Czy kolor świecy jest odpowiedni ? Co to za element ?

Witam. Zabrałem się dziś za regulacje gaźnika w moim skuterze i umycie go przy okazji. Rozgrzałem silnik, ustawiłem stabilne wolne obroty, wkręciłem śrubkę od mieszanki do końca - skuter zgasł więc odkręciłem 1,5 obrotu i odpalił za 1 kopnięciem, kilka razy odkręcałem powoli śrubkę od mieszanki co powodowało wzrost obrotów więc skorygowałem je śrubką od wolnych obrotów. Po kilku takich zabiegach silnik wkręca się dobrze na obroty i nie gaśnie po cofnięciu manetki oraz po wciśnięciu hamulca jak to niekiedy bywało że po ostrym hamowaniu np. przed światłami silnik gasł - inaczej nigdy. No ale przejdę do pytania. Zrobiłem kilka km po regulacji i wyciągnąłem świecę i mam pytanie czy jej kolor jest odpowiedni ? Jeżeli nie to co zrobić wkręcić trochę czy wykręcić jeszcze śrubkę od mieszanki ? Tutaj zdjęcie :

http://img860.imageshack.us/i/dsc00009i.jpg/

Drugie pytanie to czy element zaznaczony na tym zdjęciu w kółeczku to ssanie ? Pytam bo trochę się zaniepokoiłem gdy dotknąłem ten element - wszystko w okół wraz z gaźnikiem zimne a ten plastik dość ciepły. To normalne ? Fotka :

http://img852.imageshack.us/i/dsc00005a.jpg/

Ostatnie pytanie to zupełnie z ciekawości. Kto mi powie co to jest ? Fotka :

http://img863.imageshack.us/i/dsc00007u.jpg/

Sorry za takie banalne pytania ale myślę że otrzymam odpowiedź. Z góry dzięki. Pozdrawiam.

Widzę,że zastosowałeś się do moich porad odnośnie regulacji gaźnika i dobrze :) Kolor świecy może być. To z 2 zdjęcia to właśnie nakładka ssania, a na 3 fotce jest stycznik rozrusznika elektrycznego.

Mówiąc kolor świecy może być rozumiem że nie jest idealnie. Coś zmienić ? Jak tak to w co ? No ale myślę że jak na 1 raz w życiu to chyba nie ma źle :P Może orientujesz się czy ta nakładka ssania powinna być tak ciepła ? Wszystko wokoło zimne a to ciepłe O.o Dzisiaj zatankowałem pod korek. Zrobię test ile mi pali i będę wiedział czy jest dobrze czy źle :P

Kolor świecy może być, napisałem tak bo nie wiem jak jechałeś i na jakim dystansie, ale zakładając jaka jest teraz temperatura otoczenia i wilgotność powietrza, to jest dobrze. Latem kolor tej świecy na takich ustawieniach będzie idealny i nic już nie musisz poprawiać.
Nakładka od ssania ma być ciepła, tam jest blaszka bimetalowa która pod wpływem osiągnięcia przez silnik ok.40st wyłącza ssanie, jest ok.

Ok dzięki ci za info. Pozdrawiam.