Coś trzaska/wali.

Witam. Dziś jak chciałem kopnąć skuter to mi się kopniak zablokował i pokrywa u góry pękła lekko. I potem coś zaczęło mi walić /trzaskać porządnie , najgorzej jest na wolnych obrotach i przy ruszaniu to trzaskanie jest najsilniejsze ;/ Dopiero co nowy cyl wsadzilem . i nadal mam muła vmax 50 ;/ Co to może być te trzaskanie? Przeciwtależ o pokrywe czy wał/tłok ? I Dlaczego skuter po wymianie cylka ma nadał muła. Do 40 jest ok i vmax 50 dalej nie ma sił się rozpedzic ;/

Rozwaliłeś kopniak i tego nie naprawiłeś?

Nie docierałeś nowego cylkaż!

Docierałem! mam 20 km przejechane. tylko ma muła jak na starym cylku. A kopniak wygląda ok i nie wiem co tam tak strasznie trzaska ;/ .

kamilos999 napisał:

Docierałem! mam 20 km przejechane.



Gratuluje! 20km, to zacny wynik na docierce... Tylko powinno być minimum 100km...

kamilos999 napisał:

A kopniak wygląda ok i nie wiem co tam tak strasznie trzaska ;/ .



To, że wygląda ok, nie znaczy, że tak właśnie jest... mógł się półksiężyc kopniaka zablokować i może już nie być zębów na walku atakującym kopniaka...

pomyliłem mam 200 km przejechane. Nawet bez kopniaka trzaska w silniku coś ;/ Na wolnych obrotach jest najgorzej .

[ Dodano: 30-08-2011, 11:52 ]
a jak skuter stoi na centralnej to jest przechylony w lewo z amortyzatorem ;/ co jest

[ Dodano: 30-08-2011, 12:00 ]
te trzaskanie to może to być wał albo coś? Bo probowałem odpalić to trzasło i puściułem a w przekładni wszystko ok to patrzyłem .

Napęd, rozrząd i magneto sprawdź bo miałeś z nim różne przygody. Godzina roboty.

Magneto mogło się poluzowac czy jaką Jutro sprawdźe. Bo nakrętke za słabo chyba przykręciłem