Cross/Enduro 2T

dlatego mowie 250 4t ew 125 2t rudy. Czytales… A ja trochę wiem moze nie od siebie ale od ludzi co mnie otaczaja z czego jeden pracuje 5 lat w sklepi dosc duzym z częściami i motocyklami a drugi od 30 lat naprawie crossy. 4t na poczatek jak kupi to olej wymieni 2x na sezon i starczy a tlok z 2 sezony spokojnie potrzyma. Co do spalania yz 2006 spalila 20l a yzf 2008 spalila 8 jest jednak roznica. a jechali tyle samo kolek.

Danielson napisał:

dlatego mowie 250 4t ew 125 2t rudy. Czytales...


a czy ja coś mówiłem do Ciebie teraz ? ; d
Tak tylko powiedziałem do wypowiedzi simpsona

nad

RudY napisał:

Połowe mniej pali ? Sranie Też lubi łyknąć swoje



RudY napisał:

Poza tym ostatnio czytałem



juz bez spiny misiaczku ; *

nie ogarniam o co ci chodzi z tymi cytatami ale ok :*

Danielson napisał:

Co do spalania yz 2006 spalila 20l a yzf 2008 spalila 8 jest jednak roznica. a jechali tyle samo kolek.



Tak duża różnica :O

2t musisz krecic mocno dosc zeby moc byla za to 4t od samego dolu ciurga ladnie sobie tak ze na jednym biegu mozesz tor caly przeleciec jak duzo prostych nie ma

Dla porównania spalania 125 2t i 250 2t.
Baki po 2 galony
125 KTM SX
250 moja Honda CR

Gdy jeździmy razem to w 125 zawsze szybciej brakuje paliwa niż u mnie. Zwykle ja mam jeszcze 1,5-2 l w baku, gdy 125 już ma sucho.
W zawodach spalam 4l na 30 min. Nie ma szans objechać 1,5h Cross Country bez do tankowania. 125 tym bardziej.

Dla siebie zapomnij o 250 2T. Nauczysz się na niej tylko jazdy na wprost, bo technicznej jazdy to się na niej nie nauczysz.

Na pewno z tą 125 wszystko ok jest ? :stuck_out_tongue:

Choć w sumie 250 też nie trzeba tak kręcić mocno, żeby jechała tak jak 125 na full

RudY napisał:

Na pewno z tą 125 wszystko ok jest ? :P


Na pewno jest ok, ponieważ sam ją serwisuje.


RudY napisał:


Choć w sumie 250 też nie trzeba tak kręcić mocno, żeby jechała tak jak 125 na full


Dokładnie o to chodzi.

ale tu nie bylo porownywane 125 2t z 250 2t tylko 4t :wink:

Danielson napisał:

250 moja Honda CR



CR to 2t, 4t to CRF

Kowal napisał:

CR to 2t, 4t to CRF




Co w związku z tym ? :D

Kowal napisał/a:
CR to 2t, 4t to CRF




Co w związku z tym ?
_________________



Danielson napisał:

ale tu nie bylo porownywane 125 2t z 250 2t tylko 4t



[ Dodano: 01-04-2012, 21:44 ]
Czytaj 2 posty wyżej, a nie tylko ostatni, dobrać

;asd lolololo
Kowal :smiley:

Danielsonowi chodziło o to, że w temacie ogólnie było porównanie 2T/4T, a Eter mówił o 2T/2T …

Przepraszam. To jednak ja powinienem przeczytać 3 posty wyżej.

Jejeje wygrałem :smiley: spoko / RudY

Autor pisze o 125 i 250 2T, także przykład spalania mu się przyda.
A ciekawe jestem co w końcu wybrał?

ETER, niestety potem bylo porównanie 125 2t i 250 4t ale ok spoko. Sam jestem ciekaw :wink:

no na razie jeszcze nic :smiley: ale decyzja padła na szukanie YZ 125. Ten cross na początek powinien być dobry, nauczę się na nim podstaw.

Swój chłop :stuck_out_tongue:

Dobry wybór.
Kolega ma do sprzedania taką yz 125 chyba z 2005r.
Podkarpacie, okolice Krosna. Jak byś był zainteresowany namiarami to daj na priv.