedł jak “rakieta” jeździłem nim z 1,6 kilosa
właściciel twierdzi że to trzeba rozgrzać scuterek później już od początku ma kopa

moje pytania:
- co sądzicie o tej factorce ?
- co sądzicie o tych wadach ?
- czy wy byście ją kupili ?
- czy może mi sprawiać problemy ?
- co sądzicie o tym tuningu ?

z góry dziękuję wszystkim za odpowiedzi
pozdrawiam :wink:

Hmm, wygląda ładnie, ale jak jeździłeś 1,6km to już się rozgrzał, więc coś nie tak… Jak spuści ci cenę na 4200zł to weź, a te 500zł na ewentualne naprawy :wink: . Co do tuningu to albo ja się nie orientuję, albo ten cyl musiał być sporo szlifowany, żeby z 70ccm zrobić 75, więc albo zrobił to, żeby polepszyć osiągi, albo go katował i zatarł cyla. Moim zdaniem za cenę 4700 to bym się głęboko zastanowił… Pozdro.

FiRe, ten cyl jest orginalny przebieg na nim to 4- 5 tyś km tylko tak napisał że 75 ccm

ogólnie ma 7 - 8 tyś km przejechane…
martwi mnie to że trzeba go trochę rozgrzewać
czy to może być przyczyna cylka racingowego z orginalnym wałem ?

david2194, 75ccm w orginale raczej nie ma, chyba, że przegapiłem jakąś ofertę :stuck_out_tongue: . To, że się długo grzeje to raczej nie przez cyla, choć wał dobrze by było dać conajmnie sporta, ale nie chce cię wprowadzić w błąd…

dokładnie jak on morze jeździć na racingu na oryginalnym wale i oryginalnych łożyskach , jak to się jeszcze trzyma to niedługo będzie do wymiany dobrze jak tylko same łożyska jęzli masz o tym jakieś pojecie to wymiana łożysk wyniesię cie mniej niż 100zł , a jak chcesz oddac do mechanika to za rozpoławianie silnika weźmie ci ze 300zł

a czy ta będzie lepsza ?
co o niej myślicie ?
(przebieg około 18 tyś km i cena około 2,500 - 2,700 zł)

- http://otomoto.pl/aprilia-sr-50-2002r-M1549538.html
(nich Ci co mają Morini lub mieli z tym styczność napiszą coś o nich jak się sprawują itp)

Nie bierz morini bo to syf.

Kowal napisał:

Nie bierz morini bo to syf.



ale co rozumiesz przez słowo ?
napisz coś więcej o tych silnikach...

No dużo słabsze jest od minarelli. Na przyspieszen ie jeszcze jakoś idzie, ale v-max jest tragiczny. Mój keeway hurricane szedła bardzo podeobnie co katana.

może dlatego ze Katana ma złe przełożenia…

w Aprili co prawda ten sam silnik ale przełożenia montują inne :wink:

Kowal, tyle że katana ma zblokowana przekładnie (na przyśpieszenie) a syf to jest silnik made in china a nie morini… morini to dobre silnik a że trochę gorszę od mineralnych :mrgreen: to nie znacz że syf :roll:

dzięki za odpowiedzi jak ktoś coś jeszcze wie o Morini i co myśli o tej z linka to proszę o odpowiedź :wink:

pozdrawiam :smiley:

[ Dodano: 17-10-2009, 20:37 ]
dobra ta Apka Morini raczej odpada bo za taką cenę stoi juz ponad dwa miesiące i nikt jej jeszcze nie wziął…

a co myślicie o tej Runnerce ?
- http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=M1584874

Nic nie myślimy, bo już oferta wygasła, albo zły link :smiley:

jest i link: http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=M1584874

to co możecie o niej powiedzieć ? :wink:

opłacalne … nowa buda i tanio … nie widać jakiś tam uszkodzeń … ale jak jest na prawdę tego nikt nie wie :stuck_out_tongue: trzeba by było jechać na oględziny :wink: