Co wybrać - skuter czy biegi

Cze. Od niedawna mam konto na tym forum i chciałbym Was prosić o pomoc. Mianowicie na przyszły rok chciałbym sprawić sobie jakiś używany jednoślad góra za 3000 zł z groszami. Mam na oku Yamahę Booster BW’s lub Gilerę Stalker. Jednak kusi mnie też żeby kupić już motor z biegami. Czy moglibyście doradzić mi czy lepier kupić skuter czy biegówke na 50 cm(3). Gdybyście radzili biegówkę to podajcie nazwę i model motorka. Z góry dziękuję za odpowiedź. Pozdro!

No przecie mówiłem Ci już w szkole, że masz brać biegi i uj :stuck_out_tongue:

Od razu napisz czy wolisz enduro (terenowy) czy niby ścigacza albo jakiegoś czoperka to łatwiej będzie Ci doradzić bo strzelać w gusta to ciężko :slight_smile:

no właśśnie chyba ścigacz jakiś ale możesz podać też jakieś terenowe :stuck_out_tongue:

SM może?
Przykłady konkretne a nie posty sobie nabijacie !!!
Wino

a co to jest te SM? sory za te głupie pytania ale dopiera zaczynam swoją przygodę z jednośladami. wrzuć jakieś fotki na forum. pzdr!

1.Nie ma sprawy,
2.Jak jesteś ze szkoły Rudego tym bardziej nie ma sprawy xd

Więc właściwie jest to enduro ale na mniejszych kołach i szosowych oponkach i błotniki krótsze ogólnie już to nie jest w teren.

sm ma jeszcze sztywniejsze zawieszenie



Wino pytałem się go czy w ogóle takie coś go kręci, bo ja bym się wachał pomiędzy ścigaczem a SM a on SM nie wymienił

Więc to na fotce jest supermoto lecz 610.
Zależy jeszcze czy wolał być coś markowego czy chińskiego, bo mogę ci powiedzieć kierując się moim doświadczeniem i innych że biegówka to na pewno, skuterem się nie zadowolisz.

alesz żadnego chińskiego szitu. Szympa konkretny ten motorek bardzo mi się podoba
a co powiecie o CPI supermoto 50?

To masz do wyboru derbi sende lub rieju :stuck_out_tongue: a czy za 3tysię znajdziesz dobry egzemplarz… :roll: nie wiem :stuck_out_tongue: Ew mozesz z enduro szukac yamahy dt 80 lub 50
http://otomoto.pl/derbi-senda-drd-70-50-M2143195.html
http://moto.allegro.pl/derbi-senda-r-50-80-tanio-nie-yamaha-aprilia-i1259849910.html
i jeszcze peugeota znalazlem
http://moto.allegro.pl/peugeot-xps-50-yamaha-dt-derbi-senda-rieju-ktm-am6-i1252093831.html

a cpi za drogie :stuck_out_tongue: nie wystarczy 3000

Ja już go tam dobrze przeszkoliłem :stuck_out_tongue: Myślał nad jakimś gównianym skuterem Romet :stuck_out_tongue: Od razu go zgnoiłem i naprowadziłem na odpowiednią ścieżkę :wink:
Ten motorek co podał Szympa to akurat pojemność 610 więc odpada (chyba :slight_smile: )

No to będzie tak:

Ścigaczo podobne coś:
Aprilia RS 50
Yamaha TZR 50
Derbi GPR 50

Enduro/SM (przeważnie występują i w takiej wersji i takiej - zależy jak się trafi)
Yamaha DT 50
Derbi Senda 50
Aprillia RX 50

To najpopularniejsze modele dla danego rodzaju moto… Szczególnie te pogrubione :slight_smile: Są jeszcze inne markowce ale tych modeli najłatwiej poszukać(znaleźć), najłatwiej z częściami do nich no i ogólnie są lux

Co do samego SM wytłumaczę inaczej: Jest to enduro z kołami przystosowanymi na asfalt czyli oponami nie terenowymi jak w crossię tylko jak powiedzmy ścigaczu czyli płaskie(szosowe) :slight_smile: Poza tym zmiany takie jak właśnie utwardzone zawieszenie czy inna stylistyka

Edit:
CPI ? Ani to markowiec ani to chinol - nie pakowałbym się w to …
A w ogóle to tak jak Ci już mówiłem - dozbieraj sobie jeszcze z tysiak może 1,5 a nie bądź narwany … poza tym na zimę sprzęty tanieją :slight_smile: Najlepiej brać coś w grudniu/styczniu no ogólnie miesiące śnieżne

na zime to ten minus ze mozesz nie dac rady się przejechac i zobaczyc czy normalnie ciągnie i czy biegi nie wyskakują :stuck_out_tongue:

Wino napisał:

się przejechac i zobaczyc czy normalnie ciągnie i czy biegi nie wyskakują :p


Przecież i tak się nie zna ... choć w sumie jak po blisku to ja mogę z nim skoczyć :p

A nie chcesz aeroxaż Fajny skuterek jest.

Kowal nie radź mu skutera bo obaj wiemy że to gówno, biegówka lepsza, niech nie powtarza błędów innych.
Rudy i tak się nie znasz, informatyk pff :mrgreen:

Szympa napisał:

Rudy i tak się nie znasz, informatyk pff :mrgreen:


Ty tam młody bloczek rób bo Cię szanowny pan Bosak rozdziewiczy analnie jak nie będziesz miał, a nie mi tu pyskujesz młody :P

Okey ludzie bez spinek tutaj :569: Powiedzcie mi tylko czy taki ścigacz będzie na mnie w sam raz bo jestem trochę niski mam 165 cm i nie wiem czy mi rąk nie starczy albo coś?

starczy spokojnie. Gdybyś na ścigu nie dostawał do kierownicy to na crossa/enduro byś musaił wsiadać ze stojaka jakiegoś xD

No właśnie z Twoim wzrostem do idealnie na ścigola będzie :slight_smile:

okey no to fajnie. a teraz jaki v-max wyciągne ta tzr albo aprili rsą chodzi mi o v-max z blokadami i bez nich.

z blokadami 45 bez blokad 80-100

no te ścigacze 50’tki latają tak 90-100 ;). Zależy wszystko od zębatek…