Crashtesty motocyklowe.

Post kopiuję żywcem z forum TDM jakby co :wink:




Znalazłem krasztest auta z motocyklem jakich wiele w sięci. Prędkość obydwu to 90km/h zderzenie czołowe. Taka symulka.
Nie znam niemieckiego ale domniemam że chodzi im o pouczenie że motocyklista nie ma szans przy takim zderzeniu. To oczywiste dla każdego.
Czy ktoś miałby jakiekolwiek szanse gdyby moto zamienić na drugie auto?

Crashtest Opel Vectra (90 km/h) gegen Kawasaki (90 km/h)


I jeszcze jeden filmik z tego samego miejsca tym razem prędkość 50km/h. Ciekawostka!!! Przed zderzeniem kukła miała na głowie kask HJC po zderzeniu mała już UVEXA. Po prostu goście chcieli wyolbrzymić i na koniec pokazali kukłę ze zderzenia przy 90km/h prawdopodobnie twierdząc że to z nami będzie przy 50km/h…

Crashtest Auto (50 km/h) gegen Motorrad (50 km/h)

I jeszcze zderzenie z ciągnikiem…

Katastrophaler Abbiegeunfall: Auto rast mit 75 km/h in einen Traktor

ostanio ogladałem na tvp1 młody wjebał się pod ciągnik skuterem , sracił noge , było z jego winy bo był na podporżadkowanej , co prawda debil że nie widział nadjeżdzającego ciągnika ale poruszli aspekt , jak to kartka motorowerowa gówno ma się do zajomosci przepisów …

maszyny roliczne powinny mieć po oslaniane wszelkie ostre elementy nieraz ladnie można wpasc jak rieju jezdzilem to bym ssię raz wpakowal pod heder do kombajnu straszne do dzisiaj mnie to przeraza i boje się kombajnow a kiedys jechalem ciagnik oswietlony z przodu normalnie a z tylu brony wystawali i bym się nadzial na te brony… niestety ludzie na wsiach czesto nie mysla

Kurczak, pierdzielisz :stuck_out_tongue:

Maszyna rolnicza, to maszyna, a nie pojazd do jazdy po drogach. Wystarczy dobre oświetlenie takowej maszyny(co kombajny mają, bo ciągniki niezawsze) i trochę rozwagi przy mijaniu takiego czegoś :wink:

Ale często tak właśnie jest, że jedzie traktor z jakąś maszyną w nocy i jej wcale nie widać, dlatego zawsze staram się mijać z traktorem jak najdalej wieczorem i zwolnić w miare możliwości. Raz w nocy z kumplem jechałem i urwał lusterko przy mijaniu się z traktorem, jak to się stało ze jemu nic ? tego obaj nie wiemy do dziś :roll:
Trzeba myślec za wszystkich dookola, wtedy da się przezyc jezdzac na polskich drogach na moto :wink:

KruczeK napisał:

Raz w nocy z kumplem jechałem i urwał lusterko przy mijaniu się z traktorem, jak to się stało ze jemu nic ? tego obaj nie wiemy do dziś



Co wy bez świateł jechaliście?

nie bylo widac tych bron, czy co to bylo. w ostatniej chwili zobaczylismy je, a wystawaly sporo poza traktor.

Jak widzisz traktor, to wiedz, że coś się dzieje!

No właśnie te brony jagorsze i zawsze się boje ze nadzieje się na ten heder w kombajnie jak z zakretu np bd wychodzil

to jest choore bo nie raz jak jeżdze na wieś , to widzę jak kombajny zapierdalaja po drogach i to gówno z przodu powinno by złorzone a wystaje na 2 pasy ;/

tak samo nie lubie cieżarówek itp , kiedy na swiatłąch tkneło mnie żeby zjechac i stanąc na pasię obok a nie za nią i jak koles ruszył , z paki wyleciał taki wielki ręczny wuzek widłowy , który prawdodpobnie by mnie zabił …

i ostanio jak byłem w pl , koles wiezie dechy i normalnie co dziure mu decha z paki wypada …

wrona napisał:

to jest choore bo nie raz jak jeżdze na wieś , to widzę jak kombajny zapierdalaja po drogach i to gówno z przodu powinno by złorzone a wystaje na 2 pasy ;/



Większość tego typu pojazdów ma specjalne zezwolenia wydawane przez samorząd, więc mają prawo jeździć z hedrem ;) Nie wyobrażam sobie, żeby z jeżdżąc z pola na pole zdejmować i zakładać heder. Poza tym boczne wiejskie drogi, to nie autostrada! :P

nikt nie mówi z pola na pole , jak np po telakach po koloni sobie jeździ , to spoko , al ejak jedzie z telak do kosawa z niezłożonym tym gównem to sorry …

A ile tam jestą 5 km? Jak ma tam pole, to jedzie.

Fakt, fajne tam zakręty są, ale droga jest dla wszystkich :wink:

W PIMOT też robili podobne crashtesty

Crach-test motocykla w PIMOT pod kątem

Motor kontra Samochód! Złamany kark…a tylko 49km/h! moto24tv

Crach-test motocykla w PIMOT z kabiny samochodu