Czy na przeciwtalerzu potrzebne są ząbki?

Czy na przeciwtalerzu wariatora potrzebne są te ząbkiż Wyłamałem je rok temu, sam nie wiem jak i nie mam jak sprawdźić czy skuter odpali z kopki bo pokrywa wariatora jest dopiero w drodze do mnie :wink:

Są potrzebne, by uruchomić skuter ze startera :wink: Do kopki są niepotrzebne.

Dzięki, mam jednak jeszcze jedno pytanie. Miałem teraz kupić pokrywę na wariator i właśnie zastanawiam się czy to dobre rozwiązanie. Pokrywę kupuję tylko z tego względu że kopka się nie rusza (trzeba mocno walnąć żeby się ruszyła) poniżej daje linki do zdjęć, i jeżeli byłby ktoś tak miły to prosiłbym o sprawdzenie czego tam brakuje (wydaje mi się że nie ma tam jednej sprężynki) i poprosiłbym o nazwy tych części i czy jestem w stanie sobie sam to wymienić czy już lepiej kupić całą pokrywę.



MamFajnySkuter napisał:

Pokrywę kupuję tylko z tego względu że kopka się nie rusza (trzeba mocno walnąć żeby się ruszyła)



nie kupuj nowej kapy... weź nawet ten olej co do silnika lejesz ( ale ty chyba masz 4t) mówię o tym od mieszanki w 2t.. wyciągnij , wyciągnij to co chwyta za gwiazdkę, na przeciw talerzu wlej tam oleju i włóż to badziewie z powrotem i wtedy próbuj ruszać na 99% pomoże.. jak ten oelej wszędzie dotrze to na 100% będzie chodzić

no dobra ale i tak brakuje takiego zabezpieczenia na tym małym zbieraku…
ale zaraz… jaki wpływ niby mają te “żeberka” w przeciwtalerzu na odpalanie z rozrusznikaż

te żeberka na przeciwtalerzu są po to by chłodzić przekładnie -.- a od kickstartera jest chwytak.
jak się boisz rozbierać to wyczyść benzyną, przedmuchaj kompresorem i smarem to.
(Bez smaru nie ma jazdy!) :mrgreen: :mrgreen: