Cylinder Stage6 Streetrace

http://moto.allegro.pl/cylinder-stage6-streetrace-70cc-gilera-piaggio-lc-i1670967843.html kazdy mi poleca ten cylinder do aeroxa ale nie ma na aukcji ze pasuje do tego skutera i chce mieć pewnosc ze bd pasowal… chce dobrego cylindra zeby rwalo go z miejsca na stracie… i zeby cylinder mial duzo mozy i nie tracil z czasem…

mam dylemat nad http://moto.allegro.pl/cylinder-kit-malossi-sport-70cc-minarelli-lc-i1642279328.html albo jakis inny w tej cenie?? jaka ocenę dajecie temu cylindrowi a jaka drugiemu pod wgledem wytrzymalosci, mocy takiej zeby wiecie dobry start… wiem ze tez zalezy od reszty części ale cylinder ma znaczenie tez

wybaczcie za ten temat nigdie nie znalazlem innego tematu o tym

masebus napisał:

kazdy mi poleca ten cylinder do aeroxa ale nie ma na aukcji ze pasuje do tego skutera



Cylinder Stage6 Streetrace 70cc Gilera/Piaggio LC



a co do tego który lepszy to chyba ostnio poruszalismy ten temat gdzieś ale , to było niz gruchy ni z pietruchy , wiec nikt o to wątów nie będzie miał bo po nazwie tematu tego nei znajdziesz , znajdź sobie temat w podklejonych , ,,testy cylindórw" malossi sport na pewno tam jest ( sam posiadam i nie narzekam) stage 6 też być powinien

czyli stage6 będzie pasowal w 100 % ?

albo jestes jakiś inny , albo bierzesz się za tuning , nie mając pojecia na temat silników , ok nikt na początku nie wiedział co i jak , ale nikt też od razu go nie tuningował nie miećjąc o nim zielonego pojecia…


pisze jak byk piaggio gilera , a jak waidomo sa to zupełnie inne silniki nieżeli te którymi dysponuje yamaha czyli minarelli w przypadku aeroxa minarelli horizontal LC*

LC=liquid cooler / chłodzenie cieczą

w przypadku p/g piaggio gilera sprawa jest trochę ułatwiona bo wszystkie skutery paiggio czy gilera maja swoje silniki stad mówi się na nie p/g i żeby nie było piaggio i gilera to jedno i to samo , kiedy to były 2 różne firmy ale puźniej jedna wykupiła drugą


edit

krótkie info

peugeot -silnik własny tj peugeot
yamaha malagutti itp silnik minarelli
tgb i itp morini
piaggio / gilera - silnik własny tj p/g

Aprilia - różne silniki zależy od rocznika , było montowane morini p/g i minarelli

są 2 typy silnika minarelli i peugeotwskiego

w przypadku minarelli strasze skutery typu booster slider itp maja z cylindrem stojącym czyli vertical

nowsze skutery typu aerox cylindy leżące czyli horizontal

w peugeocie sprawa wygląda tak samo z tym że owa firma cylindry leżace wprowdziła niedawno i są ona tylkow dwóch skuterach

nowszych ludixach i we wszystkich jet-forcach

I Wrona jeszcze w Peugeocie Speedfighcie 3

yep :slight_smile: //wrona